Verslo ir rinkų naujienos » JAV darbo rinkos duomenys investuotojus nuvylė


Autorius: Finasta, Parašyta: 2010-10-07 10:23.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=10371


JAV pagrindinė naujiena – ADP instituto preliminarūs nedarbo rinkos duomenys, kurie rodė, kad rugsėjo mėnesį ekonomika neteko 39 tūkst. darbo vietų. Tai gana netikėta žinia, nes dauguma ekonomistų prognozavo priešingą rezultatą – 18 tūkst. augimą. Apklausoje, kurioje darbdavių klausiama apie planuojamus darbuotojų atleidimus rugsėjo mėnesį matosi, jog darbo galėjo netekti 37 151 darbuotojas, tai 7 proc. daugiau nei rugpjūčio mėnesį. Tokios žinutės neramina investuotojus, kurie šį penktadienį lauks mėnesinės nedarbo rinkos ataskaitos. Šiuo metu nedarbo lygis JAV vis dar išlieka aukštas – 9,6 proc.

S&P 500 ir Dow Jones indeksai prekybos sesiją baigė praktiškai nepakitę, kai technologinio sektoriaus akcijos krito gana smarkiai, Nasdaq indekso reikšmė sumažėjo 0,8 proc.

Nuo šiandien prasideda III ketv. kompanijų rezultatų skelbimo maratonas. Pirmoji po prekybos uždarymo tai padarys kompanija „Alcoa“.

Vakarų Europa

Trečiadienį Vakarų Europos akcijų indeksai stiebėsi į viršų. Po to kai Japonijos centrinis bankas ėmėsi papildomo ekonomikos skatinimo, analitikų gretose pasklido nuomonės, kad tą gali padaryti ir kiti didieji centriniai bankai. Kaip tik šiandien posėdžiauja Europos centrinis bankas ir Anglijos bankas, tad rinkos labai įdėmiai klausysis, koks sprendimas bus priimtas.

Lūkesčiai, jog papildomai bus skatinama ekonomika lėmė tokių sektorių kaip bankai ir kalnakasyba įmonių akcijų kilimą.

Tiesa, į atėjusius iš JAV darbo rinkos prastesnius nei tikėtasi duomenis, buvo sureaguota. Indeksų prieaugis antroje prekybos sesijos pusėje kiek sumažėjo.

Vokietijos fabrikų užsakymai rugpjūčio mėnesį paaugo 3,4 proc. – t.y. daugiau nei trigubai palyginti su prognoze (0,9 proc.). Užsienio rinkos vasaros pabaigoje tebebuvo stiprios ir lėmė Vokietijos gamintojų prekių paklausos augimą.

Eksporto vaidmuo nenuginčijamas ir praėjusio ketvirčio visos euro zonos ūkio augimui. Patikslinus duomenis, eksporto augimas padidintas nuo 4,3 proc. iki 4,4 proc. Jis sugebėjo nusverti į blogesniąją pusę patikslintus namų ūkių ir investicijų išlaidų duomenis. Tai lėmė, kad euro zonos BVP II ketv. augo tiek pat kiek buvo apskaičiuota antruoju įverčiu – t.y. 1,0 proc. palyginti su I ketv.

Baltijos šalys

Trečiadienį NASDAQ OMX visų trijų Baltijos šalių biržų indeksų grąža buvo teigiama. Vilniaus akcijų biržoje aktyviausiai prekiauta ”Ūkio banko” vertybiniais popieriais. Pastaruoju metu visas bankinis sektorius nestokoja investuotojų dėmesio.

Talino biržoje kaip jau tapę įprasta daugiausiai prekiauta likvidžiausių įmonių akcijomis – “Olympic Entertainment Group” bei “Tallink Grupp”. NASDAQ OMX Rygos biržoje prekyba buvo pasyvi. Daugiausiai suprekiauta vienos likvidesnių biržos bendrovių „SAF Tehnika“ vertybiniais popieriais.

Žaliavos

Trečiadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje pakilo beveik iki 74 JAV dolerių už barelį. Naftos kainos augimą lėmė išsilaikę teigiamos nuotaikos daugelyje kapitalo ir žaliavų rinkų, silpnėjęs JAV doleris svarbiausių valiutų atžvilgiu bei JAV energetikos informacijos administracijos ataskaita. Nors anot pastarosios ataskaitos žaliavinės naftos atsargos išaugo labiau tikėtasi, rinkos dalyvius pradžiugino labai sumažėjusios benzino atsargos. Iš viso, tiek žaliavinės naftos, tiek ir benzino produktų atsargos sumažėjo 0,1 mln. barelių, tad pokytis buvo labai menkas ir vienareikšmiškai jo vertinti negalima. Be to, naftos produktų suvartojimas per praėjusią savaitę vėl šiek tiek sumažėjo, o per paskutines keturias savaites jis buvo 2,2 proc. didesnis nei prieš metus. Tad gali būti, kad naftos kainos augimas artimiausiu metu išsikvėps, juolab, kad turėtų prasidėti bent jau minimalus pelnų fiksavimas.

Vario kaina Londono metalų biržoje vakar vėl pasiekė aukščiausią tašką per paskutinius dvejus metus ir perlipo 8 200 JAV dolerius už toną. Metalo kainos kilimą skatina pingantis JAV doleris svarbiausių valiutų atžvilgiu bei išliekantys teigiami lūkesčiai tiek dėl pasaulio, tiek ir dėl didžiausios vario naudotojos - Kinijos ekonomikos augimo. Tiesa, metalo atsargų kritimas bent jau Londono metalo biržos sandėliuose stabilizavosi. Šanchajaus biržos sandėliuose atsargos vis dar krinta, o tai suteikia palaikymą vario kainai.