Autorius: traders.lt, Parašyta: 2010-11-04 18:03.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=10577
Amerikos Federalinis Rezervų bankas antrąjį pinigų politikos švelninimo etapą tęs mažiausiai iki 2012 metų, na o faktiškai nulinė bazinė palūkanų norma turėtų tokiame lygyje išlikti dar ilgiau, prognozuoja pelningiausio visų laikų Volstrito banko Goldman Sachs analitikai.
Minimo banko analitikai prognozuoja, kad galiausiai Amerikos Federalinis Rezervų bankas bus priverstas supirkti rinkoje aktyvus už mažiausiai dviejų trilijonų dolerių sumą. Priminsime, kad vakar buvo paskelbta, kad iki kitų metų birželio mėnesio FED rinkoje planuoja supirkti Amerikos valstybines obligacijas už 600 mlrd. dolerių sumą, tiesa buvo pažymėta, kad esant būtinybei pinigų politikos planai gali būti pakoreguoti.
Reiktų atkreipti dėmesį, kad praėjusį penktadienį buvo paskelbtas tik pirmojo vertinimo Amerikos trečiojo šių metų ketvirčio bendrojo vidaus produkto rodiklis, remiantis kuriuo, šalies ekonomiką per minimą ketvirtį ūgtelėjo dviem procentais. Tačiau po patikslinimo šis rodiklis kaip ir antrojo ketvirčio rodiklio atveju, gali pastebimai sumažėti.
Goldman Sachs analitikai teigia, kad yra nustebinti dėl pinigų sumos kiekio, kurį Amerikos Federalinis Rezervų bankas planuoja paskirti šalies valstybinių obligacijų supirkimui. Priminsime, kad iki kitų metų birželio, kas mėnesį FED planuoja rinkose supirkti Amerikos valstybines obligacijas už vidutiniškai 75 mlrd. dolerių sumą.
„Jeigu mūsų prognozės, kad iki kitų metų birželio bedarbystė šalyje sudarys ir toliau maždaug dešimt procentų, na o bazinė infliacija kris iki 0,5 procentų, pasitvirtins, tai FED pratęs aktyvų supirkimą rinkoje. Manome, kad antrasis pinigų politikos švelninimo etapas tęsis mažiausiai iki 2012 metų, na o jo metu Amerikos valstybinių obligacijų supirkimui bus išleista mažiausiai dviejų trilijonų dolerių suma“ – teigiama Goldman Sachs banko analitikų komentare.
Analitikai taip pat teigia, kad po vakarykščio Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovų pranešimo, bazinės palūkanų normos didinimo tikimybė yra atidedama gerokai į ateitį. Goldman Sachs banko analitikai prognozuoja, kad faktiškai nuliniame lygyje esanti bazinė palūkanų norma, tokia gali išlikti net iki 2015 metų.