![](skins/traders/img/logo_big.png)
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2010-12-21 16:24.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=10902
Kaip ir kiekvienais metais Saxo Bank nusprendė nustebinti investuotojus ir pateikė dešimt šokiruojančių kitų metų prognozių. Šiame sąraše yra numatytą keletas naujų rekordų, kalbama apie nemažai valiutų ir galimus stambius perėmimus.
Saxo Bank banko pranešime teigiama, kad rengdami kitų metų prognozes, jie rėmėsi Libano filosofo – eseisto Nassim Nicholas Taleb įkvėpimu, kuris savo darbuose rašo apie retas, tačiau turinčius labai galingą poveikį „juodąsias gulbes“, t.y. įvykiai, kuriuos įprastai nenumato rinkos dalyviai.
Iš šių metų dešimties Saxo Bank banko prognozių, realizavosi trys. Taigi mūsų skaitytojams pristatome dešimt šokiruojančių kitų metų Saxo Bank prognozių, kurios gali rimtai sukrėsti rinkas:
1. Amerikos Kongresas užblokuos trečiąjį pinigų politikos švelninimo etapą.
Jau kitų metų antrojoje pusėje Amerikos Federalinis Rezervų bankas susilauks daug kritikos, dėl to, kad būtent šis bankas labiausiai prisidėjo prie burbulo įsipūtimo Amerikos nekilnojamo turto rinkoje, na o vėliau dėl to turėjo būti pradėti remti šalies bankai, bei šalies viešieji finansai atsidūrė katastrofinėje būsenoje. Tuo tarpu pernelyg dideli, kad bankrutuotų bankai, ir vėl susidurs su rimtomis problemomis. Amerikos Kongresas atims Amerikos Federalinio Rezervų banko teisę didinti jo balansą, o gal netgi užginčys jo dvigubą mandatą, pagal kurį FED yra atsakingas už nedarbo ir infliacijos rodiklius.
2. Apple perims Facebook.
Apple vadovas Steve Jobs yra teigęs, kad Apple yra kalbėjęs su Facebook dėl galimo bendradarbiavimo, tačiau jis tuo pačiu pripažino, kad tokie kontaktai nedavė jokių rezultatų. Kaip teigia Steve Jobs, Facebook atstovai pasiūlė labai griežtas sąlygas, su kuriomis Apple negalėjo sutikti. Tačiau toks požiūris galėtų išprovokuoti Apple vadovą Steve Jobs perimti Facebook.
3. Amerikos dolerio indeksas peržengs šimto punktų ribą.
Kitų metu pradžioje daugelio pasaulio šalių ekonomikų padėtis bus gera ir jos puikiai vystysis, tačiau vėliau iškils problemos Kinijoje. Lėtėjantis pramonės augimas Kinijoje rodo, kad pasaulinis apetitas rizikai patenka į kritimo spiralę, na o įvertinus tai, kad ir toliau tęsis Japonijos ekonomikos problemos, bei chaosas euro zonoje, Amerikos doleris taps vis patrauklesnė valiuta. Tad investuotojų aktyvesnis sugrįžimas prie dolerio lems, kad iki kitų metų trečiojo ketvirčio pabaigos dolerio indekso vertė padidės ketvirtadaliu ir tuo pačiu peržengs šimto punktų ribą.
4. Trisdešimties metų trukmės Amerikos valstybinių obligacijų pelningumas nusmuks iki trijų procentų.
Dolerio devalvacijos politika, kuri turi savo šaknis šių metų valiutų karuose, privers besivystančias šalis daugiau savo dolerinių rezervų skirti Amerikos valstybinėms obligacijoms. Amerikos Federalinio Rezervų banko vykdomas pinigų politikos švelninimas patirs nesėkmę, nes nepadarys įtakos realiai ekonomikai, na o vienintelis šios politikos vykdymo teigiamas aspektas taps tai, kad bus pagerinta Amerikos bankų balansų padėtis. Tuo tarpu Europos sąjungai, Europos Centriniam bankui ir Tarptautiniam Valiutos Fondui niekaip nepavyks išgydyti probleminių euro zonos šalių (PIIGS) ligas, todėl nusivylę investuotojai bus pastūmėti sugrįžti prie Amerikos ir dolerių. Jau kitais metais visi ims netikėti tvariu pasauliniu ekonomikos atsigavimu, na o trisdešimties metų trukmės Amerikos valstybinių obligacijų pelningumas nukris iki trijų procentų.
5. AUD/GBP valiutų kursas nusmuks 25 procentais.
Didžioji Britanija grįžta prie savo tradicinių vertybinių – vyrai ir žmonos ima dirbti daugiau ir sunkiau, bei ima daugiau taupyti. Jau netrukus paaiškėja, kad reikia pasirengti neįprasto intensyvaus ekonomikos atsigavimo bangai. Tuo tarpu Australija, susiduria su vis lėtesniu savo ekonomikos augimu, nes Kinija vis aktyviau ima siekti stabdyti infliaciją, kad ši netaptų nebekontroliuojama. Be to atsižvelgus į Australijos nekilnojamo turto rinką, kur jau netrukus gali sprogti spekuliacinis burbulas, scenarijus, kad AUD/GBP valiutų kursas gali nuskristi net 25 procentais, vargu ar gali būti priskirtas fantastikos sričiai.
6. Naftos kaina pašoka į viršų, na o vėliau seka 33 procentų korekcija
Naftos kaina atsižvelgiant į makroekonominius lūkesčius ima kilti ir jau kitų metų pradžioje, paveikta kilusios euforijos, dėl to kad paspartėjo Amerikos ekonomikos augimas, peržengia šimto dolerių kainos ribą. Tačiau vėliau naftos laukia rimta kainos korekcija, kuri gali siekti net iki 33 procentų.
7. Gamtinių dujų kaina padidės net penkiasdešimt procentų.
Kitų metų pradžioje gamtinių dujų pasiūla, dėl pasaulinio ekonomikos nuosmukio, kuomet du metus pasiūla viršijo paklausą, išliks perteklinė, todėl investuotojai du metus prieš tai investavę į gamtinių dujų rinką, galėjo patirti dviženklius nuostolius. Tačiau padidėjusi šių dujų paklausa pramonėje ir žemesnės kainos palyginus su nafta ir anglimis, bei galimas Amerikos gamtinių dujų atsargų padidinimas, gali lemti, kad pasyvios investicijos į gamtines dujas gali tapti pelningos. Be to šalta žiema padidins šios žaliavos vartojimą, todėl greit ištuštės saugyklos. Būtent tai yra esminės priežastys, kurios leis gamtinių dujų kainai kartą per ketvirtį amžiaus pakilti net penkiasdešimt procentų.
8. Dėl valiutų karų eskalavimo, aukso kaina šoktels iki 1800 dolerių.
Valiutų karai jau kitais metais sugrįš su dviguba jėga, ir tai yra pagrindas Amerikos ekonomikos modernizavimui. Amerikos prekybos deficitas didėja, na o Kinija patiria vis didesnį spaudimą, todėl investuotojai ims ieškoti saugios investicijos, ir vėl prisimins auksą, kurio kaina dėl to šoktels net iki 1800 dolerių už unciją.
9. S&P500 indeksas pasieks istorines aukštumas.
Kitais metais Amerikos Federalinis Rezervų bankas ir toliau pumpuos į sistemą likvidumą. Investuotojai supranta, kad vienintelė tinkama strategija, tai pirkti dugnuose, na o FED naudoja tai kaip įrodymą, kad jo sprendimai yra teisingi, nepaisant to, kad visas žaidimas, tai iš tiesų tik namo statymas iš kortų. Tuo tarpu Amerikos vartojai ima aktyviau leisti pinigus, matosi kaip didėja jų akcijų portfeliai. Tačiau šalies kompanijos nepasiduoda euforijai, nes žino, kad aukštos akcijų kainos, ne visuomet reiškia, kad ekonomikos padėtis yra gera. Jos ir toliau mažina bendrą savo skolų lygį, ir būtent jų vykdoma protinga politika ir lems realų Amerikos ekonomikos padėties pagerėjimą. S&P500 indeksas kitais metais pakils virš 2007 metais pasiekto maksimumo ir pajudės link 1600 punktų.
10. Rusijos akcijų rinkos indeksas RTS pakils iki 2500 punktų.
Kitų metų pradžioje ima augti eilinis globalus ekonomikos burbulas, na o naftos kaina ir vėl pakyla virš šimto dolerių už barelį. Amerikos investuotojai laikosi strategijos Amerikos akcijas pirkti tik dugnuose. Investuotojai iš Rusijos akcijų rinkos uždirba iš akcijų kainų didėjimo. Išankstiniai sandoriai rodo, kad prognozuojamas kitų metų RTS indekso kompanijų akcijos kainos ir pelno akcijai santykinis rodiklis (P/E)sudaro 8,6 reikšmę, na o akcijos kainos ir buhalterinės vertės akcijai santykinis rodiklis (P/BV) sudaro 1,26 reikšmę, todėl RTS indeksas kitais metais pakils beveik dvigubai iki 2500 punktų.