Verslo ir rinkų naujienos » Korekcija JAV akcijų rinkoje tęsiasi


Autorius: Finasta, Parašyta: 2011-05-25 09:56.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=11858


Antradienį prasidėjus JAV akcijų prekybai, indeksų pokyčiai laikėsi teigiamoje zonoje. Tačiau artėjant prekybos pabaigai, investuotojų optimizmas išblėso ir diena baigėsi su neigiamu indeksų pokyčiu. Dow Jones Industrial indeksas nukrito 0,20 proc., S&P 500 - 0,08 proc., o Nasdaq - 0,46 proc.

Tarp Dow Jones Industrial indekso komponentų labiausiai krito „General Electric" ir „American Express" įmonių akcijos, atitinkamai 1,5 ir 1,1 proc. Energetikos sektoriaus įmonių akcijos vakar smarkiai kilo, kadangi investiciniai bankai „Morgan Stanley" ir „Goldman Sachs" pagerino naftos perspektyvas bei pateikė teigiamą žaliavų vertinimą. Tarp S&P 500 indekso sektorių labiausiai brango energetikos bendrovių akcijos, o daugiausia krito informacinių technologijų sektorius.

Naujų būstų pardavimai JAV balandžio mėnesį padidėjo 7,3 proc. Tai buvo gerokai daugiau nei tikėtasi (1,7 proc.). Kovo mėnesį naujų būstų pardavimai buvo išaugę 8,3 proc. Pardavimai augo visuose JAV regionuose. Stipriausias augimas buvo JAV vakarų regione - 15,1 proc., o vangiausias - JAV pietų regione, kur siekė 4,3 proc. Palyginti su praeitų metų balandžio mėnesio pardavimais, šių metų balandžio mėnesio pardavimai buvo 23,1 proc. mažesni.

Vakarų Europa

Antradienį Vakarų Europos akcijų indeksai kiek atsitiesė po kritimo, kurį lėmė mažinami euro zonos valstybių kredito reitingai. Kilo 14 iš 18 Vakarų Europos nacionalinių akcijų kainų indeksų. Palankia kryptimi rinkas vakar nukreipti turėjo ir skelbti ekonominiai rodikliai. Vokietijos verslo pasitikėjimas, kurį matuoja „Ifo", priešingai nei tikėtasi, nesumažėjo. Šalies įmonių atstovai ir toliau liko gana optimistiški dėl augančio eksporto ir savo išlaidų. Kaip ir buvo skaičiuota anksčiau, Vokietijos BVP I ketv. augo 4,9 proc. metiniu tempu. Patikslinti duomenys atskleidė, kad eksporto plėtra ir toliau liko palanki ekonomikos augimui. Po IV ketv. smuktelėjimo atsigavo ir Vokietijos statybų sektorius.

Šiandien ateities sandoriai Vakarų Europoje vėl rodo neigiamą akcijų rinkų kryptį. Laukiama reakcijos į vakarykštį JAV ir šio ryto Azijos indeksų smukimą. Be to, euro zonos skolos bėdos kol kas nenyksta iš investuotojams aktualių temų sąrašo.

Azija

Šiandien beveik visi svarbiausi Azijos akcijų indeksai patyrė nuosmukį. Japonija paskelbė prekybos balanso duomenis. Pirmą kartą per paskutinius 31 metus balandžio mėnesį Japonija turėjo prekybos deficitą. Importas viršijo eksportą 463,7 mlrd. Japonijos jenų. Labiausiai prie to prisidėjo žemės drebėjimas, vykęs kovo mėnesį. Jis pristabdė regiono gamybinių įmonių pajėgumus ir Japonijos prekių tiekimą į užsienį, o išaugusios žaliavų kainos labai pakėlė importuojamų žaliavų kainas. Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 neigiamai reagavo į šias naujienas - jo vertė sumažėjo 0,6 proc. Teigiamų žinių sulaukėme iš „Toyota" bendrovės, kuri paskelbė, kad kitą mėnesį atstatys gamybos pajėgumus iki 90 proc. prieš žemės drebėjimą buvusio lygio. Tai davė impulsą įmonės akcijų kainos kilimui daugiau kaip 2 proc.

Baltijos šalys

Antradienis buvo išskirtinė diena NASDAQ OMX Vilniaus biržai. Ilgai sklandę gandai apie bendrovės „Sanitas" pardavimą pagaliau pasitvirtino. |monės pirkimo kaina buvo paskelbta beveik 80 proc. didesnė negu tuo metu buvusi rinkoje. Farmacijos bendrovės kaina pašoko beveik 65 proc., o apyvarta perkopė net 819 tūkst. eurų. Kaip ir tikėtas, po tokios naujienos į viršų šovė ir pagrindinės „Sanitas" akcininkės bendrovės „Invalda" akcijų kainos. Šios brango daugiau kaip 20 proc. iki 2,18 euro, o akcijų perleista už 243 tūkst. eurų. NASDAQ OMX Talino biržoje investuotojai taip pat buvo aktyvūs. Prie to prisidėjo ir 180 tūkst. eurų perkopęs tiesioginis sandoris „Tallinna Kaubamaja" vertybiniais popieriais. Pastaruoju metu ir kitose rinkose farmacijos sektoriaus bendrovės nestokoja investuotojų susidomėjimo. Tiesioginiais sandoriais NASDAQ OMX Rygos biržoje bendrovės „Grindeks" vertybinių popierių buvo perleista net už 531 tūkst. eurų.

Vidurio ir Rytų Europa

Rusijos akcijų rinka vakar ryte atsiteisė po pastarojo meto nuosmukio iš paskos kylančiai aftos kainai. Pastaroji vėl augo ėmus nuogąstauti, kad neramumai Artimuosiuose Rytuose gali vėl sutrikdyti šios žaliavos tiekimą. Taip pat akcijų rinkos krypčiai paramos suteikė ir palankia linkme judėjusi prekyba Europos rinkose.
Daugumos likvidžiausių Rusijos biržos bendrovių akcijos vakar dieną taip pat baigė su pliuso ženklu. „Gazprom" ir „Rosneft" brango 3,1 proc., „LUKoil" - 1,8 proc. Daugiau nei 2 proc. kilo metalų išgavėjų ir bankų akcijų kainos.

Žaliavos

„WTI" naftos ateities sandorių kaina „NYMEX" biržoje antradienį pakilo į viršų 1,9 proc., tačiau, kaip tapo įprasta, ji nesugebėjo išsilaikyti aukščiau 100 JAV dolerių už barelį ilgiau nei pusę valandos ir prekybos pabaigoje nusileido žemyn. Prekybos naftos ateities sandoriais apimtys vakar išliko mažesnės nei paskutinių 30 dienų vidurkis. Teigiamą įtaką naftos kainai turėjo kiek susilpnėjęs JAV doleris svarbiausių valiutų atžvilgiu, „Goldman Sachs" pakelta „Brent" naftos kainos prognozė šiems ir ateinantiems metams. Tiesa, vakar vėlai vakare Amerikos naftos instituto skelbti JAV atsargų pokyčių duomenys nuliūdino investuotojus. Nors žaliavinės naftos atsargos šalyje sumažėjo 860 tūkst. barelių, benzino atsargos nelauktai išaugo 2,4 mln. barelių. Tokie benzino atsargų pokyčiai nėra geras ženklas, nes dabar turėtų būti sezoniškai stiprus laikotarpis benzino suvartojimui, tačiau to pastaruoju metu nematome. Šiandien po pietų bus skelbiama oficiali JAV energetikos administracijos ataskaita apie naftos atsargų pokyčius šalyje. Jeigu rezultatai bus panašūs, tai gali turėti kiek neigiamą įtaką naftos kainai.