Autorius: traders.lt, Parašyta: 2011-09-30 01:06.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=12584
Pasaulinės ekonomikos recesijos sugrįžimo grėsmė gąsdina investuotojus visame pasaulyje, tuo tarpu Goldman Sachs banko ekonomistai perspėja, kad „didžiosios stagnacijos“ rizika yra didesnė nei atrodo.
Minimo banko analitikai atliko paskutinių 150 metų makroekonominių rodiklių analizę ir nustatė dvidešimt stagnacijos pavyzdžių, kurie yra panašūs į tą, kuri Japoniją ištiko 1990 metais. Dauguma šių stagnacijos pavyzdžių per paskutinius šešiasdešimt metų realizavosi išsivysčiusiose šalyse.
Šios stagnacijos pasižymėjo žemu infliacijos lygiu, aukšta bedarbyste, na o bendrasis vidaus produktas vienam gyventojui augo tik kiek daugiau nei vienu procentu. Goldman Sachs banko atstovas Jose Ursua teigia, kad egzistuoja net keturiasdešimties procentų tikimybė, kad ekonomiškai išsivysčiusios šalys gali patekti į tokio tipo stagnaciją.
Išvengti tokios padėties galėtų padėti šalių vyriausybių vykdoma politika, kuria būtų siekiama atkurti vartotojų pasitikėjimą bei reformų, kurios lemtų ekonomikos augimą, įgyvendinimas.
Patikimų duomenų trūkumas lemia, kad sunku tiksliai nustatyti, kokie konkretūs veiksmai galėtų padėtį ištraukti ekonomikas iš sąstingio, tačiau yra žinoma, kas skatina stagnaciją, t.y. akcijų rinkų griūtis, valiutų krizė bei didėjanti skola.
„Gera naujiena yra tokia, kad politikai, dėka Japonijos patirties, dabar turi daugiau žinių. Bloga naujiena yra ta, kad mes nežinome, ar yra padaryta viskas, kad būtų išvengta stagnacijos“ – teigia Goldman Sachs banko atstovas Jose Ursua.