Verslo ir rinkų naujienos » Vakar kilo beveik visų pasaulio akcijų rinkų indeksai


Autorius: Finasta, Parašyta: 2011-10-13 11:31.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=12669


Mažėjant nerimui dėl Europos šalių skolų problemų, trečiadienį JAV akcijų rinka kilo. Dow Jones Industrial indeksas pakilo 0,90 proc., S&P 500 – 0,98 proc., Nasdaq – 0,84 proc.

Nors oficialų Federalinio rezervų banko (FED) pranešimą iš paskutinio posėdžio išgirdo beveik visi rinkos dalyviai, visgi paviešinus susirinkimo protokolą JAV akcijų rinka sureagavo teigiamai. Labiausiai investuotojus masino FED pasakymas, kad bankas yra pasiruošęs toliau supirkti vertybinius popierius, kad skatintų ekonomiką. Apie tokį pasiruošimą bankas deklaruoja nuo antrosios skatinimo programos pabaigos, kuri pasibaigė rugpjūčio mėnesį, tačiau jokių veiksmų kol kas nebuvo imtasi, išskyrus tai, kad bankas superka ilgos trukmės obligacijas ir parduoda trumpos trukmės obligacijas.

S&P 500 indeksas paskutinius du mėnesius svyravo tarp 1 100 ir 1 220 punktų ribos. Praeitą savaitę indeksas buvo pasiekęs žemiausią ribą šiais metais, tačiau per paskutines šešias dienas indeksas atsitiesė iki viršutinės svyravimų kanalo ribos ir vakar pasiekė 1 207 punktų ribą. Kai kurie techniniai analitikai mano, kad iki metų galo indeksui pavyks iššokti iš šio kanalo ir toliau indeksas svyruos 1 250 ir 1 300 kanale.

Vakarų Europa

Trečiadienį Vakarų Europos akcijų indeksai kilo į dvejeto mėnesių aukštumas. Didėjo visi 18 nacionalinių indeksų išskyrus Islandijos. Rinkos pozityviai sureagavo į Europos Komisijos komisaro Oli Rhen kalbą, kad euro zonoje yra artėjama prie bendro spendimo skolos krizei spręsti. Taip pat komisaras užsiminė, kad ekonomikos augimas lėtėja ir ekonomika yra atsidūrusi ties pavojinga riba.
Šiandien investuotojų nuotaikos vėl nebėra tokios palankios. Ateities sandoriai rodo slūgstantį optimizmą. Tokiu metu rinkoms yra būdingas padidintas jautrumas ir investuotojai skuba atsiimti, kad ir vienos dienos uždarbius.

Euro zonos pramonės produkcijos statistika už rugpjūčio mėnesį palankiai nustebino ekonomistus. Per mėnesį gamybos apimtys paaugo 1,2 proc. užuot kaip prognozuota smukę 0,8 proc. Tai kiek sumažino analitikų nerimą dėl regiono plėtros lėtėjimo, tačiau mažai tikėtina, kad vieno mėnesio statistiką jau būtų galima laikyti patikimu argumentu rinkose vyraujant prastiems lūkesčiams.

Azija

Šiandien Azijos akcijų rinkose tvyrojo optimistinės nuotaikos. Honkongo akcijų indeksas Hang Seng pašoko 1,91 proc., Japonijos akcijų indekso Nikkei 225 reikšmė padidėjo 0,99 proc., o Kinijos akcijų indeksas CSI 300 kilo 0,49 proc.

Šiandien Kinija paskelbė rugsėjo mėnesio užsienio prekybos balanso duomenis. Neramumai euro zonoje bei silpna JAV ekonomikos būklė lėmė sulėtėjusį eksporto augimo tempą, todėl užsienio prekybos balanso perviršis sumažėjo ir siekė 14,51 mlrd. JAV dolerių. Rugsėjį tiek importas, tiek eksportas augo lėčiau, nei tikėtasi. Eksporto augimas, palyginti su praėjusių metų rugsėju siėkė 17,1 proc., o importas išaugo 20,9 proc.

Šiandien brango Azijos regiono automobilių gamintojų akcijos. „Mazda Motor“ akcijų kaina padidėjo 5,1 proc., o „Hyundai Motor“ akcijos pabrango 2,7 proc. Netikėtai įspūdingais šuoliais pasižymėjo Kinijos nekilnojamojo turto bendrovių akcijų kainomis. „Agile Property Holdings“ ir „China Resources Land“ akcijų kainos padidėjo daugiau kaip 10 proc.

Baltijos šalys

Vilniaus akcijų biržos indeksas padidėjo 0,48 proc, o bendra biržos apyvarta siekė 333,3 tūkst. eurų. Talino biržoje prekyba taip pat vyko pakankamai optimistiškai. Talino akcijų biržos indeksas padidėjo 0,40 proc., o akcijų apyvarta siekė 680 tūkst. eurų ir buvo didžiausia tarp Baltijos akcijų biržų. Tiesa, net 177,2 tūkst. eurų apyvarta buvo pasiekta tiesioginiais sandoriais. Rygoje biržos indeksas judėjo priešinga kryptimi nei didžioji dalis rinkų ir sumažėjo 0,43 proc. Aktyviausiai prekiauta „Olaines kudra“ akcijomis, kurių perleista už 10,2 tūkst. latų, o akcijos brango 0,46 proc. ir dar labiau priartėjo prie šiuo metu vykdomo privalomo nekonkurencinio oficialaus siūlymo supirkti bendrovės akcijas kainos.

Vidurio ir Rytų Europa

Į pasikeitusias nuotaikas Vakarų rinkose audringai reagavo ir Rusijos akcijų rinka. Be to palankia kryptimi judėjo naftos kaina ir rinką pasiekė drąsinančios žinos apie Rusijos ministro pirmininko V.Putino susitikimą su Kinijos vadovais. Indeksas RTS trečiadienį išaugo net 3,88 proc. Tokį augimą iš esmės sąlygojo trys didžiosios bendrovės – „Sberbank“, „Gazprom“ ir „Rosneft“ atitinkamai brangę 5,7 proc., 5,4 proc. ir 3,3 proc.

Žaliavos

Trečiadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje pirmą kartą po penkių dienų kilimo pajudėjo žemyn. Panašu, kad naftos kainai per 5 dienas pakilus 10 JAV dolerių už barelį, sumažėjo naftos pirkėjų aktyvumas, o dalis jų fiksavo pelnus. Be to, rinkose laukiama žinių, kaip toliau vystysis skolų krizės sprendimas euro zonoje.

Neigiamą nuotaiką naftos rinkoje paskleidė ir Tarptautinė Energetikos agentūra, sumažinusi naftos paklausos augimo prognozę 2011 m. 50 tūkst. barelių iki 990 tūkst. barelių per dieną, o kitų metų augimo prognozę 160 tūkst. barelių iki 1,25 mln. barelių. Anot agentūros atstovo, matomas paklausos augimo silpnėjimas Artimuosiuose Rytuose, Kinijoje ir JAV. Visgi tokios prognozės neįskaičiuoja galimos recesijos, tad jeigu jos lūkesčiai pasiteisintų, naftos paklausos prognozės būtų mažinamos labai stipriai. Agentūra taip pat patvirtino, kad OPEC narė Saudo Arabija pradėjo mažinti naftos gavybą, kad atsirastų rinkoje vietos iš Libijos sugrįžtančiai naftai. Beje, vakar Amerikos naftos institutas paskelbė, kad praėjusią savaitę žaliavinės naftos atsargos šalyje sumažėjo 3,8 mln. barelių, arba daug daugiau nei tikėtasi.