Verslo ir rinkų naujienos » JAV Dow Jones Industrial indeksas kilo jau 4 savaites iš eilės


Autorius: Finasta, Parašyta: 2011-10-24 11:16.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=12729


Penktadienį kilo visi trys JAV akcijų indeksai. Dow Jones Industrial padidėjo labiausiai – 2,31 proc. ir savaitinis pokytis jau ketvirtą savaitę iš eilės buvo teigiamas. S&P 500 indeksas paaugo 1,88 proc., o Nasdaq indekso reikšmė kilo 1,49 proc. S&P 500 indeksas nuo spalio 3 dienos padidėjo jau 13 proc. Labiausiai brango finansinio sektoriaus akcijos dėl optimizmo, kad per savaitgalį Europos lyderiai visgi paskelbs planą kaip susidoroti su skolų krize.

„McDonald‘s Corp.“ prisijungė prie bendrovių rato, kurių ketvirčio rezultatai viršijo lūkesčius. Jos pajamos augo 14 proc., o grynasis pelnas – 9 proc. Gerus rezultatus lėmė klientams pasiūlytas mažesnių kainų meniu. Penktadienį šios akcijos pabrango 3,72 proc., o nuo metų pradžios spėjo pabrangti jau 16 proc.

„General Electric Co.“ taip pat paskelbė III ketv. rezultatus, kurie atitiko analitikų lūkesčius, tačiau penktadienį šios įmonės akcijos pigo 1,92 proc. Šios įmonės pajamos išliko panašios kaip ir prieš metus, bet pelnas šoktelėjo 18 proc. Labiausiai prie to prisidėjo finansinis padalinys, kuris ketvirtą ketvirtį iš eilės didino savo pelną. Šio koncerno akcijos yra tarsi JAV ekonomikos barometras, nes koncerno veikla apima beveik visus sektorius – nuo lėktuvų variklių iki nekilnojamo turto ar paskolų.

Vakarų Europa

Penktadienis ir visa praėjusi savaitė Vakarų Europoje pasižymėjo teigiama akcijų indeksų grąža. Investuotojai buvo neramūs laukdami kokių žinių atneš euro zonos vadovų susitikimas savaitgalį, tačiau pakilesnės nuotaikos ėmė viršų. Iki šiol regiono lyderiams sunkiai sekėsi prieiti sprendimo kaip gelbėti krizėje atsidūrusius viešuosius finansus.

Savaitgalį vykusio susitikimo metu euro zonos lyderiai apibrėžė preliminarius planus dėl to kaip stabilizuoti bankų sistemą ir kaip spręsti Graikijos skolos problemą. Tai jau 13 toks susitikimas per pastaruosius 21 mėnesius. Baiminamasi, kad Graikijos bankrotas gali iš paskos nusitempti ir daug didesnes regiono valstybes, o tada kyla reali recesijos grėsmė. Savaitgalį buvo ieškota būdų kaip padidinti Europos finansinio stabilumo fondo galią, kaip labiau įtraukti Tarptautinį valiutos fondą. Svarstytos galimybės gauti pagalbą ir iš vadinamojo BRIC (Brazilijos, Rusijos, Indijos ir Kinijos) regiono šalių. Svarstytas ir Europos centrinio banko (ECB) vaidmuo – iš jo neturėtų būti reikalaujama dar daugiau, nei kad leidžia šio centrinio banko statutas.

Šiandien ateities sandoriai toliau rodo rinkose tvyrant optimistines nuotaikas. Tikimasi, kad trečiadienį euro zonos lyderiai vis dėl to sutars dėl tolesnių žingsnių ekonominiam euro zonos stabilumui laiduoti.

Vokietijos verslo pasitikėjimas, kurį skaičiuoja „Ifo“ institutas, spalį pablogėjo. Bendras verslo klimato vertinimas šiuo metu siekia 2010 metų vidurio lygį. Lūkesčių prastėjimą lėmė baimės, kad regionas vėl patirs recesiją, o tai be abejo atsilieptų ir Vokietijos įmonėms.

Azija

Šiandien Azijos akcijų rinkose vyravo teigiamos nuotaikos. Visų pagrindinių akcijų indeksų reikšmės kilo daugiau kaip pusantro procento. Lūkesčiai, kad trečiadienį bus paskelbtas galutinis Graikijos skolų problemų sprendimo būdas ir ekonomikos plėtrą parodęs preliminarus Kinijos pirkimo vadybininkų indeksas paskatino investuotojus grįžti prie rizikingų aktyvų. Honkongo akcijų indeksas Hang Seng sugebėjo pašokti net 3,92 proc., o Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 padidėjo 1,65 proc.

Šiandien paskelbti preliminarūs Kinijos pirkimo vadybininkų indekso duomenys. Šio indekso reikšmė padidėjo iki 51,1 ir buvo didžiausia per pastaruosius 5 mėnesius. Vis dėlto, tai dar tik preliminarūs duomenys, kurie atspindi 85 proc. iš 400 apklausiamų pirkimo vadybininkų atsakymų, todėl galutines išvadas bus galima daryti kito mėnesio pradžioje pasirodžius visų apklaustų vadybininkų duomenims.

Šiandien Azijoje ypatingo investuotojų susidomėjimo sulaukė žaliavų gavybos bendrovės. „Aluminum Corp. of China“ ir „Cnooc“ akcijos brango daugiau kaip 6 proc. Bankų akcijos taip pat rodė didelius kainų šuolius. „Agricultural bank of China“ akcijos brango net 8,5 proc., o „Bank of China“ akcijų kainos augimas taip pat buvo reikšmingas ir siekė 4,5 proc.

Baltijos šalys

Penktadienį Vilniaus akcijų biržos indeksas padidėjo labiausiai tarp Baltijos biržų – 1,25 proc. Brango visos akcijos, kuriomis prekiauta, išskyrus „TEO“ bei įmonių grupės „Alita“ akcijas. Talino akcijų biržos indeksas padidėjo 0,7 proc, o akcijų apyvarta siekė 574,2 tūkst. eurų. Rygos biržos indeksas paskutinę savaitės prekybos sesiją nepakito , o apyvarta siekė vos 34,4 tūkst. latų. Aktyviausia prekiauta „Rigas kugu buvetava“ akcijomis, kurių perleista už 19,5 tūkst. latų, o tai sudarė daugiau nei pusę visos biržos apyvartos.

Lietuvos biudžeto deficitas 2010 metais siekė 7,0 proc. BVP. Skaičius buvo patikslintas palyginti su anksčiau skaičiuota 7,1 proc. BVP verte. 2009 metais deficitas siekė net 9,5 proc. BVP. Šiuo metu yra planuojama, kad 2012 metų biudžeto deficitas turėtų siekti 2,8 proc. Tai gana ambicingas ir sveikintinas tikslas, tiesa susirūpinimą kelia kaip vyriausybei seksis jo siekti nes veikiausia lėtėsiantis Lietuvos ekonomikos atsigavimas gali lemti prastesnes biudžeto pajamas.

Lietuvos pramonės produkcija rugpjūtį augo 8,3 proc. metiniu tempu – plėtra vėl buvo kiek spartesnė nei pastaruosius keletą mėnesių, kai augimo tempas siekė 6,6-6,8 proc.

Žaliavos

Penktadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje kilo ir vienu metu buvo pakilusi aukščiau 88,5 JAV dolerių už barelį. Naftos kaip ir kitų rinkų dalyviai daugiausia dėmesio skyrė euro zonos skolų problemas spręsti turėjusiam ES viršūnių susitikimui savaitgalį. Iš to, kad naftos kainos kilo, galima teigti, kad rinkoje buvo daugiau tikinčiųjų, kad bus atrasta veiksmingų sprendimų.

Ketvirtadienį skelbta M.Kadafio mirtis daug įtakos kainai jau nebeturėjo. Libijos dabartinis naftos pramonės ministras tvirtino, kad buvusio šalies vadovo mirtis bei jos sąjungininkų pasipriešinimo griuvimas prisidės prie greitesnio naftos gavybos lygio atstatymo šalyje. Naujienų agentūros „Bloomberg“ analitikų apklausa, atlikta penktadienį, rodo, kad pusę apklaustųjų laukia naftos pigimo, 45 proc. brangimo, o likę mano, kad naftos kaina nesikeis.