Verslo ir rinkų naujienos » Optimizmas JAV akcijų rinkoje neblėsta


Autorius: Finasta, Parašyta: 2011-10-25 10:45.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=12737


Pirmadienį JAV akcijų rinkose ralis tęsėsi toliau. JAV akcijų indeksų reikšmės sugrįžo į rugpjūčio pradžios lygius. Dow Jones Industrial indeksas padidėjo 0,89 proc., S&P 500 indeksas – 1,29 proc., o Nasdaq indeksas – 2,35 proc. Labiausiai prie to prisidėjo kalbos apie Europos finansinio stabilumo priemonių paketo padidinimą bei Europos lyderių ryžtas kuo greičiau išspręsti skolos krizę regione. Taip pat teigiamai akcijų kainoms atsiliepė pagerėję Kinijos pirkimo vadybininkų indekso duomenys bei paskelbti kai kurių pardavimo sandoriai.

Investuotojus pradžiugino didžiausios pasaulyje buldozerių, ekskavatorių ir kitų pramoninių mašinų gamintojos „Caterpillar“ ketvirčio rezultatai. Trečio ketvirčio pajamos, palyginti su atitinkamu laikotarpiu prieš metus, augo net 41,2 proc., o grynasis pelnas padidėjo net 44 proc. Labiausiai prie puikių rezultatų prisidėjo išaugę pardavimai besivystančių šalių rinkose. Pirmadienį „Caterpillar, Inc. akcijos pabrango 5,01 proc.

Pirmadienio poprekybinėje sesijose labiausiai pigo „Netflix Inc.“ akcijos – beveik 30 proc. Įmonė paskelbė, kad sumažina pardavimų bei pelno prognozes sekančiam ketvirčiui. Iki pirmadienio prekybos sesijos šios akcijos nuo aukščiausio akcijų kainos lygio, pasiekto liepos mėnesį, spėjo atpigti jau daugiau nei 60 proc.

Vakarų Europa

Pirmadienį Vakarų Europos akcijų rinkose tvyrojo palankios investuotojų nuotaikos. Augo 15 iš 18 nacionalinių Europos akcijų kainų indeksų vertės. Tikimasi, kad pagaliau euro zonos lyderiai ras išeitį iš skolų krizės. Šiandien rinkos atrodo nusiteikę kiek prasčiau prieš trečiadienį vyksiantį susitikimą – norima atsiimti keleto pastarųjų dienų uždarbius. Veikiausiai investuotojai traukiasi norėdami apsidrausti nuo nepageidautinos susitikimo baigties – t.y. kad ir vėl galima nesulaukti konkrečių veiksmų plano. Be to net ir nusprendus išplėsti Europos finansinio stabilumo priemonių paketą, jį dar reikės patvirtinti šalių parlamentuose. Esama nuogąstavimų, kad ne visur sprendimas gali sulaukti palaikymo, o tai vėl reiškia užsitęsusį kelią iš finansinių problemų.

Vakar paskelbtas euro zonos spalio mėnesio pirkimo vadybininkų indeksas toliau mažėjo. Paslaugų sektoriuje jo vertė per mėnesį sumažėjo nuo 48,8 iki 47,2, gamybos – nuo 48,5 iki 47,3. Indekso reikšmė mažesnė nei 50 byloja apie sektoriaus apimčių mažėjimą ir indeksas žemiau šio kritinės ribos randasi jau keletą mėnesių. Tokios reikšmės tik dar labiau verčia abejoti tolesne Vakarų Europos ekonomikos plėtra ir baimintis, kad niūrios prognozės dėl sulėtėjimo gali pasiteisinti.

Naujų pramonės užsakymų skaičius rugpjūčio mėnesį padidėjo 1,9 proc., palyginti su liepos mėnesiu. Metinis naujų užsakymų augimas siekė 6,2 proc. ir viršijo ekonomistų lūkesčius, tačiau lėtėjančio augimo tempo tendencija tęsiasi.

Azija

Šiandien Azijos akcijų indeksai nerodė vienodos krypties, investuotojams bijant prisiimti riziką prieš ilgai lauktą rytoj skelbiamą Graikijos gelbėjimo planą. Kinijos akcijų indeksas CSI 300 sugebėjo padidėti 1,48 proc., Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 neteko 0,63 proc. savo vertės.

Vakar įspūdingais teigiamais pokyčiais pasižymėjo tokių žaliavų kaip varis ir nafta kainos, todėl investuotojų lėšos taip pat plūdo į šių žaliavų gavyba besiverčiančių bendrovių akcijas. „China coal energy“ brango 5,8 proc., o „Cnooc“ akcijų kaina padidėjo 4,7 proc.

Baltijos šalys

Vilniaus akcijų biržos indeksas buvo vienintelis tarp Baltijos indeksų, kurio vertė sumažėjo. Akyviausiai buvo prekiauta „Sanitas“ bei „LESTO“ bendrovių akcijomis. Apyvartos atitinkamai siekė 143 tūkst. bei 83 tūkst. eurų. Daugiau jokios kitos bendrovės akcijų nebuvo perleista už daugiau kaip 50 tūkst. eurų. Talino akcijų indeksas padidėjo 0,54 proc., Rygoje – 0,43 proc.

Vidurio ir Rytų Europa

Tvyrant geroms nuotaikoms Vakaruose, kilo ir Rusijos akcijų kainos. RTS indekso reikšmė vakar išaugo 3,58 proc. Kai kurių Rusijos analitikų nuomone techninės analizės išvados leidžia manyti, kad šalies akcijų rinkoje baigiasi trumpalaikis neigiamas trendas. Didžioji dalis Rusijos rinkos didžiųjų bendrovių vakar dieną baigė teigiamais akcijų kainų pokyčiais. Nepaisant to, kad reitingų agentūra „Moody‘s“ pablogino šalies bankų sistemos reitingo perspektyvą nuo „teigiamos“ į „neigiamą“, „VTB“ ir „Sberbank“ akcijų kainos vakar kilo 3-4 proc.

Žaliavos

Pirmadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje stipriai šoktelėjo į viršų ir pakankamai nesunkiai perlipo 90 JAV dolerių už barelį kartelę. Panašus kainos šuolis buvo stebimas ir kitų žaliavų kainose. Kuriam laikui sugrįžo didesnės rizikos poreikis investuotojų gretose, o jį, matyt, skatina lūkesčiai, kad pasaulio ekonomika sugebės išlaikyti tokius augimo tempus, kurie leistų augti žaliavų paklausai.

Rinkas nudžiugino Kinijos pirkimo vadybininkų preliminari reikšmė, kuri rodo, kad šioje šalyje pramonės aktyvumas spalį didėjo, o tai turėtų lemti didesnę naftos paklausą. Tiesa, Japonijos žaliavinės naftos importo rugsėjo mėn. duomenys nenudžiugino – šalis importavo 4,4 proc. mažiau naftos nei prieš metus.

Vakar Kuveito naftos pramonės ministras teigė, kad dabartinė naftos kaina yra palanki tiek jos vartotojams, tiek ir išgavėjams, tačiau kai kurios OPEC šalys turi mažinti naftos gavybą, kad atlaisvintų rinką ateinančiai naftai iš Libijos.

Ateinančias dvi dienas daugiausia dėmesio bus skiriama JAV naftos atsargų pokyčių ataskaitoms. Prognozuojama, kad žaliavinės naftos atsargos padidėjo per praėjusią savaitę. Visgi kartu reikia pastebėti, kad „Brent“ ir „WTI“ naftos kainų skirtumas po truputį mažėja, o tai nuteikia kiek džiugiau dėl JAV naftos rinkos padėties.