Verslo ir rinkų naujienos » Ispanija ir vėl pasiskolino pigiau bei daugiau


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2011-12-20 13:04.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=13088


Ispanija šiandien ir vėl sėkmingai išplatino savo skolos vertybinius popierius. Šįkart daugiau nei planuota buvo išplatinta trumpalaikių šios šalies skolos vertybinių popierių, be to už juos mokėtos vidutinės palūkanos buvo gerokai mažesnės nei lapkričio mėnesio platinimo metu.

Šiandien Ispanija savo trumpalaikius skolos vertybinius popierius išplatino už bendrą 5.6 mlrd. eurų sumą, kai prieš platinimą buvo planuojama daugiausiai pritraukti 4.5 mlrd. eurų vertės lėšas.

Ispanija savo trijų mėnesių trukmės skolos vertybinius popierius šiandien pardavė už bendrą 3.7 mlrd. eurų sumą, na o už juos mokėtos vidutinės palūkanos sudarė 1.735 procentus, kai lapkričio mėnesį jos sudarė net 5.11 procentų. Paklausa pasiūlą viršijo 2.9 kartus, kai ankstesnio platinimo metu - 2.8 kartus.

Tuo tarpu šešių mėnesių trukmės skolos vertybiniai popieriai buvo išplatinti už bendrą 1.92 mlrd. eurų sumą. Vidutinės už šiuos skolos vertybinius popierius mokamos palūkanos sudarė 2.435 procentus, kai ankstesnio platinimo metu jos siekė net 5.227 procentus. Šiandieninio platinimo metu paklausa pasiūlą viršijo 4.1 kartą, kai ankstesnio platinimo metu - 4.9 kartus.

Investuotojai teigiamai vertina Ispanijos valdžios pastangas siekiant sumažinti šalies biudžeto deficitą ir skolas. Tačiau vis dėl to Ispanija šiandien vis tiek skolinosi 150 bazinių punktų brangiau nei buvęs palūkanų lygis prieš krizę.

Tuo tarpu Graikija platindama savo trumpalaikius trijų mėnesių trukmės skolos vertybinius popierius, investuotojams privalėjo pasiūlyti didesnes palūkanas. Šiandien Graikija finansų rinkose bendrai pasiskolino 1.3 mlrd. eurų vertės lėšas.