![](skins/traders/img/logo_big.png)
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2012-03-07 15:22.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=13580
„Atotrūkis tarp turtingųjų ir vargšų Amerikoje sukūrė burbulą būsto kreditų rinkoje, o tai savo ruožtu privedė prie kredito krizės ir ekonomikos nuosmukio“ - mano Nobelio premijos laureatas ekonomikos srityje Joseph Stiglitz.
Jo nuomone, blogiausia yra tai, kad norint, jog į Amerikos ekonomiką sugrįžtų visiškas užimtumas, reikalingas naujas burbulas.
„Nelygybė yra blogai siekiant augimo, stabilumo ir našumo“ - paaiškino minimas ekonomistas, kuris atkreipė dėmesį, kad nelygybė pasiekė savo piką tiek prieš Didžiąją Depresiją bei per paskutinius metus kilusią Didžiąją Recesiją.
„Tai nėra atsitiktinumas“ - užtikrino Joseph Stiglitz.
Jis atkreipia dėmesį, jog nelygybė mažina paklausą. Trukumas ekonomikos subalansuotumo sukūrė vartojimą skolon, kas galiausiai pasibaigė finansų ir ekonomikos griūtimi.
„Dabar situacija yra kiek kitokia. Egzistuoja nelygybė, tačiau burbulo nėra. Tai reiškia, kad labai ilgą laiką mums teks grumtis su nedideliu augimu, ir silpna paklausa. Tai savo ruožtu prailgins sugrįžimą į visišką užimtumą. Todėl atrodo, jog yra būtina sukurti naują burbulą“ - pažymėjo Joseph Stiglitz.
Jis mano, kad geriausias sprendimas, taip pat ir siekiant nelygybės mažinimo, būtų padidinti mokesčius turtingiesiems, ir gautas pajamas iš šių mokesčių investuoti į švietimą, technologijas ir infrastruktūrą. Jis atmetė siūlymą, kad padidinus mokesčius turtingiesiems, gautos pajamos būtų skirtos mažinti biudžeto deficitą.