Verslo ir rinkų naujienos » JAV akcijų indeksai stabtelėjo


Autorius: Finasta, Parašyta: 2012-03-28 10:35.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=13719


Nuo penktadienio kilę Dow Jones Industrial Average ir S&P 500 indeksai vakar mažėjo 0,33 ir 0,28 proc. Labiausiai pigo finansų sektoriaus bendrovių akcijos. Vidutiniškai jų kcijos pigo apie 1,3 proc. Nasdaq Composite indekso reikšmė sumažėjo 0,07 proc.

Didžiausio pasaulyje vaistų gamintojo „Pfizer Inc.“ akcijų kaina padidėjo labiausiai iš į Dow Jones Industrial Average indeksą įtrauktų bendrovių. Tai įvyko po to, kai „Goldman Sachs Group Inc.“ analitikai pakomantavo apie didėjančią tikimybę, kad įmonė atsisakys nepelningų verslų. Įpusėjus prekybai „Pfizer Inc.“ akcijų kaina buvo pakilusi 2,2 proc., tačiau akcijų biržai užsidarius pokytis siekė 1,53 proc.

„Apple Inc.“ akcijų kaina pasiekė naujas aukštumas – 614,48 JAV dolerių už paprastąją vardinę akciją. Dėl sėkmingos naujojo iPad kampanijos ir artėjančių iPhone5 ir iTV pristatymų investicinė bendrovė „ThinkEquity LLC“ padidino „Apple Inc.“ tikslinę akcijų kainą iki 700 USD.

Kovą, palyginti su vasariu, vartotojų pasitikėjimas JAV sumažėjo nuo 70,8 iki 70,2. Taip pat buvo peržiūrėtas vasario mėnesio vartotojų pasitikėjimas. Jis padidėjo 0,8 punkto ir siekė 71,6.

Ričmondo FED indeksas sumažėjo nuo 20 iki 7 punktų. Didžiausią įtaką sumažėjusiam indeksui turėjo kritę sausio mėnesio ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai, tad šiandien išleidžiamiems vasario mėnesio ilgalaikio vartojimo prekių užsakymams bus skiriamas ypatingas dėmesys.

Sausį būsto kainos JAV smuko iki žemiausio lygio nuo pat 2003 metų. Būsto kainos smuko jau penktą mėnesį iš eilės. Didžiausias spaudimas būsto kainoms yra jaučiamas Atlantoje, kur per mėnesį būsto kainos susitraukė 2,1 proc., o per metus – 14,8 proc.

Vakarų Europa

Akcijų indeksai Vakarų Europoje smuko pirmą kartą per pastarąsias tris dienas. Mažėjo 13 iš 18 nacionalinių indeksų reikšmės. Investuotojų nuotaikos prastėjo paskelbus mažesnę nei tikėtasi JAV vartotojų pasitikėjimo reikšmę. Nemažą įtaką energetikos sektoriaus bendrovėms darė pingančios „Total“ akcijos. Didžiausia Prancūzijos naftos bendrovė jau trečia dieną kovoja su dujų nuotėkių savo gręžinyje Šiaurės jūroje. „Total“ akcijos kaina smuko 6 proc., o investuotojai baiminasi prisimindami „BP“ naftos nuotėkį prie JAV krantų 2010 metais.

Šiandien ateities sandoriai leidžia tikėtis tolesnio indeksų smukimo. Europos rinkos turėtų sekti smukusiomis JAV ir Azijos rinkomis. Ankstesnis JAV FED vadovo įkvėptas optimizmas išblėso ir pradeda kilti susirūpinimas Ispanijos skolos būkle.

Azija

Šiandien Azijos akcijų rinkose vyravo neigiamos nuotaikos. Pastarąsias dienas smarkiai pabrangusios akcijos paskatino investuotojus pasiimti pelnus. Kai kurie indeksai buvo pasiekę seniai matytas aukštumas, tad akcijos nebe atrodo tokios pigios ir potencialaus pelno-rizikos santykis yra sumažėjęs. Šiandien labiausiai krito Kinijos akcijų indeksas CSI 300 – 1,83 proc. Japonijos indeksas Nikkei 225 ir Honkongo Hang Seng indeksas smuko po 0,93 proc.

Šiandien investuotojai sulaukė keleto naujienų iš Japonijos bendrovių. Pavyzdžiui, „Sharp Corp.“ akcijos brango 4,43 proc., po to kai buvo paskelbta, kad įmonės 10 proc. akcijų paketą perka „Hon Hai Precision Industry Co.“. Įmonės kartu dirbs ties skystųjų kristalų ekranų gamyba. „Sony Corp.“ akcijos brango 1,7 proc., kai pasirodė pranešimas, kad naujasis įmonės generalinis direktorius tiesiogiai kontroliuos iki šiol nuostolingą įmonės televizorių padalinį.

Baltijos šalys

Antradienį Vilniaus ir Talino akcijų biržų indeksai padidėjo 0,52 ir 0,27 proc. Rygos indekso reikšmė sumažėjo 0,69 proc. Tarp visų kotiruojamų bendrovių Baltijos akcijų biržose aktyviausiai prekiauta „Snaigės“, „Silvano Fashion Group“ ir „Olympic Entertainment Group“ akcijomis. Labiausiai brango „Grobinos“, „Klaipėdos naftos“, „Sanito“, „Jarvevana“ ir „Baltika“ akcijos. Labiausiai pigo „Trigon Property Development Group“ akcijos – 10,66 proc.

„Olympic Entertainment Group“ paskelbė apie planus išmokėti 15,13 mln. eurų dividendais. Dividendai turėtų būti išmokėti mažinant bendrovės įstatinį kapitalą. Atsižvelgus į antradienio akcijų uždarymo kainą, dividendinis pajamingumas siekia apie 8,1 proc. ir gerokai viršijo lūkesčius.

Vidurio ir Rytų Europa

Lenkijos centrinio banko vadovas M.Belka pasisakė neskubėsiąs kelti bazinių palūkanų normos. Nenorima to padaryti per anksti, ypač jei paaiškėtų, kad ekonomikos sulėtėjimas pakankamai reikšmingas ir pinigų politikos sąlygas vėl reikėtų švelninti. Pasak centrinio banko vadovo, istoriškai bazinė palūkanų norma šalyje yra gana maža. Tačiau palyginti su euro zona, Čekija ar Danija, Lenkijos pinigų politikos sąlygos šiuo metu yra pakankamai griežtos.

Žaliavos

Antradienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje šiek tiek išaugo. Kainos svyravimai pastaruoju metu yra sumažėję – prekyba vyko tarp 106,6 ir 107,6 JAV dolerių už barelį. Naftos brangimą skatino pranešimai apie naftos gavybos problemas Šiaurės jūroje bei Pietų Sudane. Teigiama, kad Sudanas vakar bombardavo kelis pastarosios šalies naftos telkinius, tad tikėtis, kad artimiausiu metu šios šalys susės prie derybų stalo, yra sudėtinga. Naftos kainai vakar spaudimą darė JAV Senato atstovų pranešimai, kad šalis svarsto galimybę paleisti žaliavinės naftos į rinką iš strateginio rezervo. Jeigu iš tikro pasitvirtintų šios rinkoje sklandančios kalbos, tai turėtų teigiamos įtakos naftos kainai. Taip pat neigiamos įtakos kainai turėjo ir Amerikos naftos instituto paskelbta ataskaita apie 3,6 mln. barelių išaugusias žaliavinės naftos atsargas šalyje per pastarąją savaitę. Toks augimas yra didesnis nei prognozuota. Jeigu panašų pokytį atskleis ir JAV energetikos administracija, tai turės neigiamos įtakos kainai. Beje, pranešta, kad Iranas pagaliau sutiko susėsti prie derybų stalo su JAV ir dar keliomis Vakarų šalimis ir aptarti vykdomos branduolinės programos klausimus. Toks Irano žingsnis turėtų bent minimaliai sumažinti rizikos lygį rinkoje.