![](skins/traders/img/logo_big.png)
Autorius: Finasta, Parašyta: 2012-05-30 10:06.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=14151
JAV akcijų indeksai po nedarbo dienos kilo. S&P 500 indeksas kilo 1,11 proc., Dow Jones Industrial Average indeksas - 1,01 proc., o Nasdaq Composite indeksas – 1,18 proc.
Banko „Bank of America Corp.“ akcijų kaina kilo 4,06 proc. iki 7,44 JAV dolerių už paprastąją akciją. Bankas pristatė naują elektroninio mokėjimo paslaugą „ePayables“, kuri klientams bus prieinama nuo liepos mėnesio vidurio.
Socialinio tinklo „Facebook Inc.“ akcijų kaina koregavosi 9,62 proc. iki 28,84 JAV dolerių už akciją kainos ir pirmą kartą prekybos sesiją baigė žemiau 30 JAV dolerių už akciją ribos. Su įmonės veikla susijusių įmonių akcijų kaina taip pat krito. „Pandora Media“ akcijų kaina koregavosi 10,18 proc., o žaidimų kūrėjo „Zynga Inc.“ – 7,87 proc.
Vartotojų pasitikėjimo indeksas stipriai krito. Analitikai tikėjosi 69,7 punktų indekso reikšmės, tačiau rodiklis siekė tik 64,9.
Vakarų Europa
Vakarų Europos akcijų indeksų pokyčiai beveik visose šalyse vakar buvo su pliuso ženklu. Investuotojai buvo aktyvesni kai pasklido gandas apie galimą naują Kinijos ekonomikos stimulą, o ekonominiai duomenys leido svarstyti apie JAV nekilnojamojo turto rinkos stabilizaciją.
Vis dėlto, rizikos veiksnių Europos rinkoje būta ir vakar. Vienas iš keleto mažėjusių indeksų – Ispanijos IBEX vakar smuko 2,3 proc. Čia investuotojai tebėra neramūs dėl to, kaip šaliai pavyks susitvarkyti su bankų sektoriaus problemomis. Investuotojams ūpą atgauti padėjo pasigirdęs gandas, kad Europos centrinis bankas (ECB) svarsto priemones padėsiančias bankų sistemai. Tačiau pats ECB kol kas tokių kalbų nekomentuoja. Ispanijos 10 metų vyriausybės vertybinių popierių pajamingumas siekia 6,5 proc. ir artėja prie 7 proc. ribos, ties kuria anksčiau Portugalija ir Airija buvo priverstos svarstyti finansinės paramos klausimus.
Šįryt ateities sandoriai vėl rodo investuotojus laukiant prastesnės prekybos pradžios. Rinkos dalyviai vėl būgštauja dėl Ispanijos bankų sistemos likimo, o euro kursas krinta.
Išankstiniais vertinimais Vokietijos vartotojų kainų indeksas gegužės mėnesį augo 2,1 proc. metiniu tempu. Tai mažiau palyginti su 2,2 proc. balandį. Rinkoje atsirado vilčių, kad infliacijos tempas kiek mažės dėl pastaruoju metu pingančios naftos. Per mėnesį „WTI“ naftos kaina rinkoje sumažėjo beveik 14 proc., „Brent“ – 11 proc.
Azija
Šiandien Azijos akcijų indeksų reikšmės traukė žemyn. Labiausiai krito Honkongo akcijų indeksas Hang Seng – 1,94 proc. Kitų akcijų indeksų reikšmės sumažėjo iki 1 proc. Bendras regiono indeksas MSCI Asia Pacific per šį mėnesį yra nukritęs jau beveik 10 proc.
Šiandien Kinijos spaudoje pasirodė pranešimas, kad Kinija neplanuoja taikyti tokio mąsto ekonomikos skatinimo priemonių, kaip 2008 metais. Nepateisinti investuotojų lūkesčiai lėmė mažėjančias akcijų kainas. Beveik 2 proc. krito nekilnojamojo turto sektoriaus bendrovių akcijų kainos. Didžiausios Kinijos naftos gavybos bendrovės „Cnooc Ltd.“ akcijos pigo 2,3 proc.
Baltijos šalys
Antradienį Vilniaus ir Talino akcijų biržose didžioji dalis akcijų smuko. Priešingos nuotaikos vyravo Rygoje, kur pagrindinis akcijų indeksas fiksavo 0,5 proc. prieaugį. Antradienį buvo paskutinė privalomo oficialaus pasiūlymo supirkti likusias „Snaigės“ akcijas diena. Buvo supirkta 77,83 proc. likusių laisvų akcijų, o „Polair“ netiesiogiai pasididino turimą „Snaigės“ akcijų paketą iki apie 91,1 proc. Tikėtina, kad po oficialaus pasiūlymo turėtų išaugti pardavėjų spaudimas bei žymiai sumažėti akcijų likvidumas. Labiausiai tarp Baltijos akcijų biržose kotiruojamų įmonių kilo „Daugavpils Lokomotivju Remonta Rupnica“ akcijos, pabrangusios net 34 proc. Bendrovė paskelbė puikius I ketv. finansinius rezultatus.
Žaliavos
Antradienį „WTI“ naftos ateities sandorių kainos svyravimai „NYMEX“ biržoje buvo ganėtinai dideli – prekybos pradžioje naftos kaina šoktelėjo iki 92 JAV dolerių už barelį, bet vėliau ji priartėjo prie 90 ir trumpam netgi buvo nusiritusi žemiau šios psichologiškai svarbios kainos ribos. Prekybos kainos pokytis galiausiai buvo neigiamas. Didžiausią neigiamą įtaką šios žaliavos pigimui turėjo staigus JAV dolerio sustiprėjimas euro atžvilgiu po to, kai dar kartą buvo sumažintas Ispanijos kredito reitingas. Be to, „Reuters“ apklausa parodė, kad OPEC šalių naftos gavyba gegužės mėn. buvo didžiausia nuo 2008 m., o ją palaikė išaugusi gavyba Saudo Arabijoje bei mažiau nei tikėtasi kritusi gavyba Irane. Beje, Libijos nacionalinė naftos gavybos bendrovė pranešė tikinti, kad jau šių metų pabaigoje naftos gavyba šalyje sieks 450 tūkst. barelių per dieną ir viršys prieškarinį gavybos lygį. Tad tai dar kartą patvirtina, kad naftos pasiūla pasaulyje, įvertinus lėtėjantį paklausos augimą, šiuo metu yra užtektina, tad ir kainos kritimas per pastaruosius mėnesius yra pakankamai logiškas ir fundamentaliai paaiškinamas. Beje, vakar „BNP Paribas“ sumažino vidutinės „WTI“ naftos kainos prognozę šiems metams 7 JAV doleriais iki 100 JAV dolerių už barelį, o „Brent“ kainos 4 JAV doleriais iki 115 JAV dolerių už barelį. Šiandien ir rytoj investuotojai turėtų atkreipti dėmesį į naftos atsargų JAV pokyčių ataskaitas.