
Trumpa žurnalo "Investuok" organizuojamo nemokamo seminaro pradedantiesiems investuotojams, kuris vyko 2007m lapkričio 8d. Kaune, apžvalga.
Autorius: doleriuke, Parašyta: 2007-11-13 12:19.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=1472
Ketvirtadienį (lapkričio 8 d.) Kaune KTU Statybos ir Architektūros fakulteto aktų salėje įvyko žurnalo „Investuok“ paskutinis šiais metais Kaune organizuotas seminaras apie investavimą.
Pirmasis seminaro pranešėjas – Marius Dubnikovas „JT investicijų valdymas“ fondų valdytojas savo pranešime apžvelgė nervingą situaciją akcijų biržose, pakomentavo JAV nekilnojamo turto krizę ir jos pasekmes. Pranešėjas taikliai pastebėjo, kad reguliariai skelbiamos neigiamos naujienos, tokios kaip prasti III ketvirčio bankų rezultatai numušė akcijų kainas net ir tų bankų, kurių tiesiogiai JAV nekilnojamo turto krizė ir nepalietė. M.Dubnikovas atkreipė dėmesį, kad Kinija pareiškė norą diversifikuoti savo užsienio valiutos atsargas, esančias JAV doleriais, todėl bet koks menkiausias judesys šioje sąskaitoje gali turėti neigiamų pasekmių tolesnio JAV dolerio pigimui euro atžvilgiu.
Toliau savo pristatyme M.Dubnikovas apžvelgė perspektyviausias, jo nuomone, rinkas, iš kurių išskirė tris pagrindines:
1. BRIC (Brazilija, Rusija, Indija ir Kinija). Rusija išlieka perspektyvi, dėl turimų gamtinių resursų, p. Marius siūlė sekti šią rinką ir nepamiršti, kad dėl ateinančių 2008 m. įvyksiančių prezidentinių rinkimų, akcijų kainos trumpuoju periodu gali mažėti. Svarbus pastebėjimas, kad Rusijos balansas yra teigiamas. Brazilija, Indija ir Kinija išlieka įdomios dėl savo vystymosi tempų;
2. Balkanai – vis dar perspektyvios rinkos, tačiau pastebima, kad kai kuriose Balkanų šalyje infliacija yra du kartus didesnė nei Lietuvoje, o balanso deficitas siekia net iki 90 proc.
3. Baltijos šalys – iš kurių labiausiai išsiskiria Lietuva. Apžvelgamas dabartinį akcijų kainų nuosmukį, M.Dubnikovas paminėjo, kad šiuo metu iš rinkos traukiasi keli užsienio investuotojai, kurie valdo nemažus akcijų paketus, todėl parduodami dideli akcijų kiekiai ir taip numušama akcijų kaina, nors fundamentaliai vertinant pvz.: bankinį sektorių, čia išlieka teigiamos perspektyvos.
M.Dubnikovas pristatė savo valdomą fondą JT BAFII ir savo investavimo strategiją 3:3 (trys rinkos/tris sektoriai). Ši strategija remiasi diversifikacija, t.y. yra investuojama į tris skirtingas rinkas, skirtingomis valiutomis ir į skirtingus sektorius. p.Marius išskyrė tris pagrindinius sektorius, kurie tampriai koreliuoja vienas su kitu:

M.Dubnikovas pabrėžė, kad perkant energetikos įmonių akcijas reikėtų atkreipti dėmesį ir į alternatyvios energetikos įmones (vėjo jėgaines, saulės baterijas gaminančias, uraną išgaunančios įmonės ir pan.), be to pagal Europos Sąjungos direktyvas yra numatyta kasmet panaudoti iki 20 proc. žaliosios (alternatyviosios) energijos.
Po prezentacijos pranešėjas išsamiai atsakė į visus dalyvių klausimus. Dalyvius domino padėtis Kazachstane („JT investicijų valdymas“ šiuo metu šioje rinkoje pozicijų neturi), Ukrainoje (padėtis labai rizikinga dėl politinės situacijos; primena Lietuvos padėtį 1992 m.; kai kurių ukrainietiškų įmonių akcijų galima įsigyti Lenkijos akcijų biržoje), Lenkijoje (tai ketvirtoji pagal dydį birža Europoje, turi nemažas augimo perspektyvas), Afrikoje, Skandinavijoje (M.Dubnikovas patarė atkreipti dėmesį į Statoil, Nokia ir laivų statybos bendroves) mūsų šalies nekilnojamo turto sektorius.
Antrasis vakaro pranešėjas – Oleg Poluden UAB „SNORO fondų valdymas“ generalinis direktorius kalbėjo apie tai, kaip išsirinkti fondą. Mano nuomone, tai tikrai vertas dėmesio pranešimas, nes apžvelgti visi pagrindiniai aspektai į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis fondą. O.Poluden paminėjo, kad prieš atliekant rizikos tolerancijos testą (žiūr. pristatymo medžiagą), jis save buvo priskyręs prie agresyvaus investuotojo tipo, tačiau testo rezultatai parodė, kad jis toleruoja tik vidutinę riziką. Pristatymas tikrai labai išsamus ir vertas jūsų dėmesio.
---------------------
Pastaba: prie straipsnio pridedamos abiejų pranešėjų prezentacijos.
Parsisiųsti: Įspūdžiai iš žurnalo "Investuok" seminaro
( KB )