Verslo ir rinkų naujienos » Pasaulio ekonomika ieško pusiausvyros


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2014-10-07 20:12.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=19669


Pagrindinis Tarptautinio Valiutos Fondo ekonomistas Olivier Blanchard atkreipė dėmesį, jog pasaulio ekonomika šiuo metu yra atsidūrusi sunkioje pusiausvyros paieškos padėtyje.

Viena vertus, šalys ir toliau susiduria su pasaulinės finansų krizės liekanomis, t.y. kaip pavyzdžiui, didelės skolos ir aukštas nedarbo lygis, na o iš kitos pusės laukia debesuota ateitis, nes mažinamos ekonomikos augimo prognozės jau dabar neigiamai veikia pasitikėjimą, paklausą ir augimą.

Tuo pačiu Olivier Blanchard pabrėžė, kad kol kas Ukrainos krizė dar labiau neišplito ir apima tik pačią šalį bei taip pat palietė ir jos tiesiogines kaimynes. Tuo tarpu chaosas Artimuosiuose Rytuose neturėjo reikšmingo poveikio energijos išteklių kainoms. Tačiau akivaizdu, kad tai gali pasikeisti ateityje, ir tai gali sukelti rimtų pasekmių pasaulio ekonomikai.

Be galimo geopolitinės įtampos padidėjimo, tarp rizikų pasaulio ekonomikai Tarptautinio Valiutos Fondo atstovai taip pat įvardino vidutinės trukmės stagnaciją išsivysčiusiose šalyse bei potencialaus augimo sumažėjimą besivystančiose šalyse.

„Atsižvelgiant į šias padidėjusias rizikas, prioritetu turėtų likti faktinio ir potencialaus augimo padidinimas. Na o išsivysčiusiose šalyse iš pinigų politikos pusės yra reikalingas tolesnis paramos teikimas“ - teigiama minimo fondo pranešime, bei pabrėžiama, kad nereiktų pernelyg anksti normalizuoti monetarinę politiką.

Tarptautinio Valiutos Fondo specialistai rekomenduoja padidinti viešąsias išlaidas insfrastruktūrai, ypač išsivysčiusiose šalyse, kas turėtų paskatinti pasaulinės ekonomikos augimą.

„Apskritai, tiek išsivysčiusiose, tiek besivystančiose šalyse taip pat reikia skubiai vykdyti struktūrines reformas“ - rašoma minimo fondo pranešime.

Tuo pačiu Pagrindinis Tarptautinio Valiutos Fondo ekonomistas Olivier Blanchard pabrėžė, kad šalių valdžios neturėtų apsiriboti tik nuolatiniu kartojimu, jog būtina įgyvendinti struktūrines reformas, o reiktų nustatyti duotuoju metu labiausiai reikalingas reformas, kurias galima būtų politiškai įgyvendinti.