Verslo ir rinkų naujienos » JAV rinkų priešprekybinė apžvalga


Autorius: LHV bankas, Parašyta: 2014-12-17 14:58.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=20108


JAV akcijų indeksų ateities sandorių kainos kyla, investuotojams laukiant naujienų iš JAV centrinio banko.



Vakar JAV akcijų indeksai stipriai svyravo ir prekybos sesijos pabaigoje indeksai fiksavo ženklius verčių mažėjimus. Investuotojų nuotaikas paveikė paskelbti prastesni nei tikėtasi JAV nekilnojamojo turo rinkos ir gamybos pramonės rodikliai. Rinkos dalyvių nuotaikos taip pat buvo paveiktos vakar pasirodžiusių naujienų, jog Rusijos centrinis bankas, siekdamas suvaldyti šalies valiutos kritimą, pakėlė bazinę palūkanų normą nuo 10,5% iki 17%. Nepaisant to, vakar šalies valiuta buvo sumenkusi iki rekordinių žemumų, tačiau šiandien RUB/USD kursas šoktelėjo į viršų po to, kai šalies finansų ministerija pradėjo išparduoti turimas užsienio valiutų atsargas. Toks finansų ministerijos žingsnis buvo neįprastas ir netikėtas, kadangi tokius veiksmus turėtų vykdyti šalies centrinis bankas.

Dauguma akcijų indeksų Azijoje šiandien „raudonavo“, investuotojams baiminantis, jog krizė Rusijoje gali išplisti ir į kitas besivystančias valstybes. Kinijos automobilių gamintojos Geely Automobile Holdings (175) akcijų kaina Honkongo biržoje šiandien smuko net 17% po to, kai pranešė, jog visų metų pelno prognozę sumažino per pusę dėl sumenkusio rublio ir mažėjančių pardavimų. Rusija yra pagrindinė Geely eksporto rinka, į kurią buvo eksportuota apie 6% visų įmonės 2013 m. pagamintų automobilių. Tuo tarpu šiandien Japonijos Nikkei 225 ir Kinijos CSI 300 indeksai kilo, tačiau Honkongo Hang Seng, P. Korėjos Kospi ir Taivano biržos akcijų indeksai krito.

Europos akcijų indeksai „raudonuoja“, investuotojams nelinkus rizikuoti prieš šiandien skelbiamus JAV centrinio banko sprendimus. Tuo tarpu paskelbtas galutinis euro zonos infliacijos (VKI) rodiklis parodė, jog vartotojų mokamų kainų už prekes ir paslaugas augimas lapkričio mėn. sumenko iki 0,3% (mėn./mėn.), kas didina defliacijos grėsmę regione.

Šiandien rinkos dalyvių dėmesys bus nukreiptas į skelbiamus JAV centrinio banko sprendimus. Ekonomistai prognozuoja, jog centrinis bankas nepakeis bazinės palūkanų normos, kuri šiuo metu yra ties 0,25%. Taip pat prognozuojama, jog banko vadovė Janet Yellen savo kalboje nebevartos žodžių, jog bazinė palūkanų norma išliks žemame lygyje ilgesnį laiko tarpą, kas reikštų, jog kitais metais galima laukti palūkanų normos kėlimo. Taip pat rinkos dalyviai lauks J. Yellen komentarų apie krentančias naftos kainas ir jų įtaką šalies ekonomikai. Be to, šiandien bus paskelbtas lapkričio mėn. infliacijos JAV rodiklis (VKI) ir praneštas praėjusios savaitės JAV bendrovių turimų naftos atsargų pokytis.

Vakar vienas žinomiausių akcijų indeksų kūrėjų MSCI pranešė, jog atidžiai stebi situaciją Rusijoje ir jeigu šalyje bus įvesti kapitalo judėjimo apribojimai, tai Rusijos akcijų MSCI Russia indeksas bus pašalintas iš vieno svarbiausių besivystančių šalių indekso MSCI Emerging Markets. Taip pat MSCI pareiškė, jog gali būti svarstoma MSCI Rusijos indekso sudėtį pakeisti taip, kad kuo daugiau jį sudarytų depozitoriumo pakvitavimai, kurie yra likvidesni nei vietinėje biržoje listinguojamos akcijos. Šiuo veiksmu būtų siekiama išvengti MSCI Russia išbraukimo iš besivystančių šalių indekso. Žinomiausias ETF fondas, siekiantis atkartoti MSCI Emerging Markets indeksą, yra iShares MSCI Emerging Markets ETF (EEM). Rusijos akcijos sudaro apie 5% šio fondo investicinio portfelio.

Naftos kaina tęsia kritimą ir artėja prie 55 USD už barelį. Rusijos energetikos ministras pareiškė, jog šalis nemažins naftos gavybos apimčių, kad būtų palaikytos naftos kainos. Tuo tarpu Iranas pranešė, jog Azijos valstybėms eksportuos naftą, taikydamas didžiausias nuolaidas per 14 m. Šiandien galima tikėtis didesnių EUR/USD ir aukso kainos svyravimų po to, kai JAV centrinis bankas paskelbs sprendimą dėl bazinės palūkanų normos ir banko vadovė sakys kalbą, kurios metu gali būti aiškiau užsiminta apie tolimesnę centrinio banko monetarinės politikos kryptį.