Verslo ir rinkų naujienos » Rublis atsigauna


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2014-12-22 18:17.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=20138


Klasika - vos tik visi sutartinai kažką ima laidoti arba nurašyti, t.y. realiai yra itin perlenkiama lazda, pats metas apsukti poziciją arba įsigyti tai, ką visi nurašo. Rublis bent jau duotuoju metu šią taisyklę tikrai su kaupu patvirtino.

Po to, kai praėjusio antradienio psichozės metu rublis buvo gerokai susilpnėjęs tiek dolerio, tiek euro atžvilgiu, t.y. už vieną dolerį buvo mokama net po beveik aštuoniasdešimt rublių, na o už vieną euro po beveik šimtą rublių, Rusijos nacionalinė valiuta gan pastebimai sustiprėjo.

Pirmadienį vakare rinkoje už vieną dolerį mokama po 56.1125 rublius, arba 4.7 procentais mažiau nei ankstesnės prekybos sesijos metu, tiesa, vienu metu už vieną dolerį rinkoje buvo mokama tik po 54.124 rublius. Tuo tarpu už vieną eurą mokama po 68.6534 rublius, arba 4.59 procentais mažiau nei penktadienio prekybos sesijos metu, nors per pietus buvo mokama ir dar mažiau, t.y. po 66.3413 rublių.

Per paskutines penkias prekybos sesijas doleris Rusijos nacionalinės valiutos atžvilgiu atpigo net vienuolika procentų, na o euras - beveik dvylika procentų. Tiesa, nuo šių metų pradžios minėtos valiutos rublio atžvilgiu vis dar išlieka solidžiai sustiprėjusios, t.y. atitinkamai 70,5 ir 52 procentais.

Rublio stiprėjimą lemia ne tik tai, kad ko gero rinkoje intervencijas laikas nuo laiko atlieka Rusijos Centrinis bankas bei labai tikėtina, jog šalies finansų ministerija ir toliau pardavinėja turimus užsienio valiutų rezervus, tačiau prie Rusijos nacionalinės valiutos stiprėjimo tuo pačiu prisidėjo ir kiek atšokusios bei galima sakyti stabilizavusios naftos kainos bei tai, kad šalies eksportuotojai savo už parduodamas žaliavas ir produkciją gaunamas užsienio valiutas rinkoje keičia į rublius.

Štai kaip skelbia naujienų agentūra Reuters, Rusijos dujų milžinė Gazprom įsipareigojo savo gaunamas pajamas užsienio valiutomis vietinėje rinkoje parduoti mainais į rublius.

„Tai mums nėra jokia problema. Suprantame, kad tai padės stabilizuoti rublį” – sakė Gazprom prezidentas Aleksander Medvedev.

Be jokios abejonės, rubliui pasitarnavo ir Kinijos valdžios atstovų išsakytas savotiškas palaikymas Rusijos atžvilgiu.