Autorius: traders.lt, Parašyta: 2015-01-19 15:03.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=20269
Praėjusią savaitę Šveicarijos Nacionalinio banko visiškai netikėtai priimtas radikalus sprendimas sukėlė spekuliacijas, jog kitas bus Danijos Centrinis bankas, kuris neatlaikys spekuliantų spaudimo, atkreipia dėmesį Nordea banko atstovai.
Po to, kai buvo nuspręsta atsisakyti anksčiau vykdytos politikos neleisti frankui sustiprėti labiau nei 1,2 frankai už eurą, iškilo grėsmė daugiau nei tris pastaruosius dešimtmečius esančiam tampriam Danijos kronos susiejimui pirmiausias su Vokietijos marke, o po to ir su euru, perspėja Nordea banko ekonomistas Jan Stoerup Nielsen.
„Kai vienas Centrinis bankas atsisako planų išlaikyti dabartinį valiutos kursą, tai be jokios abejonės kyla klausimas, ar kitas nebus Danijos bankas“ - sakė jis.
Tuo tarpu Danske Bank banko atstovai prognozuoja, kad į Šveicarijos Centrinio banko veiksmus Danijos Centrinis bankas gali atsakyti dar labiau šalyje sumažindamas bazinę palūkanų normą.
Danijos Centrinis bankas nuo pat 1982 metų išlaiko tampriai susietą Danijos kronos kursą iš pradžių su Vokietijos marke, na o po to ir su euru. Tampriai susietas Danijos kronos ir euro kursas reiškia, kad šios šalies valiuta euro zonos valiutos atžvilgiu, t.y. Danijos kronos ir euro valiutų kursas gali svyruoti tik numatytame siaurame diapazone.
Šiandieninės prekybos metu rinkoje už vieną eurą mokama po 7.43455 Danijos kronas, arba 0.01 procentu daugiau nei penktadienio prekybos sesijos metu. Nuo šių metų pradžios euras minėtos valiutos atžvilgiu atpigo 0.14 procentų, na o per pastaruosius vienerius metus - 0.37 procentais.