Autorius: traders.lt, Parašyta: 2015-05-20 23:16.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=21043
Šiandien vakare paviešinus balandžio mėnesį įvykusio Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovų posėdžio protokolą paaiškėjo, jog monetarinės politikos sugriežtinimo birželio mėnesį ko gero nesulauksime. Po šios informacijos pasirodymo euro ir dolerio valiutų kursas nervingai gan stipriai susvyravo, na o po to euras ėmė stiprėti, tačiau tik trumpam: EUR/USD 1.10988 (-0.42%), lygiai taip pat trumpam kiek buvo pakilę ir pagrindiniai Amerikos akcijų rinkos indeksai, kurie prekybos sesiją baigė labai mažai pakitę: Dow Jones 18,285.40 (-0.15%), S&P 500 2,125.85 (-0.09%), Nasdaq 5,071.74 (0.03%).
Amerikos Centrinio banko atstovai mano, kad per pirmą šių metų ketvirtį užfiksuotas šalies ekonomikos augimo sulėtėjimas yra laikinas ir jį lėmė pareinamojo laikotarpio veiksniai, t.y. stiprėjęs doleris, šalta žiema bei sutrikusi kai kurių uostų veikla. Amerikos ekonomika per antrą šių metų ketvirtį turėtų atsigauti ir augti vidutiniu tempu.
Nors kai kurie minimo banko nariai balandį vykusio susitikimo metu manė, kad vis dar egzistuoja galimybė, jog bazinė palūkanų norma Amerikoje gali būti padidinta jau birželio mėnesį, tačiau didžioji dauguma Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovų vis dėl to pasisakė, kad tai yra mažai tikėtina ir toks padidinimas būtų per ankstyvas.
„Mažai tikėtina, kad birželį turimi duomenys suteiks pakankamą patvirtinimą, jog bus įvykdytos sąlygos, kurios leistų padidinti palūkanas“ - rašoma Fed atstovų susitikimo protokole.
„Dauguma susitikimo dalyvių manė, kad laikas, kada būtų tinkamas metas pirmą kart padidinti palūkanas, bus nustatomas per susitikimus ir priklausys nuo ekonominių sąlygų ir perspektyvų raidos“ - rašoma paviešintame protokole.
Remiantis naujausia Bloomberg žiniasklaidos grupės atlikta finansų institucijų atstovų apklausa, šiuo metu dauguma jų prognozuoja, kad bazinė palūkanų norma Amerikoje bus padidintą rugsėjį.
Amerikos Centrinio banko atstovai nerimavo dėl to, kad nepaisant sumažėjusių degalų kainų, sutaupytas lėšas vartotojų neskuba išleisti kitose srityse. Priminsime, kad vartotojų išlaidos sudaro net du trečdalius Amerikos bendrojo vidaus produkto vertės. Taip pat buvo nerimauta ir dėl to, kokį poveikį gali padaryti bazinės palūkanų normos padidinimas finansų rinkoms, t.y. nerimauta, jog tai gali sukelti riziką finansiniam stabilumui.