Autorius: traders.lt, Parašyta: 2015-09-01 18:38.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=21690
Amerikos Federalinis Rezervų bankas tikriausiai dirbtinai spausdindamas pinigus paskutinį kartą išgelbės rinką, tačiau kitas didelis ralis bus paskutinis prieš tai, kai ateis ekonomikos atpildo diena, pareiškė gerai žinomas investuotojas Jim Rogers.
„Nacionalinis Centrinis bankas pirks daugiau obligacijų, jie padarys kažką ir tada mes turėsime dar vieną didelį ralį, bet tai bus paskutinis ralis. Galbūt jie gali išgelbėti rinką dar vieną kartą, tačiau pasaulis pradeda pasiduoti visiems šiems dirbtiniems pinigų spausdinimams“ - sakė jis.
„Tai vyksta Japonijoje, Europoje, Britanijoje ir Amerikoje. Tai anksčiau niekad nebuvo per visą istoriją, kad visi pagrindiniai Centriniai bankai spausdintų daug pinigų“ - atkreipė dėmesį minimas investuotojas.
„Tai, kas atsitiko 2008 metais. Amerikos Federalinis Rezervų bankas atbėgo į pagalbą bei išgelbėjo bankus ir dabar mes visi turėsime sumokėti kainą“ - tikina jis.
„Jie nežino, ką jie ten daro. Jie yra akademikai ir biurokratai ir jie galvoja, kad yra protingesni už mus visus. Jie tokie nėra, ir mes sumokėsime kainą“ - teigė Jim Rogers pabrėždamas, jog kitas ekonomikos nuosmukis yra neišvengiamas ir istorija rodo, kad jis artėja.
„Tai nesibaigs gerai. Jūs turėtumėte būti pasirengę, jūs turėtumėte būti nusimanantys ir jums turėtų būti neramu. Mes turėjome ekonomikos sulėtėjimus kas ketverius - septynerius metus. Ir mes ir vėl juos turėsime. Paskutinį kart tai buvo prieš šešerius metus. Taigi, pradėkite nerimauti. Galbūt šįkart bus septyneri, galbūt aštuoneri metai, bet tai bus“ - perspėja gerai žinomas investuotojas.
„Amerikoje mes kenkiame žmonėms, kurie taupo ir investuoja į ateitį. Palūkanų norma ties nuliu. Daug žmonių taupė, visą savo gyvenimą sunkiai dirbo ir dabar jie nieko negali parodyti“ - atkreipė dėmesį jis.
Jim Rogers teigia, kad norint, jog padėtis pagerėtų, visų pirma reiktų nustoti kenkti žmonėms, kurie taupo bei investuoja į ateitį. Reikia leisti rinkai judėti savo kursu bei reikia sumažinti išlaidas.
„Jei tai bus padaryta, tada galima sumažinti ir mokesčius. Tuomet mes savo kišenėse turėtumėme daugiau pinigų ir ekonomikai būtų geriau“ - tikino jis.
Kalbant apie pastarosiomis savaitėmis stebimą nervingumą rinkose ir svyravimus, anot minimo investuotojo, dėl to nereikėtų kaltinti Kinijos.
„Aš nekenčiu, kai politikai pradeda ieškoti atpirkimo ožio, ir jūs žinote, kad tai visuomet nutinka, kai kažkas vyksta blogai. Jie kaltina užsieniečius. Amerikos ekonomika yra didžiausia pasaulyje. Kaip galima kaltinti Kiniją? Amerikos akcijų rinka remiantis dirbtinai spausdinamais pinigais ir Centrinio banko veiksmais augo šešerius metus“ - atkreipė dėmesį Jim Rogers.
Jis tikina, kad kaltųjų reiktų ieškoti Vašingtone.
„Tie vyrukai spausdino stulbinamus kiekius pinigų, be to, yra milžiniškas kiekis skolų“ - reziumavo gerai žinomas investuotojas.