Autorius: traders.lt, Parašyta: 2015-09-04 15:33.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=21713
Rugpjūčio mėnesį, palyginus su ankstesniu mėnesiu, bedarbystės lygis Amerikoje krito labiau nei laukta rinkoje iki 2008 metų balandį buvusio lygio. Tuo tarpu sukurtų naujų darbo vietų skaičius ne žemės ūkio sektoriuose buvo pastebimai mažesnis nei tikėjosi ekonomistai. Po šios informacijos pasirodymo doleris ėmė stiprėti euro atžvilgiu, tiesa, po to mūsų valiuta kiek atsigavo.
Per minimą laikotarpį bedarbystė šalyje smuktelėjo nuo 5,3 iki 5,1 procento, kai laukta, jog ji kris mažiau, t.y. iki vidutiniškai 5,2 procento.
Kalbant apie ne žemės ūkio sektoriuose sukurtų naujų darbo vietų skaičių, tai jis praėjusį mėnesį siekė tik 173 tūkstančius, arba mažiausiai nuo pat kovo mėnesio, kai prognozuota, jog jis sudarys vidutiniškai 220 tūkstančių. Tiesa, pakoregavus pirmų dviejų šių metų vasaros mėnesių duomenis paaiškėjo, jog per juos buvo sukurta daugiau naujų darbo vietų nei prieš tai buvo manyta, t.y. bendrai 44 tūkstančiais. Birželio mėnesio rodiklis buvo kilsteltas nuo 231 iki 245 tūkstančių, na o liepos - nuo 215 iki irgi 245 tūkstančių.
Šiais metais Amerikoje per pirmus aštuonis mėnesius kas mėnesį buvo sukuriama vidutiškai po 212 tūkstančių naujų darbo vietų.
Dalyvavimo darbo rinkoje rodiklis Amerikoje praėjusį mėnesį, palyginus su liepa, ir vėl išliko nepakitęs ir siekė 62,6 procento, t.y. žemiausias lygis nuo pat 1977 metų spalio mėnesio.
Amerikos privačiame sektoriuje paskutinį šių metų vasaros mėnesį buvo sukurta 140 tūkstančių naujų darbo vietų, arba mažiausiai per paskutinius penkis mėnesius, kai mėnesį prieš tai šis skaičius siekė 224 tūkstančius, nors anksčiau skelbta, jog sudarė tik 210 tūkstančių. Ekonomistai prognozavo, jog šis rodiklis rugpjūtį sudarys vidutiniškai 215 tūkstančių.
Šalies viešajame sektoriuje per praėjusį mėnesį buvo sukurta net 33 tūkstančiai naujų darbo vietų, kai mėnesį prieš tai šis skaičius siekė 21 tūkstantį. Prieš tai skelbta, jog liepą šiame sektoriuje buvo sukurta tik penki tūkstančiai naujų darbo vietų.
Tuo tarpu rugpjūtį Amerikos fabrikuose darbo vietų skaičius sumažėjo net septyniolika tūkstančių, arba daugiausiai nuo pat 2013 metų liepos mėnesio. Ekonomistai tikėjosi, jog per minimą laikotarpį šalies fabrikuose atsiras vidutiniškai penki tūkstančiai naujų darbo vietų. Liepą jų buvo sukurta dvylika tūkstančių, kai prieš tai skelbta, jog penkiolika tūkstančių. Kasybos ir gavybos srityje darbo vietų skaičius krito devyniais tūkstančiais.
Per praėjusį mėnesį sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų srityje bendrai buvo sukurta 56 tūkstančiai naujų darbo vietų, profesionalių ir verslo paslaugų srityje - 33 tūkstančiai, laisvalaikio ir apgyvendinimo sektoriuose - irgi 33 tūkstančiai, o finansų srityje atsirado devyniolika tūkstančių naujų darbo vietų.
Vadinamoji nedarbo norma, į kurią yra įskaičiuojami ir tie darbuotojai, kurie dirba ne pilną darbo dieną, tačiau norėtų dirbti visą darbo dieną, bei tie bedarbiai, kurie norėtų dirbti, tačiau prarado viltį susirasti darbą ir jo aktyviai neieško, Amerikoje rugpjūčio mėnesį, palyginus su ankstesniu mėnesiu, ir vėl krito, šįkart nuo 10,4 iki 10,3 procento. Tai žemiausiausias lygis per pastaruosius aštuonerius metus.
Amerikoje per praėjusį mėnesį valandinis darbo užmokestis paaugo 0,3 procento, arba sparčiau nei tikėtasi, nes prognozių vidurkis siekė 0,2 procento. Per liepą šis rodiklis pakilo 0,2 procento. Metinis prieaugis rugpjūtį siekė 2,2 procento, kai mėnesį prieš tai sudarė 2,1 procento.