Autorius: traders.lt, Parašyta: 2017-08-03 14:15.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=25722
Europos sąjungos statistikos departamentas Eurostat paskelbė birželio mėnesio mažmeninės prekybos duomenis. Paaiškėjo, jog ji euro zonoje ir Europos sąjungoje ūgtelėjo, na o mūsų šalyje fiksuotas kritimas, kuris buvo didžiausias.
Per pirmą šių metų vasaros mėnesį mažmeninės prekybos apimtys euro zonoje ūgtelėjo 0,5 procento, kai laukta, jog prieaugis sudarys vidutiniškai tik 0,1 procento. Europos sąjungoje fiksuotas 0,4 procento augimas, na o Lietuvoje mažmeninė prekyba susitraukė 1,7 procento. Mėnesį prieš tai euro zonoje šis rodiklis paaugo 0,4 procento, Europos sąjungoje - 0,3 procento, o mūsų šalyje ūgtelėjo 1,5 procento.
Per birželį euro zonoje degalų pardavimai ūgtelėjo vienu procentu, maisto, gėrimų ir tabako - 0,7 procento, o ne maisto produktų padidėjo 0,3 procento. Europos sąjungoje degalų ir ne maisto produktų pardavimai pakilo po 0,6 procento, o maisto, gėrimų ir tabako paaugo 0,1 procento.
Tarp Europos sąjungos šalių, remiantis Eurostat duomenimis, sparčiausiai mažmeninė prekyba per pirmą šių metų vasaros mėnesį pasistiebė Kroatijoje (5,8 procento), Portugalijoje (2,4 procento) ir Slovėnijoje, kur užfiksuotas 1,7 procento prieaugis. Labiausiai šis rodiklis krito mūsų šalyje bei Latvijoje (0,8 procento) ir Bulgarijoje (0,5 procento).
Kalbant apie metinį mažmeninės prekybos prieaugį, tai jis birželį, palyginus su ankstesniu mėnesiu, euro zonoje padidėjo nuo 2,4 iki 3,1 procento, kai laukta, jog sudarys vidutiniškai 2,6 procento. Europos sąjungoje šio rodiklio prieaugis pakilo nuo 2,6 iki 3,1 procento, o mūsų šalyje metinis prieaugis krito nuo 6,6 iki 2,6 procento.
Euro zonoje per metus degalų pardavimai paaugo 3,5 procento, ne maisto produktų - 3,2 procento, o maisto, gėrimų ir tabako ūgtelėjo 2,6 procento. Europos sąjungoje per minimą laikotarpį ne maisto produktų pardavimai ūgtelėjo 3,9 procento, degalų - 3,7 procento, o maisto, gėrimų ir tabako pakilo dviem procentais.
Tarp Europos sąjungos šalių sparčiausiai mažmeninė prekyba per metų laikotarpį paaugo Slovėnijoje (10,2 procento), Kroatijoje (8,2 procento) ir Slovakijoje (8,1 procento). Tuo tarpu šis rodiklis krito Liuksemburge, t.y. 25,8 procento, ką lėmė atlikta korekcija ir perskaičiuoti duomenys.