Verslo ir rinkų naujienos » Palūkanos turėtų didėti palaipsniui ir reguliariai


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2017-09-28 13:32.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=26026


Amerikos Federalinio Rezervų banko Bostono padalinio vadovas Eric Rosengren mano, kad Centrinis bankas turėtų laipsniškai ir reguliariai didinti palūkanų normą nepaisant mažos infliacijos, nes žemas kainų spaudimas atrodo laikinas, o įtempta darbo rinka gali lemti ekonomikos perkaitimą.

„Tinkamas rizikos mažinimas būtų argumentas už reguliarų ir laipsnišką esamos pinigų politikos likvidaciją, nors šiuo metu mes esame žemiau infliacijos tikslo“ - tikino jis.

Jo nuomone, monetarinės politikos formuotojai neturėtų per daug reaguoti į žemus infliacijos duomenis, kurie laikomi esantys laikini.

Eric Rosengren, kuris šiais metais nebalsuoja dėl palūkanų normų, tapo laipsniško palūkanų normos didinimo šalininku tokiu būdu, kad tai apribotų potencialią finansinę riziką. Jis mano, kad įtempta darbo rinka susijusi su sumažėjusią bedarbyste lems kainų augimą, tad pernelyg ilgas laukimas susijęs su palūkanų normos didinimu gali lemti tai, jog infliacija taps nebevaldoma.

„Manoma, kad nedarbo lygis, kuris yra mažesnis už tą, kuris labiausiai vertinamas kaip tvarus, gali būti ilgalaikis, o tai yra viena iš priežasčių, kodėl mano lūkesčiai, kad ilgainiui tolesnis padėties darbo rinkoje gerėjimas su laiku padidins atlyginimus ir kainas“ - tikino Amerikos Federalinio Rezervų banko Bostono padalinio vadovas.

„Kadangi nedarbo lygis ir toliau mažėja, jis kelia pavojų, kad perkaitusi ekonomika sukels turto kainų infliaciją ir kartu riziką atsigavimo tvarumui“ - pridėjo jis.

Šiuo metu rinkoje tikimybė, kad Amerikos Centrinis bankas gruodžio mėnesį padidins savo bazinę palūkanų normą, siekia septyniasdešimt procentų.

„Atsižvelgiant į besikeičiančias nedarbo ir infliacijos tendencijas, vertinant pereinamąsias pasekmes, ateinančiais mėnesiais greičiausiai bus gana sunku. Artimiausiu metu gali būti sunku būti visiškai priklausomiems nuo duomenų“ - reziumavo Eric Rosengren turėdamas omenyje uraganų poveikį ekonominiams duomenims.