Verslo ir rinkų naujienos » JAV rinkų priešprekybinė apžvalga


Autorius: Myriad capital, Parašyta: 2017-12-18 14:06.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=26463


Paskutinę savaitę iki švenčių JAV akcijų indeksų ateities sandoriai pradeda išties šventiškai. Prie pakilimo daugiausia prisideda lūkesčiai dėl JAV mokesčių reformos.



Penktadienį visi trys pagrindiniai JAV akcijų indeksai užsiropštė į rekordines aukštumas, o tą iš esmės nulėmė viltys, kad JAV mokesčių reformą pavyks patvirtinti dar šiais metais. Respublikonų Floridos senatorius Marco Rubio, kuris dar praėjusią savaitę pareiškė, jog nepalaikys mokesčių reformos, jei joje nebus praplėstos mokestinės lengvatos vaikų susilaukusiems asmenims, pasiekė savo. Įgyvendinus jo sąlygą, dabar lieka labai menka tikimybė, kad balsų neužtektų. Daugelis viliasi, kad jau šią savaitę Senato ir Atstovų rūmų suderintas bendras projektas atkeliaus D. Trumpui ant stalo pasirašyti. Po šių naujienų kilo beveik visi sektoriai, nepaisant kiek nuvylusių ekonomikos rodiklių. Niujorko FED gamybos indeksas gruodį smuktelėjo nuo 19,6 iki 18 punktų (laukta 18,8) ir krito jau trečią mėnesį paeiliui. JAV pramonės produkcijos apimtys lapkritį ūgtelėjo 0,2%, nors analitikai prognozavo 0,2% augimą. Sekmadienio naktį CME biržai taip pat paleidus bitkoino ateities sandorius (simbolis BTC) sausio mėn. kontrakto kaina išsyk atsidarė ties 20 650 USD, tačiau vėliau koregavosi iki 18 345 USD.

J.P. Morgan paskelbė savąją S&P 500 indekso prognozę kitiems metams – dėl mokesčių reformos ir tvirto JAV ekonomikos augimo laukiama 2018 metų pabaigoje pažymint 3 000 punktų ribą. Tai viena optimistiškiausių prognozių, nes Goldman Sachs prognozė siekia 2 850, o Morgan Stanley – 2 750 punktų.

Azijoje šiandien akcijos brango taip pat, o įkvėpimo semtasi iš prekybos JAV. Indijos akcijos kopė aukštyn, nes premjero Narendra Modi partija laimėjo savivaldos rinkimus jo gimtojoje valstijoje ir vėl grįžo į valdžią – tai laikoma tam tikra indikacija prieš 2019 m. vyksiančius nacionalinius rinkimus.

Europos akcijos nėra išimtis ir matome šuoliavimą aukštyn. Investuotojai tikisi palankios JAV mokesčių reformos baigtis, o bene labiausiai Europoje šiandien kyla bankų akcijos. Portugalijos obligacijos, žibėjusios visus metus, ir toliau, panašu, išliks investuotojų susidomėjimo objektu. Gerėjant šalies ekonominei situacijai, Fitch Ratings padidino kredito reitingą dviem laipteliais iki BBB, t.y. investicinio statuso. Dabar daugelis stambių investuotojų (pensijų fondai, investiciniai fondai) turės leidimą rinktis šias obligacijos, jos galės būti įtraukiamus į įvairius indeksus ir pan., todėl pinigų srautai gali judėti į šią poziciją.

Naftos kaina šiandien pratęsia penktadienio pakilimą. Per praėjusią savaitę naftos kaina fiksavo nuosmukį, Tarptautinei energetikos agentūrai pranešus, kad žaliavos pasiūla pasaulyje, nepaisant OPEC dedamų pastangų, auga, nes JAV skalūnų gamintojai didina apsukas. Tiesa, penktadienį paskelbta Baker Huges statistika parodė, jog per savaitę aktyvių JAV naftos platformų skaičius sumenko 4 ir pasiekė 747 platformas. Iki tol 3 savaites buvo fiksuotas platformų augimas.

Šiandien svarbesnių ekonomikos rodiklių nenumatoma. Antradienį sužinosime Vokietijos Ifo verslo klimato indeksą, JAV išduotus statybos leidimus ir pradėtą naują statybą bei einamosios sąskaitos balansą. Savaitės viduryje įdomu bus sužinoti JAV nenaujų namų pardavimus ir naftos atsargas. Ketvirtadienio naktį savo monetarinės politikos skelbimus praneš Japonijos centrinis bankas, o dieną dar pamatysime JAV galutinį BVP, Filadelfijos FED gamybos indeksą ir standartiškai – bedarbių paraiškas. Galiausiai paskutinę darbo dieną prieš išeigines svarbu bus įvertinti JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymus, asmenines vartotojų pajamas ir išlaidas, naujų namų pardavimus ir infliacijos rodiklį.