Verslo ir rinkų naujienos » JAV rinkų priešprekybinė apžvalga


Autorius: Myriad capital, Parašyta: 2018-01-26 15:36.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=26678


Toliau silpnėjant doleriui ir laukiant šiandien JAV skelbiamų makroekonominių rodiklių, akcijų indeksų ateities sandoriai nuteikia investuotojus optimistiškai savaitės pabaigai.



Vakarykštė prekybos diena, kurios metu buvo gausu įvairių politikų pasisakymų ir kitų naujienų, vėl pasižymėjo pasiektais pagrindinių JAV indeksų rekordiniais lygiais, tačiau sesijai einant į pabaigą, ralis šiek tiek atslūgo. Paskelbtas praėjusios savaitės bedarbių paraiškų skaičius siekė 233 tūkst. ir buvo mažesnis nei prognozuota. Nepateisinę analitikų lūkesčių, gruodžio mėn. naujų namų pardavimai mažėjo iki 625 tūkst. (sumetinta). Paskutiniu metu doleriui smarkiai silpnėjant, Davose viešintis D. Trumpas pareiškė, kad nori, jog auganti JAV ekonomika kartu stiprintų ir dolerį, taip kiek prieštaraudamas trečiadienį JAV iždo vadovo S. Mnuchin išsakytai nuomonei, kad silpnas doleris yra tinkamas JAV. Pastarasis išsyk pasitaisė ir patikslino, kad norima, jog ilguoju laikotarpiu doleris stiprėtų. Vakar investuotojai teigiamai sutiko kompiuterinių procesorių gamintojos Intel rezultatus. Nepaisant šį mėnesį bendrovę sukrėtusio skandalo dėl gaminamų procesorių saugumo spragų įmonės akcijos brango. Praėjusio ketvirčio pajamos palyginti su atitinkamu laikotarpiu praeitais metais augo 4%, pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, siekė 1,08 USD ir gerokai viršijo analitikų prognozuotus 0,86 USD. Šiandien Davose oficialų pranešimą skaitys D. Trumpas, taip pat sulauksime JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų ir išankstinio BVP statistikos.

Didžiausias investuotojų dėmesys, nukreiptas į Europą ir JAV, Azijoje vykstančius įvykius šiek tiek nustūmė į šalį. Pagrindinių indeksų judėjimas išsiskyrė. Japonijos Nikkei 225 užsidarė žemiau atidarymo ribos, Kinijos CSI 300 šiek tiek kilo, o Honkongo Hang Seng indekso reikšmė, vedama bankų akcijų kainų kilimo, didėjo apie 1,5% ir fiksavo rekordinį visų laikų lygį. Japonijos finansų ministras Taro Aso, reaguodamas į kolegų iš JAV pasisakymus dėl dolerio, priminė, kad didžiosios šalys yra sutariusios nekomentuoti ir nedaryti tiesioginės įtakos valiutų rinkai, o skatinti natūralų tarptautinį prekybos konkurencingumą. Gruodžio mėn. Japonijos vartotojų kainų indeksas atitiko prognozuotą 0,9% lygį. Kadangi artėjama prie 2% tikslinės infliacijos ribos, Japonijos centrinis bankas šiais metais gali ryžtis palūkanų normos didinimui.

Po vakarykščio Europos centrinio banko posėdžio pagrindiniai akcijų indeksai šiandien yra palypėję aukštyn. M. Draghi patikino, kad palūkanos šiais metais nebus keliamos ir didesnis dėmesys bus skiriamas obligacijų supirkimo programos pabaigai, kuri numatoma rugsėjo mėn. Į keliamus klausimus dėl stiprėjančio euro ir jo poveikio euro zonai aptakiai atsakymų ieškojęs ECB vadovas nesugebėjo bent šiek tiek pristabdyti euro kurso augimo. Euras tęsią stiprėjimą. Didžiosios Britanijos praėjusio ketvirčio BVP didėjo 0,5% palyginti su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu ir viršijo prognozes. Nors tai ir nuteikia optimistiškai, tačiau visų praėjusių metų šalies ekonomikos augimas buvo mažiausias nuo 2013 m. Šiandien labiausiai išsiskiria D. Britanijos farmacijos sektorius, bendrovei AstraZeneca pranešus apie teigiamus naujų vaistų bandymo rezultatus. Taip pat paskelbti didžiausios prabangos prekių grupės pasaulyje LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton IV ketvirčio rezultatai buvo pastebimai geresni nei praeitais metais. Palyginti su praėjusių metų ketvirčiu 13% augusios pajamos ir 18% didėjęs pelnas atsispindi ir biržoje, bendrovės akcijos brangsta.

Naftos kaina šiandien šiek tiek pakilusi į viršų. Didėjanti gamybos apimtis JAV artinasi prie 10 mln. barelių išgavimo per dieną. Paskutinį kartą valstijose tiek naftos išgaunama buvo 1970 m., kai šaliai dar vadovavo R. Nixonas. Tuomet naftos barelis kainavo 1,8 USD. Tokiais tempais augindama gamybą JAV jau šiais metais gali tapti didžiausia naftos gamintoja pasaulyje, kas padėtų sustiprinti energetinę nepriklausomybę. Praėjusių metų spalio mėn. naftos ir jos produktų importas į JAV smuko iki žemiau 2,5 mln. barelių per dieną ribos ir buvo žemiausias nuo 1973 m.

Šiandien JAV paviešins šalies išankstinį BVP, taip pat svarbūs bus JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai ir BVP kainų lygis (defliatorius). Kitą savaitę toliau tęsis ketvirtinių įmonių rezultatų skelbimas. Pirmadienį sužinosime asmenines JAV vartotojų išlaidas ir infliacijos rodiklį. Antradienį bus skelbiamas išankstinis euro zonos BVP, JAV vartotojų pasitikėjimo indeksas, savo pranešimus planuoja skaityti Anglijos banko valdytojas M. Carney ir JAV prezidentas D. Trumpas. Savaitės viduryje galėsime įvertinti išankstinį euro zonos vartotojų kainų indeksą, bet svarbiausia - JAV vyks FED susitikimas. Taip pat bus skelbiamos naftos atsargos ir gruodžio mėn. sukurtų darbo vietų skaičiaus prognozė. Ketvirtadienį paaiškės JAV ir D. Britanijos gamybos indeksai bei JAV bedarbių paraiškos. Galiausiai savaitės pabaigoje bus paskelbtas JAV nedarbo lygis, sukurtų darbo vietų skaičius ir vidutinio darbo užmokesčio pokytis, taip pat D. Britanijos statybos indeksas.