Autorius: traders.lt, Parašyta: 2018-03-02 17:15.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=26877
Labai sunku suprasti, ką prezidentas nori pasiekti tokiu būdu, pareiškė Cato instituto direktorius Daniel Ikenson komentuodamas Donald Trump planus įvesti muitus į šalį importuojamam aliuminiui ir plienui.
Jis atkreipė dėmesį, kad pramonė, kuri intensyviai naudoja plieną, turi penkioliką kartų didesnį indėlį į Amerikos ekonomiką, be to, ten dirba penkiasdešimt septyniais kartais daugiau žmonių nei pas vietinius plieno gamintojus.
„Tai ekonomiškai nepagrįstas sprendimas, mes pakenksime patys sau. Labai sunku suprasti ką prezidentas nori pasiekti. Galbūt jis nėra racionalus, tačiau tai tikrai sukels didelį šoką ir susilpnins pasaulinę prekybos sistemą“ - sakė Daniel Ikenson.
Tuo tarpu buvęs Amerikos plieno koncerno Nucor vadovas Dan DiMicco mano, jog Amerikos prezidentas elgiasi teisingai.
„Daugeliui šalies gamintojų, įskaitant plieno pramonę, tikrovė yra ta, kad prekybos karas vyksta dvidešimt metų. Ir dabar yra pirmas kartas, kai mes atsistojame ir sakome: gana! Mes kovosime!“ - tikino jis.
Anot Dan DiMicco, akcijų rinkos reakcija į Amerikos prezidento pasisakymą apie muitus importuojamam plienui ir aliuminiui, buvo perdėta. Jis pažymėjo, jog Volstrite infliacija yra viena iš populiariausių gąsdinimo priemonių.
„Plieno kaina daugelio produktų kainose sudaro mažą dalį. Mes kalbame apie automobilį, kuris būtų 100 - 200 dolerių brangesnis esant 20 arba net aštuoniasdešimties tūkstančių dolerių kainai. Tai yra nereikšminga, ypač atsižvelgiant į Volstrite siejamą nerimą“ - sakė jis.
Buvęs Nucor vadovas pabrėžė, kad Donald Trump Kinijos atžvilgiu turi laikytis tvirtos pozicijos. Šios Azijos šalies įstojimas į Pasaulio prekybos organizaciją 2001 metais pagreitino Amerikos pramonės nuosmukį.
„Mes kovojame su jais, kad jie laikytųsi taisyklių, su kuriomis jie sutiko kai stojo į Pasaulio prekybos organizaciją, kai jiems buvo suteiktas privilegijuotas statusas Jungtinių Amerikos Valstijų atžvilgiu. Jie apgaudinėja, vogia mūsų informacines technologijas. Apgaudinėja su produktas, subsidijuoja, jie manipuliuoja savo valiuta. Mes kovojame prekybos kare, ir esame tie, kurie dėl to nukentėjo“ - reziumavo jis.