![](skins/traders/img/logo_big.png)
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2018-06-28 15:32.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=27516
Remiantis trečiuoju ir šiame etape galutiniu vertinimu, didžiausia pasaulyje Amerikos ekonomika per pirmą šių metų ketvirtį ūgtelėjo dar mažiau nei skelbta po antrojo skaičiavimo.
Taigi, per pirmus tris šių metų mėnesius sumetintas šios šalies bendrojo vidaus produkto prieaugis siekė du procentus, kai prieš tai skelbta, jog sudarė 2,2 procento. Ekonomistai prognozavo, jog po šiame etape galutinio perskaičiavimo Amerikos ekonomikos prieaugis išliks toks pats.
Remiantis pirminiu vertinimu skelbta, jog didžiausia pasaulyje ekonomika per pirmą ketvirtį ūgtelėjo 2,3 procento, kai ketvirtį prieš tai ji paaugo 2,9 procento.
Vartotojų išlaidos, kurios sukuria apie septyniasdešimt procentų Amerikos bendrojo vidaus produkto vertės, per praėjusį ketvirtį paaugo tik vos 0,9 procento, kai anksčiau skelbta, jog ūgtelėjo vienu procentu. Laukta, jog po perskaičiavimo šio rodiklio prieaugis išliks nepakitęs. Jis pakoreguotos žemyn dėl to, jog vartotojų išlaidos paslaugoms buvo kuklesnės. Bendros išlaidos paaugo mažiausiai nuo pat 2013 metų antrojo ketvirčio, kai ketvirtį prieš tai pasistiebė keturiais procentais.
Be to, paaiškėjo, jog verslo atsargų ir grynojo eksporto rodikliai turėjo neigiamą poveikį šios šalies bendrojo vidaus produkto pokyčiui, kai anksčiau manyta, jog šis poveikis buvo nežymiai pozityvus.
Perskaičiavus eksporto ir importo duomenis paaiškėjo, jog pirmasis rodiklis ūgtelėjo kiek kukliau nei prieš tai manyta, o antrasis - atvirkščiai, t.y. kiek sparčiau, tad bendras grynojo eksporto poveikis bendrojo vidaus produkto pokyčiui buvo neigiamas ir siekė 0,04 procentinio punkto, kai anksčiau skelbta, jog buvo teigiamas ir sudarė 0,08 procentinio punkto. Atsargų pokyčio neigiamas poveikis bendrojo vidaus produkto prieaugiui siekė 0,01 procentinio punkto, kai anksčiau manyta, jog jis buvo teigiamas ir sudarė 0,13 procentinio punkto.
Amerikoje per pirmus tris šių metų mėnesius investicijos į gyvenamųjų namų statybą krito ne dviem procentais, o 1,1 procento. Tuo tarpu šalies valdžios išlaidos paaugo ne 1,1 procento, o 1,3 procento.
Bendros verslo investicijos į ilgalaikį turtą paaugo ne 9,2 procento, o 10,4 procento, arba labiausiai nuo pat 2014 metų trečio ketvirčio. Po korekcijos verslo investicijų prieaugis į įrangą ir įrengimus kilsteltas nuo 5,5 iki 5,8 procento, o į intelektualią nuosavybę pašoko net 13,2 procento, arba labiausiai nuo pat 1999 metų trečio ketvirčio.
Bloomberg apklausti ekonomistai prognozuoja, kad per antrą šių metų ketvirtį Amerikos ekonomikos augimas paspartėjo iki vidutiniškai 3,4 procento. Tuo tarpu Amerikos Centrinio banko Atlantos padalinio atstovai mano, kad per šį ketvirtį augimas padidėjo iki net 4,5 procento.