Verslo ir rinkų naujienos » JAV rinkų priešprekybinė apžvalga


Autorius: Myriad Capital, Parašyta: 2019-02-08 15:36.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=28694


Investuotojų susirūpinimą kelia derybų tarp JAV ir Kinijos eiga. JAV akcijų indeksų ateities sandoriai indikuoja apie kryptį žemyn.



JAV akcijos vakar stiprokai pigo. Prasčiausiai sekėsi daugiausiai iš technologijų kompanijų sudarytam Nasdaq indeksui, kuris smuko apie 1,2%. Kiek geriau atrodė S&P 500 ir Dow Jones. Investuotojus išgąsdino ne tokios pozityvios naujienos susijusios su derybomis tarp Kinijos ir JAV. Baltųjų Rūmų patarėjas ekonomikos klausimas L. Kudlow, duodamas interviu Fox Business, ir vėl teigė, jog dar laukia tolimas kelias iki galutinio prekybos susitarimo tarp abiejų šalių. Tuo pačiu CNBC pranešė, jog yra labai mažai tikėtina, kad D. Trumpo susitikimas su Xi Jinpingu įvyks iki kovo 2 dienos, kuomet baigiasi prekybos karo paliaubos. Anot CNBC, tą patvirtino ir pats JAV prezidentas. Šiandien JAV akcijų indeksų ateities sandoriai toliau indikuoja apie kryptį žemyn. Visgi yra ir brangstančių kompanijų. Tarp tokių atsidūrė gerai žinomos batų gamintojos Skechers akcijos. Investicinės kompanijos Susquehanna analitikai padidino tikslinę Skechers kainą nuo 24 USD iki 32 USD. Kitos bendrovės Duffy analitikai nuo 32 USD iki 35 USD. Juos nustebino geri praėjusio ketvirčio rezultatai ir palankios šio ketvirčio prognozės. Remiantis Reuters duomenimis, iš 14 Skechers sekančių analitikų, 4 rekomendacija yra „pirkti“, 3 – „pralenks rinką“, 7 – „laikyti“.

Azijos indeksai šiandien raudonavo. Po atostogų investuotojai į biržas grįžo Honkonge (-0,16%) ir P. Korėjoje (-1,20%). Kinijoje ir Taivane dėl vis dar tebesitęsiančių Naujų metų švenčių prekyba nevyko. Stipriai akcijos pigo Japonijoje. Nikkei 225 sesijos pabaigoje fiksavo didesnį nei 2% neigiamą pokytį. Krito Toyota ir Honda vertybinių popierių kainos. Pozityviau jautėsi elektronikos gamintojos Sony investuotojai. Bendrovės akcijos brango po to, kai buvo paskelbta apie pirmąjį 100 mlrd. JPY vertės (apie 911,2 mln. USD) savų akcijų supirkimą. Bus supirkta 2,36% visų Tokijo biržoje listinguojamų bendrovės akcijų. Nuvylė paskelbta Japonijos namų ūkio išlaidų statistika. Praėjusių metų gruodį šalies vartotojų išlaidos, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2017 metais, augo vos 0,1%. Ekonomistai tikėjosi 0,8% sieksiančio augimo.

Europos investuotojai taip pat nespinduliuoja optimizmu. Beveik visų šalių indeksai nusidažę raudona spalva. Prasčiausiai kol kas atrodo automobilių gamintojų sektorius. Investuotojų sentimentus veikia naujienos dėl derybų tarp JAV ir Kinijos bei niūros prognozės dėl regiono ekonomikos perspektyvų. Vakar jau skelbta, jog Jungtinės Karalystės centrinis bankas stipriai sumažino šalies ekonomikos augimo prognozes šiais metais (nuo 1,7% iki 1,2%). Prie kolegų iš JK prisijungė ir Europos Komisija, kuri vakar pranešė taip pat stipriai sumažinanti šių metų euro zonos augimo prognozes. Prognozuojama, kad bendras euro zonos BVP augimas 2019 metais turėtų siekti vos 1,3%, nors dar lapkritį buvo kalbama apie 1,9% augimą. Visų 28 Europos Sąjungos ekonomikos šiais metais turėtų rodyti augimą, tiesa, ženkliai lėtesnį. Vokietijos BVP turėtų augti 1,1% (2018 m. – 1,5%), Prancūzijos - 1,3% (2018 m. – 1,5%), o trečios pagal dydį euro zonos narės Italijos vos 0,2%.

Šiandien svarbių makroekonomikos rodiklių skelbti nėra numatyta. Kitos savaitės pradžioje Jungtinė Karalystė viešins BVP duomenis. Antradienį Naujosios Zelandijos centrinis bankas spręs dėl palūkanų. Savaitės viduryje galėsime įvertinti svarbius JAV ir JK infliacijos duomenis. Taip pat bus skelbiami JAV naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį Vokietija ir euro zona viešins preliminarius BVP rodiklius. JAV skelbs mažmenininkų pardavimus, gamintojų kainų pokyčius ir bedarbių paraiškas. Galiausiai savaitės pabaigoje daugiausiai dėmesio sulauks skelbiamas euro zonos prekybos balansas, JK mažmenininkų pardavimai bei preliminarus Mičigano universiteto rengiamas JAV vartotojų pasitikėjimo indeksas.