Verslo ir rinkų naujienos » Azijoje optimizmo nesijaučia


Autorius: Finasta, Parašyta: 2007-03-01 13:36.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=305


Ketvirtadienį Azijos biržose optimizmo nesijautė, investuotojus vis dar neramina JAV ekonomikos perspektyvos, nors A. Greenspanas, kurio žodžiai taip išgąsdino pasaulio rinkas, ir sušvelnino toną, pareikšdamas, kad jo žodžiai buvo netinkamai interpretuoti.

Japonijos biržos indeksas nukrito – 0,9%, Honkongo -1,1%, Šanchajaus – 2,8%, Šenženo – 2,9%. Japonijoje investuotojai išsipardavinėjo “Tojotos” bei “Canon” akcijas. Kinijoje buvo stengiamasi atsikratyti pirmiausia finansų sektoriaus bendrovių akcijų . Be to, siekdamas apraminti tautiečių paniką, Kinijos premjeras pareiškė, kad vyriausybės prioritetu yra šalies finansų rinkos saugumas ir stabilumas.

Tarp kit a ko, tai ne pirmas kartas, kai pasaulio finansų rinkas sukrečianti banga ateina iš Azijos, – panaši situacija buvo 1997 m. spalio mėn. ir 1998 m. rugpjūčio mėn.

Kiek daugiau optimizmo matyti Pietų Amerikos biržose, o Brazilijos biržos indeksas pakilo +1,7% (dieną prieš tai buvo -6,6%), Argentinos +0,7%, Meksikos +0,8%.

Optimistinės Varšuvos biržos prognozės

Tokioje situacijoje paprastai labiausiai nukenčia besivystančios rinkos. Prahos birža paskelbė, kad per 2 p astarasias dienas jos kapitalizacija sumažėjo 75,5 milijardo kronų, o biržos indeksas nukrito -4,5%. Lenkijos biržos nuostoliai – 35 milijardai zlotų, o indeksas nukrito apie -7%.

Tačiau Varšuvos biržos analitikai ramina investuotojus: šalies ekonomikos plėtra stabili, bendrovių rezultatai geri, rinkoje sukasi daug kapitalo, o nuo didesnio biržos indeksų kritimo saugo šalies finansų rinkoje aktyviai veikiantys investiciniai fondai.

Varšuvos birža trečiadienį paskelbė duomenis apie šios rinkos investuotojus. Per 2006 m. smulkūs investuotojai (fiziniai asmenys) Lenkijos biržoje uždirbo 5 milijardus zlotų, vidutiniškai vienam asmeniui tenka 20 tūkstančių zlotų. Tai neturėtų stebinti, nes per tą patį laikotarpį bendras biržos indeksas WIG išaugo +42%. Smulkių investuotojų dalis bendroje metinėje biržos apyvartoje sudarė 35% arba 112,32 milijardo zlotų. Lenkų investicinių fondų dalis metinėje apyvartoje siekia 34% (109,11 mlrd. Zl), o užsienio investuotojų, perkančių - parduodančių per Londono maklerius dalis buvo 32% (99,49 mlrd. Zl). Prieš metus šios sumos atitinkamai siekė 45,5 mlrd. Zl, 57,88 mlrd. Zl ir 71,92 mlrd. Zl. Pagal šalis Lenkijos rinkoje aktyviausi buvo Didžiosios Britanijos (78%), Austrijos (7%) ir JAV (7%) investuotojai.

Pasak biržos vadovo L.Sobolevskio, kilimo tendencijos Varšuvos biržoje turėtų išsilaikyti dar 3-4 metus.

Paruošta pagal užsienio žiniasklaidą