![](skins/traders/img/logo_big.png)
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2020-05-14 14:42.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=30855
Anot Goldman Sachs Group banko strategų, antroji koronaviruso epidemijos banga gali paskatinti JAV Federalinį Rezervų banką rimtai apsvarstyti neigiamas palūkanų normas. Tačiau tokia pinigų politika nebūtų „labai naudinga“.
Trečiadienio kalboje FED vadovas pakartojo, kad Amerikos pinigų valdžia šiuo metu nesvarsto neigiamų palūkanų normų, net jei atrodo, kad kiti centriniai bankai yra atviri šiai idėjai.
Anot Goldman Sachs banko, šį požiūrį gali pakeisti tikėtina antroji epidemijos banga, kuri gali „užgniaužti“ numatomą ekonomikos atsigavimą ir pakenkti bei sunaikinti pastangas neutralizuoti pandemijos padarinius.
„Jei ekonomika turi dar vieną rimtą kliūtį, kuri gali būti antroji infekcijos banga, kuri žymiai pailgintų atsigavimą ir grįžimą į normalumą, manau, kad tai sukuria galimybę imtis daugybės papildomų veiksmų“ - tikino vienas iš Goldman Sachs vyriausiųjų strategų Zach Pandl.
Tačiau jis mano, kad net ir šioje aplinkoje būtų labai naudinga sumažinti palūkanas iki neigiamos teritorijos. Jis pridūrė, kad politikos formuotojai gali norėti išbandyti naujus dalykus, jei ekonomika neparodys pakankamų atsigavimo simptomų.
Zach Pandl nėra vienintelis, kuris vertina neigiamų palūkanų normų efektyvumą. Daugelis analitikų ilgą laiką abejojo tokios pinigų politikos poreikiu, remdamiesi kai kurių Europos šalių ir Japonijos, kurios daugelį metų kovojo už savo ekonomikos plėtrą net ir priėmusios neigiamas palūkanų normas, patirtimi.