![](skins/traders/img/logo_big.png)
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2021-05-06 00:59.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=32579
Po staigaus kritimo antradienį, Nasdaq taip pat baigė trečiadienio sesiją žemiau nulinės linijos. Tačiau sunku rašyti apie nuosmukį, nes Dow Jones sumušė visų laikų rekordą. Tiesa, tiek jis, tiek ir S&P500 prekybos sesijos pabaigoje nusileido nuo dienos metu pasiektų pikų.
Po antradienio didelių technologijų kompanijų akcijų išpardavimo padėtis nurimo. Amazon vertybiniai popieriai trečiadienį baigė 1,3 procento kritimu, Facebook - 1,1 procento, o Netflix akcijos atpigo 1,4 procento. Tuo tarpu Apple ir Alphabet akcijos netgi kiek pabrango. Nepaisant to, Nasdaq indeksas šią savaitę krito trečią kartą iš eilės, šįkart 0,37 procento iki 13582.42 punktų.
Tuo tarpu stambiųjų bankų ir įmonių bendras indeksas Dow Jones trečiadienį buvo pakilęs iki 34331.20 punktų, kas yra naujas rekordinis lygis. Tačiau prekybos sesijos pabaigoje kiek pasikoregavo ir bendrai dieną baigė paaugęs 0,29 procento iki 34230.34 punktų. Platusis rinkos indeksas S&P500 trečiadienį baigė nedaug pakitęs, t.y. paaugo vos 0,07 procento iki 4167.59 punktų.
„Atsižvelgiant į tai, kad akcijų indeksai yra artimi istorinių viršūnių ir kad jie turėjo didžiulį augimą iš ankstesnių metų, mes susiduriame su priešiniciatyvia atsakymo į teigiamas finansines ataskaitas funkcija“ - paaiškino National Securities Niujorko padalinio vyriausiasis rinkų strategas Art Hogan.
Akcijų rinkos buliams nepadėjo ir makroekonominės ataskaitos. Nors tiek darbo rinkos, tiek paslaugų sektoriaus duomenys absoliučiais skaičiais atrodė labai gerai, abi ataskaitos pasirodė silpnesnės nei tikėtasi.
Paskelbus ISM indeksą, vertinantį ekonominę situaciją paslaugų sektoriuje, galėjo įsiplieksti nedidelis nerimas. Balandžio mėnesį šis rodiklis nukrito nuo visų laikų rekordo (63,7 balo) iki 62,7 balo. Tai vis dar yra antras didžiausias rezultatas šio indekso istorijoje, tačiau ekonomistai tikėjosi padidėjimo iki 64,3 balo. Taigi, galima pastebėti, kad realybė nebegali patenkinti labai didelių investuotojų ir analitikų lūkesčių.
Antroji grėsmė - didėjantis infliacinis spaudimas. ISM paslaugų kainų subindeksas pasiekė aukščiausią vertę nuo 2008 metų liepos mėnesio. Iš esmės tai rodo plačiai paplitusį paslaugų kainų augimą. Didėjanti infliacija gali reikšti rinkos palūkanų normų padidėjimą, o tai jau paveikė „augančių“ bendrovių vertinimus vasario mėnesį. Tačiau skolų rinka iki šiol reagavo labai ramiai. JAV dešimties metų trukmės valstybinių obligacijų pajamingumas trečiadienį sumažėjo mažiau nei 2 baziniais punktais iki 1,575 procento. Primename, kad kovo pabaigoje jis siekė 1,75 procento, o metų pradžioje - tik vieną procentą.