![](skins/traders/img/logo_big.png)
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2021-09-21 01:05.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=33213
Baimės dėl didelio bankroto Kinijos nekilnojamojo turto sektoriuje ir Federalinio Rezervų banko pareiškimo laukimas nepadėjo Amerikos akcijų rinkai. S&P500 indeksui tai buvo blogiausia sesija per beveik septynis mėnesius po to, kai mėnesio pradžioje jis pasiekė naują visų laikų rekordą: Dow Jones 33970.47 (-1.78%), S&P500 4357.73 (-1.70%), Nasdaq 14713.90 (-2.19%).
Rinkos komentaruose daugiausiai kalbama apie Kinijos nekilnojamo turto bendrovę Evergrande, kuri bet kurią savaitę gali bankrutuoti, palikdama kreditorius ant ledo. Apskaičiuota, kad Evergrande įsipareigojimų suma yra didesnė nei 305 milijardai JAV dolerių.
Ankstesnėmis savaitėmis rinkos reakcijos apsiribojo Azijos vertybinių popierių biržomis ir pasirinktomis žaliavomis. Tik pirmadienį Kinijos problema pasklido pasaulinėse finansų rinkose. Pagrindiniai Europos indeksai prarado 1,5 - 2,5 procento savo vertės. Išpardavimas taip pat paveikė kriptovaliutų sektorių, kuriame bitkoino kaina sumažėjo apie aštuonis procentus, o eterio - beveik devyniais procentais. Sesija Niujorke taip pat baigėsi gerokai žemiau nulinės ribos, kur buvo nutrauktas nuo kovo pradžios besitęsiantis lėto rekordų gerinimo festivalis. Tiesa, sesijos pabaigoje sulaukėme atšokimo, nes kitaip indeksų nuosmukiai būtų dar įspūdingesni.
Taip vadinamas baimės indeksas VIX pirmadienį pakilo daugiau nei 23 procentais iki aukščiausio lygio per pastaruosius tris mėnesius. Bėgimas nuo rizikos į „saugius prieglobsčius“ buvo matomas JAV obligacijų pajamingumo kritime, dolerio stiprėjime ir aukso kainos augime.
Kol kas sunku kalbėti apie korekciją Volstryte - S&P500 indeksas išlieka tik 4,1 procento žemiau rugsėjį pasiekto visų laikų piko. Galbūt tai tik korekcijos pradžia, kurios akcijų rinkos meškos laukė paskutiniais monotoniško augimo mėnesiais. Tuo labiau, kad fone vis dar yra daug rimtesnių dalykų Amerikos investuotojui nei bet kokia krizė Kinijoje.
Kalba vyksta apie trečiadienį pasibaigsiantį dviejų dienų Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovų susitikimą, po kurio gali pasirodyti informacija apie tai, kada galime sulaukti obligacijų pirkimo programos mažinimo pradžios. Nors spekuliacijos sklando nuo ankstyvo pavasario, atrodo, kad Volstryto atstovai iki šiol atrodo nepakankamai įvertino grėsmę, kad bus prisuktas grynųjų pinigų čiaupas, kas pusantrų metų palaikė pasaulines finansinio turto rinkas. Rinkoje šiuo metu laukiama, kad aktyvų supirkimo mėnesinės apimtys bus pradėtos mažinti tik lapkritį, arba netgi tik gruodį.
Investicinio banko Morgan Stanley strategai tikisi, kad jei FED apribos obligacijų pirkimą, Volstryte korekcija gali siekti dešimt ar net dvidešimt procentų, jei gilės ekonomikos augimo sulėtėjimo požymiai.