![](skins/traders/img/logo_big.png)
Autorius: traders.lt, Parašyta: 2021-10-28 02:00.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=33411
Puikūs Microsoft ir Alphabet bei kitų bendrovių rezultatai nepadėjo. Dow Jones ir S&P500 užfiksavo nuosmukį kartu su didėjančiais lūkesčiais dėl FED palūkanų normų kėlimo: Dow Jones 35490.69 (-0.74%), S&P500 4551.68 (-0.51%), Nasdaq 15235.84 (0.00%).
Jau dvi savaites listinguojamų korporacijų rezultatai buvo Volstryto dėmesio centre. Kol kas trečiojo ketvirčio ataskaitinis sezonas atrodo labai geras. Analitikai tikisi, kad S&P500 indeksui priskirtinų bankų bei įmonių pelnas per metus išaugo vidutiniškai 37,6 procento, nors mėnesio pradžioje buvo tikimasi mažiau nei 33 procentų prieaugio. Iki šiol 192 S&P500 emitentai paskelbė rezultatus ir 82,8 procento atvejų jiems pavyko viršyti analitikų prognozių medianą.
Nors tokios informacinių technologijų milžinės kaip Microsoft ir Alphabet nudžiugino savo ketvirčio veiklos rezultatais bei jų akcijos pastebimai pabrango, nepaisant to, Nasdaq indeksas dieną baigė nepakitęs ir nepagerino savo visų laikų rekordo. Šio indekso grafikas rodo, kad prieš dieną nepavykus sumušti visų laikų rugsėjo mėnesio rekordo, gali susidaryti dviguba viršūnė, kuri pranašautų nuosmūkį.
Robinhood Markets rinkos vertė krito net virš dešimt procentų. Programėlės, plačiai atvėrusi kapitalo rinkas milijonams smulkiųjų investuotojų, savininko akcijų kaina trečiadienį nukrito žemiau IPO. Nusivylimą lėmė mažesnės nei tikėtasi ketvirčio pajamos. Ketvirtojo ketvirčio pajamų prognozė, kuri neatitiko rinkos lūkesčių, lėmė Twitter akcijų kainos kritimą net beveik vienuoliką procentų.
Dėl susirūpinimo dėl stagfliacijos (t.y. tuo pat metu didelės infliacijos ir lėto ekonomikos augimo laikotarpio) prastai sekėsi ciklinių įmonių akcijoms. Visa akcijos buvo diskontuotos beveik septyniais procentais, Exxon – 2,6 procento, o 3M – 1,6 procento.
Apskritai, geri įmonių rezultatai prieštarauja susirūpinimui dėl ekonomikos augimo sulėtėjimo, kurį skatina didelė infliacija, pasiūlos trūkumas ir kliūtys pramonėje ir transporte. Ekonomistai mažina ekonomikos augimo prognozes ir didina infliacijos prognozes. Dėl to kreivė pradeda „plokštėti“, t.y. krinta dešimties metų trukmės obligacijų pajamingumas (trečiadienį smuktelėjo net 7 baziniais punktais iki 1,54 procento), o trumpalaikių skolos vertybinių popierių pajamingumas auga – už Amerikos dviejų metų trukmės obligacijas jau mokama beveik 0,5 procento, arba daugiausiai nuo 2020 kovo mėnesio.
Tai reiškia, kad, viena vertus, rinka tikisi greitesnio Amerikos Centrinio banko palūkanų normų kėlimo. Remiantis ateities sandoriais, laukiama, kad bazinė palūkanų norma pirmą kartą bus padidinta 2022 metų birželį arba rugsėjį, nors tik prieš šešis mėnesius niekas nesitikėjo tokio sprendimo iki 2024 metų. Kita vertus, mažėjantis dešimties metų trukmės obligacijų pajamingumas leidžia manyti, kad investuotojams kyla rimtų abejonių dėl ilgalaikių JAV ekonomikos augimo perspektyvų.
Ketvirtadienį prieš prekybos sesiją Volstryte bus paviešinti pirminiai preliminarūs duomenys kaip per praėjusį ketvirtį pakito Amerikos BVP. Laukiama, kad sumetintas prieaugis sulėtėjo nuo 6.7 iki 2.7 procento, be to, tradiciškai bus paviešinta informacija, kaip per savaitę pakito naujų bedarbių skaičius.
Tuo tarpu ketvirtadienį tokios įmonės kaip Apple, Amazon, Mastercard, Merck & Co, Caterpillar bei kitos skelbs savo ketvirčio veiklos rezultatus.