Verslo ir rinkų naujienos » Facebook krachas - Nasdaq krito beveik keturiais procentais


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2022-02-04 01:42.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=33905


Masinis Facebook (Meta) akcijų išpardavimas ketvirtadienį pagrindinius JAV indeksus nustumė žemyn: Dow Jones 35111.16 (-1.45%), S&P500 4477.44 (-2.44%), Nasdaq 13878.82 (-3.74%). Tačiau tai nebuvo vienintelis nusivylimas didžiųjų technologijų sektoriuje, kurį taip brangina investuotojai.

Kad bus blogai, žinojome jau pasibaigus trečiadienio sesijai, kai rinkoje pasirodė Facebook veiklos rezultatai. Tai buvo katastrofa visomis prasmėmis. Pelnas vienai akcijai mažesnis nei tikėtasi, prastos prognozės, bet labiausiai pirmą kartą per ketvirtį sumažėjęs aktyvių vartotojų skaičius. Po prekybinės sesijos metu Facebook rinkos vertė smuko beveik penktadaliu. O toliau buvo dar blogiau. Per ketvirtadienio prekybos sesiją Facebook akcijos nuvertėjo daugiau nei 26 procentais, o tai reiškia, kad kompanijos rinkos vertė susitraukė daugiau nei 220 mlrd. dolerių. Tai didžiausias vienos dienos JAV įmonės vertės kritimas istorijoje, praneša Bloomberg.

Dieną anksčiau panašus nuotykis nutiko ir Paypal, kurio kapitalizacija susitraukė 24 procentais įmonei paskelbus nuviliančias einamojo ketvirčio prognozes. Panika persimetė į kitas pastaraisiais metais madingas (ir dažnai nelabai pelningas) technologijų įmones. Twitter vertybiniai popieriai ketvirtadienį atpigo 5,6 procento, Snap - 23,6 procento, o Pinterest – daugiau nei 10 procentų. Tiesa, po prekybinės sesijos metu paskelbus Amazon veiklos rezultatus, sulaukėme minėtų kompanijų akcijų kainų atšokimo.

Mažesnės ir didesnės technologijų bendrovės, įtrauktos į Nasdaq biržą, jau seniai buvo vertinamos labai aukštai, palyginti su jų skelbiamais pelnais. Tačiau verta paminėti, kad po ketvirtadienio išpardavimo Facebook jau vertinama „normaliai“ – kiek daugiau nei 17 kartų daugiau nei paskutinių keturių ketvirčių pelnas. Tik tiek, kad aukšti didžiųjų technologijų vertinimai buvo paremti daug aukštesnių rezultatų artimiausioje ateityje lūkesčiais. Ir būtent tuo pradėjo abejoti investuotojai.

Tai derinama su jau daugiau nei metus vykstančia kapitalo rotacija – nuo ​​augančių įmonių (ypač technologijų įmonių) link vertės įmonių. Daugelis analitikų mano, kad pastarosioms geriau seksis didelės infliacijos ir aukštesnių palūkanų normų sąlygomis. Tuo tarpu didžiųjų technologijų sektoriui per pastarąjį dešimtmetį buvo naudingi ne tik technologiniai pokyčiai, bet ir neįprastas mažos kainų infliacijos, padoraus ekonomikos augimo ir rekordiškai žemų palūkanų derinys.

Dabar viskas keičiasi. Federalinis rezervų bankas baigia savo obligacijų pirkimo programą kovo mėnesį. Ketvirtadienį Anglijos bankas nustebino rinką QE pabaiga ir kai kurių Pinigų politikos komiteto narių netikėtu griežtu požiūriu, nes beveik pusė iš jų norėjo iš karto padidinti palūkanų normą 50 bazinių punktų. Jau net ECB vadovė spaudos konferencijoje paminėjo, kad infliacija buvo didesnė, nei buvo laukiama pagal naujausias prognozes.

Pinigų politikos normalizavimas esant didelei infliacijai, kylant (nominaliajam) atlyginimui ir esant lėtesniam ekonomikos augimui sukuria pavojingą derinį vis dar labai aukštai vertinamoms JAV akcijoms. Po trejų metų iš eilės puikių grąžos rodiklių Amerikos indeksai pradėjo metus su staigia korekcija, o pastarosiomis dienomis išdygusį atšokimą ketvirtadienį sustabdė Facebook krachas.

Penktadienį pagrindinis akcentas bus prieš prekybos sesiją Volstryte pasirodysianti išsami sausio mėnesio JAV darbo rinkos ataskaita.