Verslo ir rinkų naujienos » Nemato grėsmės JAV ekonomikai


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2022-03-25 16:09.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=34151


Iždo sekretorė Janet Yellen penktadienį interviu CNBC pareiškė, kad JAV ekonomika ir toliau klestės, net nepaisant kylančių energijos ir žaliavų kainų po Rusijos invazijos į Ukrainą.

„Turime itin stiprią darbo rinką. Žvelgiant į vidutinės amerikiečių šeimos biudžetą, jis atrodo labai gerai. Vartotojų išlaidos yra didelės, o pajamos iš mokesčių tikrai stebina“ - sakė Janet Yellen.

Pasak Amerikos iždo sekretorės, energijos ir kitų žaliavų kainų kilimas greičiausiai sumažins pasaulio augimo perspektyvas, tačiau JAV tai paveiks mažiau nei kitas šalis.

Janet Yellen pridūrė, kad dar neatėjo laikas taikyti sankcijas Kinijai už partnerystę su Rusija.

„Manau, kad šiuo metu tai nėra būtina ir tikslinga. Būtume labai susirūpinę, jei Kinija tiektų Rusijai ginklus ar bandytų apeiti sankcijas, tačiau šiuo metu nematome, kad tai vyksta“ – sakė ji.