
Autorius: SEB bankas, Parašyta: 2025-03-03 11:04.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=38743
Savaitė JAV rinkose pasibaigė teigiama nata – apie 1,5 proc. didėjo pagrindinių JAV akcijų indeksų reikšmės. Azijoje nuotaikos šįryt ,,apie nulį“ – Honkongo HANG SENG indeksas neįgauna vienareikšmės krypties. Jau trečiadienį Kinijos prezidentas Xi Jinpingas ir gausus valdininkų būrys rinksis Pekine, kur tikėtina, bus nustatytas 5 proc. BVP augimo tikslas ir tam numatytos priemonės.
Ketvirtadienį rinkos dalyviai lūkuriuos ECB sprendimo dėl palūkanų normų. Prognozuojama, kad palūkanos už Europos Centriniame banke laikomus indėlius bus sumažintos 0,25 proc. iki 2,50 procento. Iš atskirų ECB narių pareiškimų pastaruoju metu ryškėja didėjančių skirtumų dėl tolesnės pinigų politikos krypties. Dalis jų regi karpymus, kiti – tam tikrą pauzę, nes nerimaujama dėl pernelyg švelnios krypties. Ateities ECB sprendimams daugiausiai įtakos turės infliacijos rodikliai, JAV muitai, karo Ukrainoje raida.
Europos Komisijos vadovei Ursulai von der Leyen pareiškus, kad reikia kuo skubiau apginkluoti Europą, gynybos sektoriaus akcijos išliks investuotojų dėmesio centre. Ketvirtadienį planuojama pristatyti išsamesnį planą šia tema. Visa Europa lauks rimtų skaičių ir būdų, kaip galima stiprinti savo gynybą. Šiandien prieš atsidarant prekybos sesijai gynybos sektoriaus akcijos brangsta. Aktyvesnės prekybos tikimasi „Rheinmetall“, „Hensoldt“, „Kongsberg“, „Leonardo“, „Saab“, „BAE Systems“, „Thales“, „Rolls-Royce“.
JAV prezidentui D. Trumpai pasirašius įsaką dėl judėjimo pirmyn su strateginio kripto valiutų rezervo kūrimo klausimu, praėjusios savaitės XBTUSD kritimo tendencija bent trumpam baigėsi. Bitkoino kaina po pranešimo šoktelėjo apie 10 proc. ir šiuo metu svyruoja ties 91,2 tūkst. JAV dolerių už Bitkoiną. Tiesa, šiuo metu pardavėjai spaudžia kainą apie 3 proc. žemyn