Verslo ir rinkų naujienos » Artimiausiais metais humanoidiniai robotai bus naudojami gamyklose


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2025-03-24 13:25.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=38827


Nvidia generalinis direktorius Jensenas Huangas mano, kad plačiai paplitęs humanoidinių robotų naudojimas gamyklose yra ne tolima perspektyva, o artimiausių kelerių metų reikalas, praneša Reuters.

Per įmonės metinės kūrėjų konferencijos San Chosė mieste, Kalifornijoje, atidarymo pagrindinį pranešimą Jensenas Huangas pasirodė sausakimšame ledo ritulio stadione. Po savo kalbos žurnalistai jo paklausė, kokie ženklai rodytų, kad dirbtinis intelektas tapo visur paplitęs.

„Kai aplink mus pradės pasirodyti humanoidiniai robotai – ir mes nekalbame apie tolimą ateitį. Tai ne penkerių metų perspektyva, o daug trumpesnis laikotarpis“ - sakė Jensenas Huangas.

Pasak jo, gamybos pramonė bus pirmoji, kuri turės naudos iš tokių mašinų, nes darbo aplinka gamyklose yra gerai apibrėžta, o užduotys gali būti automatizuotos kontroliuojamomis sąlygomis.

„Mano nuomone, pirmoji vieta, kur atsiras humanoidiniai robotai, bus gamybos įmonės. Kodėl? Kadangi ši aplinka yra daug labiau struktūrizuota ir robotų naudojimo būdas yra aiškiai apibrėžtas. Įvertinti jų vertę labai paprasta. Humanoidinio roboto nuomos kaina tikriausiai siekia apie 100 tūkstančių dolerių – ir manau, kad tai gana palankus skaičiavimas“ – aiškino Nvidia generalinis direktorius.