Verslo ir rinkų naujienos » Rinkų naujienos


Autorius: Finasta, Parašyta: 2007-07-25 10:23.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=501


Aktualios Ukrainos rinkos naujienos: Po dviejų savaičių ramaus miego Kijevo PFTS biržoje investuotojus pažadino vieni po kitų skelbiami patrauklūs Ukrainos bendrovių I pusmečio veiklos rezultatai. Biržos indeksas PFTS nuo š.m. liepos 16 iki 23 dienos pakilo 5,56 proc.

Nors ukrainiečių makleriai prognozavo, kad liepos mėnesį biržoje turėtų būti visiškas štilis, tačiau užsienio investuotojai apsnūsti neleido ir vis dar matydami, kad Ukrainos bendrovių akcijos yra nepakankamai įvertintos, jas sėkmingai pirko. Be to paskutiniu metu silpstant doleriui, investuotojai atsisuko į besivystančias, tame tarpe ir Ukrainos, rinkas. Per praeitą savaitę biržos apyvarta išaugo 98 proc. iki 583,22 mln. UAH (1 UAH ~ 0,50 LTL), iš jų 304,22 mln. UAH teko prekybai akcijomis.

Intriguojančios naujienos iš „Dneprenergo”

Nors bendrovių, kurias apima biržos indeksas PFTS, akcijų kursai kilo ne taip sėkmingai, tačiau mašinų gamybos bei metalurgijos sektorių bendrovių akcijų kainos tiesiog šovė aukštyn. O energetikos sektoriaus bendrovių akcijų kainas į viršų stūmė prognozės apie būsimą elektros energijos kainos kilimą.

Be to investuotojus sudomino vienos iš energetikos sektoriaus bendrovių „Dneprenergo” (+8,19 proc.) priimta bendrovės sanavimo koncepcija: siūloma padidinti jos įstatinį kapitalą, o po to išpirkti akcijas pagal vidutinę paskutinio pusmečio rinkos kainą, iš tų akcininkų, kurie nesutiks su papildomos akcijų emisijos išleidimo sąlygomis. Šiuo metu „Dneprenergo” rinkos kaina yra 1 850 UAH.

Investuotojai vėl atrado „LUAZ”

Metalurgijos sektoriaus likvidžiausių bendrovių „ENMZ” (+18,45 proc.), „Azovstal” (+14,97 proc.) bei „MMKI” (+13,93 proc.) akcijų kainos kilo išties įspūdingai. Nuo liepos mėnesio pradžios „Azovstal” kapitalizacija išaugo 30 proc., investuotojus ši bendrovė domina dar ir tuo, kad jau seniai kalbama apie jos aktyvų sujungimą su „Smart holdingu” bei kompanija „Metinvest” ir artimiausiais metais planuojamu IPO (pirminis viešas akcijų platinimas) vienoje iš užsienio biržų.

Iš mašinų gamybos sektoriaus bendrovių reikėtų išskirti sektoriaus lyderį, aviacijos motorų gamintoją „MSICH” (+15,96 proc.), šilumvežių gamintoją „LTPL” (+11,27 proc.) bei pramonės mašinų gamintoją „SMASH” (+25,75 proc.). Nors dėl atėjusios žinios iš Rusijos, kad tenykštis aviacijos motorų gamintojas „Klimov” ruošiasi pradėti naujų dviejų tipų sraigtasparnių motorų gamybą, ukrainietiškos bendrovės akcijų kursas kyla jau ne taip smarkiai.

Tačiau, brangstant likvidžiausioms akcijoms, staiga išaugo automobilių gamintojo „LUAZ” (+13,7 proc.) akcijų paklausa. Negana to, šios bendrovės akcijos tikrai dar yra nepakankamai įvertintos ir turi didelį augimo potencialą. O skelbiami bendrovės rezultatai bei ateities planai tik patvirtina šį teiginį. Paskutinė „LUAZ” akcijos rinkos kaina buvo 0,83 UAH.

Gana nemažo investuotojų dėmesio susilaukė ir dar vienos šio sektoriaus bendrovės „AZGM” (+32,2 proc.) akcijos. Buvo paskelbta, kad ši sunkiosios pramonės mašinų gamintoja jau dabar turi produkcijos gamybos užsakymų visiems 2008 metams.

Rekordinė „Mostobud” akcijų kaina

Kaip jau įprasta didelio investuotojų susidomėjimo Kijevo biržoje visada susilaukia vamzdžių gamintojai: „NITR” (+5,61 proc.), „NVTR” (+11,7 proc.) bei „DTRZ” (+7,95 proc.). Pagal analitikų paskaičiavimus per metus Rusijos rinkai reikia apie 1,4 mln. tonų vamzdžių, o Rusijos gamintojai pajėgia patiekti 1,1 mln. tonų, todėl likusį kiekį Rusija priversta įsivežti iš Ukrainos.

Įspūdingai per savaitę pakilo vagonų gamintojo „KVBZ” (+40 proc.) akcijų kaina. Bendrovė pasirašė sutartį su Iranu dėl 1000 krovininių vagonų pardavimo ir matydama perspektyvą plėtoti verslą Irane, planuoja steigti ten bendrą įmonę. Per dvi liepos mėnesio savaites šios bendrovės kapitalizacija išaugo 90 proc.

Per dvi praeitas savaites 36,92 proc. pakilo statybų sektoriaus lyderės bendrovės „Mostobud” akcijų kursas. Paskutinė šių akcijų rinkos kaina buvo 1760 UAH. O dar visai neseniai, š.m. balandžio mėnesį, jos kainavo 645 UAH. „Mostobud” akcijų kursas pradėjo žaibiškai kilti po to, kai Lenkija ir Ukraina buvo paskelbtos 2012 metų Europos futbolo čempionato organizatorėmis, o „Mostobud” įvardintas kaip vienas pagrindinių čempionato objektų statybos darbų Ukrainoje vykdytojas.

Dar viena įdomi Ukrainos rinkos naujiena praeitą savaitę buvo ta, kad Rusijos birža RTS gavo Ukrainos Antimonopolinio komiteto leidimą įsigyti 50 proc. kitos Ukrainos biržos „Inneks” akcijų paketą.

----------------------
Skaistuolė Misiūnaitė
Finansų analitikė
AB FMĮ „Finasta“
Konstitucijos pr. 23, Vilnius
Tel. +370 5 210 24 75
Faks. +370 5 278 68 38
Mob. +370 687 11 542
El. paštas skaistuole.misiunaite@finasta.lt