Autorius: traders.lt, Parašyta: 2009-01-19 15:16.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=6226
Šiandien Rusijos Centrinis bankas eilinį kartą susilpnino rublį kitų valiutų atžvilgiu. Nuosaikios rublio devalvacijos praktiką, kurią šalies Centrinis bankas pradėjo praėjusiai metais, kol kas jis neplanuoja nutraukti. Portalo „dpmoney.ru“ žurnalistai pakalbino ekspertus, kurie pateikė savo požiūrį, kas galėtų laukti rublio ateinančius keletą mėnesių.
Po Rusijoje pasibaigusių naujametinių atostogų, doleris rublio atžvilgiu jau spėjo sustiprėti daugiau nei dešimt procentų ir pasiekti beveik 32.6 rublių už dolerį reikšmę, na o per mėnesį rublis dolerio atžvilgiu nuvertėjo net apie aštuoniolika procentų. Rublis toliau silpnėja tiek euro, tiek kitų valiutų atžvilgiu.
Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl yra devalvuojamas rublis, yra ta, jog smarkiai krito ir toliau krenta naftos kaina, nes pastebimai mažėja jos paklausa rinkoje. Visa tai lemia smunkančias valiutines pajamas Rusijos bendrovių, todėl norint šalies vyriausybei vykdyti biudžeto įsipareigojimus, visiškai logiška yra devalvuoti vietinę valiutą, teigia ekspertai.
„Rublio nuvertėjimas ir toliau didės, tačiau smukimo tempai artimiausiu metu gali sulėtėti. Manau, kad pabaigoje šio mėnesio už vieną dolerį jau gali tekti pakloti po 34 – 35 rublius, jeigu šalies Centrinis bankas ir toliau tokiais tempais devalvuos rublį“ – prognozuoja „Alor“ kompanijos analitikė Natalija Lesina.
Kur kas pesimistiškesnės yra „Reneisans Capital“ kompanijos atstovės prognozės.
„Kadangi vyksta kapitalo pasitraukimas, ir rezervų mažėjimo tempai įgauna pavojingą greitį, mes tikimės vienkartinės rublio devalvacijos iškart iki 37 rublių už dolerį per artimiausią mėnesį“ – teigia šios investicinės kompanijos pagrindinė ekonomistė Elena Šaripova.
Kol kas situacija naftos rinkoje tikrai nepadeda šalies valiutai. Be to jau artimiausiu metu gali pastebimai kristi pajamos gaunamos už dujų eksportą, kadangi jų kainos koreguojasi maždaug su pusmečio pavėlavimu lyginant su naftos kainomis, o šioms nukritus, turi krist ir eksportuojamų dujų kainos, mano „2K Audit – delovije konsultaciji“ kompanijos analitikas Andrėj Černavski.
Jo nuomone artimiausiais mėnesiais rublis dolerio atžvilgiu nusmuks iki 35 rublių, na o euro atžvilgiu atitinkamai iki 45 rublių. O toliau viskas turėtų priklausyti nuo padėties žaliavų rinkoje, bei nuotaikų Forex valiutų rinkoje. Jeigu euras atrodys geriau, tuomet Centrinis bankas rublį labiau devalvuos jo atžvilgiu.
„Delovoj Rossi“ lyderis Boris Titov mano, kad rublio kritimo dugnas priklausys nuo šalies vyriausybės vykdomos valiutinės bei bendros ekonominės politikos.
„Prie dabartinių sąlygų, rublis savo kritimo dugną gali pasiekti ties 50 rublių už dolerį ribos, o galbūt netgi aukščiau“ – mano Boris Titov.
Tačiau jeigu šalies vyriausybė priims daug svarbių ir esminių sprendimų, kurie leistų plėtoti pramonę šalyje, doleris rublio atžvilgiu gali stabilizuotis ties 35-40 rubliais.
Priminsime, kad per praėjusius metus rublis dolerio atžvilgiu nuvertėjo daugiau nei trečdaliu, o vien per pastarąjį pusmetį neteko daugiau nei keturiasdešimt procentų savo vertės. Tuo tarpu euro atžvilgiu per metus rublis nuvertėjo daugiau nei penktadaliu, o vien per paskutinį pusmetį rublis nukrito euro atžvilgiu daugiau nei septyniolika procentų.
Šiandieninės dienos metu rublis toliau krenta. Dabar už viena dolerį yra mokama po 32.5747 rublius, už eurą atitinkamai - 43.08 rublius.