Verslo ir rinkų naujienos » T.Geithner – šalių biudžetų deficitų mažinimai neturi būti per daug griežti ir dideli


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2010-06-03 12:49.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=9645


Didžiausios pasaulio šalys be abejonės turi subalansuoti savo viešuosius finansus, t.y. biudžetą, tačiau tokiu būdu, kad nebūtų pakenkta ekonomikos atsigavimui ir augimui – pareiškė prieš išskrisdamas į Pietų Korėja, kur vyks G20 šalių atstovų konferencija, Amerikos Iždo sekretorius Timothy Geithner.

„Taip, kaip siūlo Tarptautinis Valiutos fondas, norime, kad fiskalinės reformos būtų atliktos tokiu būdu, kad nepakenktų bendram ekonomikos augimui. Tai mūsų visų pagrindinis tikslas, ir visi su tuo sutinkame“ – teigė jis.

Kartu su kitais dvidešimties stambiausių pasaulio šalių (G20) finansų ministrais ir Centrinių bankų atstovais, šį penktadienį ir šeštadienį Amerikos Iždo sekretorius Timothy Geithner Pietų Korėjoje diskutuos bei rengs šių metų birželio 26-27 dienomis Toronte įvyksiančio G20 šalių vadovų susitikimo darbotvarkę.

Timothy Geithner atskleidė žurnalistams, kad pagrindinis šio susitikimo tikslas pasiekti susitarimą dėl bankų kapitalo pakankamumo kriterijų padidinimo, bei reguliavimo sugriežtinimo prekybai išvestiniais vertybiniais popieriais.

Tuo tarpu pagrindinis ginčo objektas ir toliau išlieka naujas mokestis bankams. Šio mokesčio metu gautos lėšos galėtų būti panaudotos ateityje kovojant su kilsiančiomis krizėmis. Taip pat šis mokestis galėtų būti suprojektuotas tokiu būdu, kad atgrasintų bankus nuo per daug rizikingų veiklų.

„Nemanau, kad mes priartėjome prie susitarimo dėl šio mokesčio“ – pareiškė Amerikos Iždo sekretorius Timothy Geithner.

Šiam bendram susitarimui dėl naujo mokesčio bankams priešinasi Kanada ir Australija, kai tuo tarpu Europoje ir Amerikoje, nors ir skirtingomis formomis, tačiau šiam mokesčiui yra pritariama.

Amerikos Iždo sekretorius atskleidė, kad bandys įtikinti Europos atstovus, kad šie daugiau viešai atskleistų informacijos apie Europos bankinio sektoriaus padėtį. Skirtingai nei amerikiečiai, kurie praėjusiais metais atliko savo bankinio sektoriaus atstovų streso testus, bei po to paskelbė jų rezultatus, Europoje panašūs duomenys viešai nebuvo paskelbti.

„Manau, kad Europoje egzistuoja didelis palaikymas, kad tai būtų padaryta, nes realybė yra tokia, jog nežinomybė turi savo kainą, tačiau nežinomybė gali būti apribota, jeigu būtų padidintas bankinio sektoriaus skaidrumas ir būtų paskelbta daugiau informacijos“ – reziumavo Amerikos Iždo sekretorius Timothy Geithner, pridėdamas, kad panašūs veiksmai taip pat padėtų padidinti išvestinių instrumentų rinkos skaidrumą.