Verslo ir rinkų naujienos » S.Roach – Amerika padarė teisingai, neįvardindama Kinija esant manipuliatore


Autorius: traders.lt, Parašyta: 2010-07-09 16:12.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=9829


Amerikos administracijos sprendimas neįvardinti Kinijos esant valiutų manipuliatore, buvo teisingas, pareiškė Morgan Stanley banko Azijos padalinio vadovas Stephen Roach.

Vakar Amerikos administracija paskelbė, kad Kinijos valdžios sprendimas leisti juaniui laisviau svyruoti dolerio atžvilgiu yra didelis teigiamas šios šalies žingsnis į priekį, tačiau juanis ir toliau išlieka neįvertintas kitų valiutų atžvilgiu. Bet minimame pranešime nėra įvardinta, kad Kinija yra valiutų manipuliatorė.

Šiandieninės prekybos metu juanis sustiprėjo dolerio atžvilgiu. Už vieną dolerį dabar rinkoje yra mokama po 6.7753 juanius, nors dar vakar buvo mokėta po 6.7768 juanius. Per pastarąjį mėnesį doleris juanio atžvilgiu susilpnėjo maždaug vienu procentu.

„Amerikos valdžia priėmė tinkamą sprendimą“ – pareiškė Stephen Roach.

Jis atkreipė dėmesį, kad Kinija yra besivystanti šalis, kurioje finansų sektorius ir sistema dar palyginus gana silpnai išvystyta, ir būtent dėl šios priežasties kinai nusprendė tampriai susieti juanį su pagrindine pasaulio rezervų valiuta.

Amerikos valdžia turėtų siekti pataisyti šalies užsienio prekybos balansą ir tokiu būdu sustiprinti šalies ekonomiką, o ne spausti Kiniją ir jei priekaištauti, teigė jis, pabrėždamas, kad Kinija atlieka svarbų vaidmenį supirkdama Amerikos valstybines obligacijas ir tokiu būdu finansuodama šios šalies biudžeto deficitą.

„Mes turėtumėme peržvelgti, kodėl mes turime prekybos deficitą esant tiek daug žmonių? - Mums reikia tiesiog daugiau taupyti“ – pastebi Morgan Stanley banko Azijos padalinio vadovas.

„Jeigu kinai permąstys kiek mums norėtų skolinti, kaip mes tada augsime?“ – retoriškai paklausė jis.

Kinija be abejonės per artimiausius kelis metus pakeis savo verslo modelį, ir Amerika turi pasinaudoti šiuo pokyčiu, pabrėžė Stephen Roach.

„Prieš trisdešimt metų Kinija ir jos ekonomika buvo ties sugedimo riba. Tačiau siekdami augti jie įgyvendino ekonomikos modelį paremta eksportu ir investicijomis“ – priminė jis.

Tačiau dabar Kinija negali pasikliauti vien stipriu ekonomikos augimu Europoje bei Amerikoje bei remtis vien tik eksportu į šias šalis, jiems reikia atlikti rimtą pokytį savo ekonomikos modelyje, ir imti kur kas labiau stimuliuoti savo didelę vidinę rinką, ir tai tuo pačiu yra labai gera galimybė Amerikai, pastebi Stephen Roach.

„Kaip gi mums pasinaudoti šia galimybę ir padidinti Amerikos eksportą bei darbo vietų skaičių? Kinija per artimiausius penkis metus ketina smarkiai pasikeisti, ir mes kaip amerikiečiai turime būti kartu su kinais viename laive, ir eiti ten kur jie eina, o ne būti nuošalyje arba užsibūti praeityje“ – reziumavo Morgan Stanley banko Azijos padalinio vadovas Stephen Roach.