Autorius: traders.lt, Parašyta: 2010-07-21 15:14.
URL: https://www.traders.lt/page.php?id=9894
Silpnesnis ekonomikos augimas galėtų pagelbėti akcijų rinkai, nes priverstų Amerikos Federalinį Rezervų banką ilgiau išlaikyti dabar vykdomą pigių pinigų politiką, teigia Goldman Sachs banko pasaulinės ekonomikos tyrimų skyriaus vadovas Jim O'Neill.
Vakar minimo banko analitikai paskelbė analizę, kurioje teigiama, kad dabar vykdomų ekonomikos stimuliavimų programų nutraukimas galėtų pastebimai pakenkti dabar stebimam ekonomikos augimui.
„Kol augimas neišnyko, o tik gal šiek tiek sulėtės, tai gali pagelbėti akcijų rinkai“ – pastebi jis.
Jim O'Neill atkreipia dėmesį, kad šiandien įvyksiantis Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovo Ben Bernanke praėjusio pusmečio apžvelgimas ir ateinančio pusmečio lūkesčių pristatymas yra labai svarbus rinkoms, nes nulems tolesnes jų kryptis.
„Tiek fiskalinės, tiek monetarinės politikos suderinimas šiuo metu yra didžiausias galvos skausmas, ir svarbiausias aspektas rinkoms“ – pastebi Goldman Sachs banko pasaulinės ekonomikos tyrimų skyriaus vadovas.
Remiantis paskutiniais pasirodžiusiais rodikliais, Jim O'Neill spėja, kad Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas šiandien gali pasakyti, kad Amerikos ekonomika prarado augimo pagreitį.
„Norėdami įsitikinti, kad tai tik laikinas reiškinys, turime gauti aiškų signalą, kad Amerikos Federalinis Rezervų bankas išlaikys dabartines finansines sąlygas tiek ilgai, kiek to prireiks“ – teigė jis.
Jim O'Neill pažymi, kad Europos bankų streso testų rezultatai taip pat yra svarbūs rinkoms, tačiau svarbiausias elementas šiuo atveju yra Ispanijos bankinis sektorius.
„Šiame bankų streso teste svarbiausi yra Ispanijos bankų duomenys. Mano nuomone, šiuo atveju būtų geriau, jei būtų atlikti tik Ispanijos bankų streso testai“ – pastebi Goldman Sachs banko pasaulinės ekonomikos tyrimų skyriaus vadovas.
Jo nuomone, per artimiausius dešimt metų besivystančių šalių rinkos, daugiausiai BRIC (Brazilija, Rusija, Indija ir Kinija) šalys vaidins svarbiausią vaidmenį.
Jim O'Neill teigia, kad per artimiausią dešimtmetį Kinijos bendrojo vidaus produkto vertė ūgtels 7.5 trilijonais dolerių.
„Jei pažvelgti į Indiją, Braziliją ir Rusiją, tai šios trys besivystančios šalys per artimiausią dešimtmetį sukurs tiek pat ekonomikos prieaugio kiek ir Amerikos ekonomika“ – reziumavo Goldman Sachs banko pasaulinės ekonomikos tyrimų skyriaus vadovas Jim O'Neill.