Autorius | Žinutė |
2011-12-15 20:38 #240170
![]() |
|
Gal yra kas buvo uzrepave Snoro akciju DNB banke ir pirke per juos naujos emisijos?
Manau yra didele tikimybe susigrazinti lesas. DNB manes ar dalyvauju naujos emisijos platinime paklause telefonu, nors Repo sutartyje nurodyta, kad turi buti sutarta rastu. Pagal akciju prospekta lesos veliausiai turi buti grazintos gruodzio 21 d. Vienareiksmiskai jie turi grazinti lesas, o patys paskui reikalauti is Snoro, nes pagal Repo sutrties 6.1 punkta "nuo sutarties sudarymo dienos AB DNB bankas įgija visas teises ir prisiima pareigas, kurias Akcijų savininkams numato teisės aktai, bei Emitento, išleidusio akcijas įstatai." Repo sutartis jie nutrauke kazkur 17.45 val. O apie nacionalizacija buvo paskelbta apie 16 val. Tai jau 16 val 100% Snoro akciju priklause LR valstybei. Gaunasi as perleidau savo turta DNB ir isipareigojau tam tikra diena ji atpirkti, bet DNB jo neteko. Pagal LR finansinio tvarumo įstatymą 8 straipsnį 2 dalį: “2. Nuosavybės teisė į paimamas akcijas pereina valstybei įsigaliojus Vyriausybės nutarimui paimti banko akcijas visuomenės poreikiams. Vyriausybės nutarimas paimti banko akcijas visuomenės poreikiams įsigalioja pagal Įstatymų ir kitų teisės aktų skelbimo ir įsigaliojimo tvarkos įstatymo nuostatas, reglamentuojančias Vyriausybės sprendimų, kuriuos reikia priimti nedelsiant, įsigaliojimą. Vertybinių popierių sąskaitų tvarkytojai, gavę įsigaliojusį Vyriausybės nutarimą paimti banko akcijas visuomenės poreikiams, privalo nedelsdami padaryti įrašus vertybinių popierių sąskaitose apie akcijų nuosavybės teisės perėjimą valstybei.“ LR įstatymas dėl LR įstatymų ir kitų teisės aktų skelbimo ir įsigaliojimo tvarkos 9 straipsnis 1 dalis: “1. Vyriausybės nutarimai įsigalioja kitą dieną po to, kai jie Ministro Pirmininko ir atitinkamo ministro pasirašyti, paskelbiami „Valstybės žiniose“, jeigu pačiuose nutarimuose nenustatyta vėlesnė jų įsigaliojimo data. Kai Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytus sprendimus reikia priimti nedelsiant, Vyriausybės nutarimai įsigalioja po jų paskelbimo visuomenės informavimo priemonėse. Šie nutarimai taip pat turi būti paskelbiami ir „Valstybės žiniose“. Nusiuntus prasyma i DNB, kad grazintu lesas, atsakyma gavau po savaites ir visiskai buka, be jokiu rimtu argumentu, pvz. kad del emisijos man reikia kreiptis i Snora, nes 2011 11 25 d. DNB nusiunte rasta Snorui, kad pagal atpirkimo sutarti jie pirko akciju man. Kas buvo uzrepave Snora DNB parasykite i privata ar alfredukas@gmail.com butu idomu pasneketi del tolimesniu veiksmu ir t.t. Ir siaip idomu isgirsti kokia situacija pas kitus tarpininkus. Redaguota: Alfredukas (2011-12-15 22:13 ) |
|
2011-12-15 23:28 #240210 | |
Alfreduk skaitau , skaitau bet nieko nesuprantu, prie ko čia DNB ir akcijų emisija?
Per DNB niekas neplatino Snoro akcijų emisijos, nebent tu žinai kažką tai naujo? ![]() |
|
2011-12-16 08:02 #240217 | |
arvisdu cia skirta tiems kas uzrepavo SRS i DnB ir emisijoje dalyvano netiesiogiai, o per DnB
|
|
2011-12-16 09:15 #240222 | |
Alfreduk o kaip pinigus pervedinėjai? i DNB ar tiesiai į Finastą? keista, kad kaip sakai raštiškų susitarimų papildomų nebuvo tarp tavęs ir DNB dėl papildomos emisijos. Šiap teisingai mastai akcijos netau priklausė, o DNB atitinkamai jie dalyvavo naujos emisijos platinime (jei tikrai nebuvo papildomų susitarimų ir lėšas pirmaiusiai DNB pervedinėjai). Labai teisingas mąstymas išdurk banką, nes DNB jau dėl obligacijų žmones išdurinėjo tai čia bus jiems nebloga pliauska atgal.
|
|
2011-12-16 09:35 #240224 | |
arvisdu, kas buvo uzrepave Snoro akcijas DNB banke tiem skambino makleris ir klause ar nori dalyvauti naujos Snoro emisijos platinime, as sutikau ir kita diena nuo mano DNB banke esancios einamosios saskaitos buvo nuskaityti pinigai. Ir dar vienas kabliukas, kad repuotos akcijos buvo nacionalizuotos is DNB banko, dar jiems nespejus nutraukti repo sutarciu, bet sekancia diena jie vel nuo mano einamosios saskaitos nuskaite lesas. O pagal repo sutarties 6.1 punkta visos teises ir pareigos priklause jiems, tai iseina ir rizika jie prisieme. Tuomet, mano manymu, turi atlyginti mano patirtus nuostolius - repuotu akciju kiekis x 0.231 EUR
|
|
2011-12-16 09:53 #240227 | |
Tai kas repavo, jie ar Tu ? Kas iniciavo ?
-------------
BTC, AGLD, MANA, LPT |
|
2011-12-16 09:57 #240229 | |
Alfredukas tai net lėšu nepervedinėjai, nes buvo pakankamai lėšų sąskaitoje. Raštiškos sutarties nebuvo tik telefono skambutis (aišku jie įrašinėja telefono pokalbius). Čia tai geras, jei tikrai repo sutartyje nėra punkto, kad įmanoma žodišku susitarimu (nelabai net tikėčiau, kad įmanoma be raštiško sutikimo), tai gaunasi, kad net pats nedalyvavai emisijos platinime ir žopoj DNB sėdi. Man tik įdomu kaip be raštiško sutikimo lėšas nuo tavo sąskaitos nurašinėjo ir pažiurėk koks lėšų nurašimo pagrindas ir į kokią sąskaitą lėšos nukeliavo. Išklotinę pažiurėk.
|
|
2011-12-16 11:03 #240240 | |
Sveiki,
Gal čia kas nors galėtų padėti šitais klausimais: http://www.traders.lt/forums.php?m=posts&p=240235#240235 Iš esmės: iki kada reikia pareikšti reikalavimus dėl obligacijų ir kokia forma (kaip/kam/kokiu būdu/siųsti/nešti ir t.t.)? |
|
2011-12-16 11:17 #240245 | |
Artas, as pats repavau pas juos (jiems perleidau savo akcijas). Ir DNB makleris paskambino ir paklause ar dalyvausiu Snoro emisijoje, as sutikau (pokalbis irasinejamas).
Jie nuo mano saskaitos nurase pinigus, paziurejau pavedime, kad gavejas as pats ![]() Spali, sutartyje aptarta tik del dividendu ir istatinio didinima is nuosavu lesu, o kitkas turi buti aptarta rastu. Redaguota: Alfredukas (2011-12-16 12:41 ) |
|
2011-12-16 11:30 #240248 | |
Alfredukas na pats supranti, kad pats sutikai dalyvauti emisijoje, tik teisme gali nebent žaisti, kad normaliai nebuvo įforminta sutartis ir gali pasakyt, kad gal net ne pats pvz atsiliepei telefonu ir pan. Na pagrindas yra ginčyti. O žinučių per elektronine sistemą jokių neatėjo, kur turėjai paspausti sutinku ir pan. labai jau keista kai bankas turi elektronine sistemą ir tik žodišku sutarimu jau atlikinėja tokius veiksmus.
|
|
2011-12-16 12:53 #240273
![]() |
|
Spali, as ir neneigiu, kad savo noru dalyvavau, bet yra prospektas, kur sakoma, kad lesos veliausiai turi buti grazintos gruodzio 21 d. O kad Snoras negrazina lesu DNB, siuo atveju, tegul jie tarpusavyje aiskinasi. Mano santykiai buvo su DNB, ne su Snoru.
p.s. tiesiogiai su Snoru taip pat dalyvavau. |
|
2011-12-16 13:12 #240282 | |
Alfreduk patarimas pasitark su advokatu - gali išpešti minimum taikos susitarimą, nes labai aplaidžiai DNB elgėsi jei pagal žodinį susitarimą jau lėšas nurašinėjo. Ir jokių pranešimų per elektroninę sistemą negavai?? Ir teisingai tavo susitarimai buvo su dnb ne su snoru ir viso labai tik žodiniai susitarimai.
|
|
![]() |
2011-12-16 14:11 #240307 |
Na ir duok zinot,kaip tau sekasi su jais kariaut. Labai idomiu precedentu nusisviecia
![]() |
|
2011-12-16 15:25 #240328 | |
Kažkaip abejoju, ar gali padėti advokatas. DNB čia tarpininkas, tu pirkai/repavai SRS. Suprasčiau jog pirkai DNB instrumentą surištą su SRS, bet dabar... Nebent kabinėtis prie gramatikos, bet sakinio logika nesikeičia...
-------------
BTC, AGLD, MANA, LPT |
|
![]() |
2011-12-16 15:36 #240331
![]() |
Artas, o kaip sutartiniai isipareigojimai?! Kurie,beje, rastu. Kaip pvz galiu paminet terminuotu indeliu sutarti- kai banku sektoriuj zavaruchos nevyko, nieks neatkreipdavo zmogaus demesio i indeliu nutraukimo/atsiemimo pries laika salygas, sakydami aka ateisit,atiduosim. Kai viskas apsiverte, tada gudrus baksnoti i sutarti bei rodyti parasus. Tad nera ko nusileist. Ir aka kalbejom, cia jau negroja. Esme popierelyje dabar. Jei salis isipareigojimu nevykde,turi atsakyt.
O del 'kabinejimosi', tai kaip cia pasakius- pameni pasaka su kablelio vieta 'bausti negalima pasigaileti' ![]() ![]() |
|
2011-12-16 18:54 #240388 | |
Artas, DNB cia visai ne tarpininkas, o Snoras yra visai ne prie ko. As savo turta perleidau DNB ir uz tai gavau x $, ir isipareigojau po 6 men. ji nupirkti atgal uz 1,02x $ Bet DNB mano turta prarado ir as prasysiu, kad kompensuotu paskutines dienos kaina.
O del emisijos: as DNB pasakiau, kad noriu pirkti Snoro emisijos zodziu, bet nieko daugiau neaptareme, gal as kita diena apsigalvojau ir jau sito nebenoriu. Akciju pasirasymo sutarti su Snoru pasirase DNB savo vardu. Pirmu ir antru atveju mano naudai ir ju nenaudai yra sutarties punktas, kad "sutarties sudarymo diena AB DNB bankas įgija visas teises ir prisiima pareigas, kurias Akcijų savininkams numato teisės aktai, bei Emitento, išleidusio akcijas įstatai." |
|
2012-01-13 12:52 #245533
![]() |
|
Pakalbejau su teisininkais ir nusimeciau rozinius akinius.
Repo sutartis traktuojama daugiau kaip paskoline sutartis, perleistos akcijos yra mano uzstatas. Del emisijos, tai gaunasi DNB vykde mano pavedima ir sutarties 6.4 punkta neteisingai supratau (maciau ta ka norejau matyti). |
|
![]() |
2012-04-05 12:36 #267013 |
kai kurie ketina dar pabuti su akiniais, ir dar neaisku KAM juos reiks nusiimti:
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/lietuvos-naujienos/susikirto-dnb-ir-smulkiuju-investuotoju-pozicijos-del-ikeistu-snoro-akciju-194-204856#axzz1r9jjN6hD :whis tru tu tu tra lia lia kazkaip.. ten prisiekiu savo makaule.
|
|
![]() |
2012-04-05 12:44 #267017
![]() |
dabar reiktu ieskot shorteriu (kol kas man neteko surast, kas grynai srs @ turejo pasiskolines) ir ziureti, ka jiems bankas pasake- ar vyriausybe kalta, ar pats, nes 'musu tai neliecia'
![]() |
|
2012-04-05 16:11 #267110 | |
As buvau uzrepaves snoro akcijas Ukio banke. Situacija gavosi tokia, kad jie nutrauke vienasaliskai sutarti Lapkricio 16 (atgaline data, nes pranese tik 19d, jei gerai pamenu). Pagrindas buvo toks, kad nebeliko uzstato. As jiems pinigus grazinau, t.y. jie nurase nuo mano saskaitos patys, tai as kaip ir nieko nepasirasiau, kad sutinku nutaukt sutarti.
Kaip ir Alfredukas pasikonsultavau su teisininkais ir jie teige, kad akcijos buvo realiai mano ir as jas naudojau kaip uzstata, o ne pardaviau bankui. |