Investuotojai itin originaliai pasveikino jubiliejinį penkiasdešimtąjį gimtadienį švenčiantį Amerikos prezidentą Baraką Obamą. Tokio išpardavimo rinkose nebuvo nuo pat krizinių 2009 metų.

Duokit mums QE3, t.y. daugiau šviežių ir nesulamdytų bei nesudėvėtų dolerių!!!
Neslėpkim, kad Amerika ir jos ekonomika vis labiau panašėja į tą narkomaną, kuris jau yra pakibęs ir tiesiogiai priklausomas nuo narkotikų, arba į potenciją prarandantį vyrą, kuris gal ir nori, tačiau be pagalbos iš šalies, jau nelabai gali. Tačiau kaip visi žinome vaistų yra, bet jie veikia tik tam tikrą laiką.
Istorija mums sako, kad nieks amžinai nedominuoja. Tiesiog ateina laikas, kai yra pasiekiama tam tikra kritinė riba. Tačiau žmonija pergyveno daug ir labai įvairaus pobūdžio sukrėtimų, pokyčių, kurie žinoma vis dėl to nepraeidavo be pasekmių. Gyvename labai įdomiu laiku.
Kaip Jūs žinote, ponai ir ponios, po kiekvieno ketvirčio Amerikos bankai ir ne tik, pristato šalies vertybinių popierių ir biržų priežiūros komisijai savo veiklos ataskaitas, kuriose galima rasti informaciją apie jų prekybos rinkoje pasiekimus. Bus labai įdomu pamatyti šią informaciją, t.y. kiek nuostolingų prekybos dienų apturėjo didėji rinkos žaidėjai.
Po šios informacijos paskelbimo, gali paaiškėti kur kas daugiau. Gal šis išpardavimas ir panika rinkoje yra sukelta specialiai, siekiant suvalgyti, t.y. pasisavinti vidutinių ir smulkesnių žaidėjų pinigėlius, kitaip tariant galbūt dabar melžiamos karvutės ir skerdžiami paršiukai?

Nuo balandį pasiektų aukštumų visi trys pagrindiniai Amerikos akcijų rinkos indeksai (Dow Jones, S&P 500 ir Nasdaq) jau spėjo pasikoreguoti žemyn daugiau nei dešimt procentų. Taip vadinamas baimės indeksas CBOE Volatility Index (VIX), kuris atspindi investuotojų nuotaikas ir lūkesčius rinkoje, vos per vieną prekybos sesiją šoktelėjo net 35.41 procentu. Paskutinį kart vos per vieną prekybos sesiją taip įspūdingai šis indeksas buvo pašokęs 2010 liepos pirmą dieną.
Nieko stebėtino, kad esant paniškoms nuotaikoms rinkoje, investuotojai suskubo pirkti saugiomis laikomas Amerikos valstybines obligacijas. Dešimties metų trukmės šios šalies valstybinių obligacijų pelningumas krito žemiau 2.5 procentų. Tai nutiko pirmą kart nuo pat 2010 metų lapkričio pradžios.
Šiandien po pietų bus paskelbti Amerikos liepos mėnesio darbo rinkos rodikliai. Prognozuojama, kad bedarbystė Amerikos liepos mėnesį išliko nepakitusi ir sudarys 9.2 procentus, na o naujų darbo vietų ne žemės ūkio sektoriuose buvo sukurta 95 tūkstančiai, kai mėnesiu anksčiau buvo sukurta vos 18 tūkstančių. Jei nuvils ir Amerikos liepos mėnesio darbo rinkos duomenys, baisu net pagalvoti ko galime sulaukti rinkose.