
„Šalies valdžia meluoja pateikdama duomenis. Nesiremkite šiais duomenimis, nes kitaip bankrutuosite“ - perspėja jis.
Remiantis oficialiais duomenimis, lapkritį bedarbystė Amerikoje sumažėjo nuo 9 iki 8,6 procentų, tačiau tai nutiko ne todėl, kad stipriai padidėjo užimtumas, o todėl, jog sumažėjo darbo jėga.
„Atrodo, kad realus rodiklis yra gerokai didesnis. Jie pakoreguoja duomenis ir juos papuošia. Jei atsižvelgtume į nepriklausomus šaltinius, situacija iš ties atrodo labai rimtai. Panašiai yra ir su infliacija“ - mano Jim Rogers.
Remiantis Amerikos statistikos duomenimis, vartotojų kainų indeksas Amerikoje spalio mėnesį ūgtelėjo 3,5 procentais, na o atmetus energijos ir maisto kainų pokyčio įtaką, padidėjo 2,1 procentu. Būtent šiam rodikliui pirmenybę teikia FED.
„Kiekvienas, kuris apsipirkinėja, mato, kaip pastebimai kainos sistemiškai juda į viršų. Maistas, mokslas, draudimas - viskas brangsta, o valdžia teigia, kad infliacijos nėra“ - atkreipė dėmesį minimas investuotojas.
Jis teigia, kad remiantis rezultatais, kuriuos gavo tyrimus atlikę nepriklausomi šaltiniai, infliacija Amerikoje sudaro mažiausiai šešis procentus.
„Kol jie turi galimybę spausdinti pinigus, infliacija bus dar didesnė, tad reikia tam pasiruošti“ - perspėja Jim Rogers.
Jis griežtai sukritikavo Amerikos fiskalinę padėtį. Jo nuomone, nors Europoje yra keletą šalių, kurios turi labai rimtų problemų, tačiau kaip visuma, euro zona yra geresnėje padėtyje nei Amerika.
„Faktiškai Amerika yra blogesnėje padėtyje nei Europa, kuri iš esmės neturi tiek daug skolų. Daugiausiai skolų per visą istoriją turi Amerika, ypač tokios „vietinės šalys“ kaip Ilinojus, Kalifornija ir Niujorkas“ - reziumavo gerai žinomas investuotojas Jim Rogers.