Dešimt galimų scenarijų jei laimės Hillary Clinton

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2016-11-08 21:29 Komentarai: (1)
Hillary Clinton nori sustabdyti populizmo augimą Jungtinėse Amerikos Valstijose. Donald Trump rėmėjai mato ją kaip elito, kuris atitrūkęs nuo eilinio piliečio gyvenimo realybės, atstovę. Volstritas, didžiosios naftos kompanijos palaiko demokratų kandidatę. Hillary Clinton politika Sirijoje - tai branduolinio karo su Rusija pavojus. Dviprasmiška jos politika reiškia, kad demokratų kandidatės negalima tiesiog vertinti kaip priešingos nei Donald Trump politikos atstovę. Taigi, pristatome Saxo bank specialistų sudarytus dešimt scenarijų jei Amerikos prezidento rinkimus laimės Hillary Clinton.

Demokratų partijos kandidatė prezidento rinkimuose Hillary Clinton, remiantis bendrąją nuomone, yra vertinama kaip vienintelis tinkamas variantas, kuri tęs politika paremta diskusijomis ir įprasta praktika.

Tai labai svarbu, nes Amerika šiuo metu yra sudėtingoje padėtyje, jos kaip super valstybės pozicija silpnėja, o dalyvavimas keliose konfliktuose ir beveik aštuonių šimtų karinių bazių turėjimas visame pasaulyje tampa vis sudėtingesnis ir brangesnis.

Reikia pabrėžti, kad Hillary Clinton nėra vien tik respublikonų kandidato Donald Trump priešingybė, bet veikiau nestabilaus status quo tęsinys.

Investuotojai mano, kad jeigu laimėtų demokratų kandidatė, tai teigiamai paveiktų aktyvų kainas. Visų pirma tai susiję su izoliacinėmis ir protekcionistinėmis Donald Trump idėjomis. Tačiau optimizmas susijęs su Hillary Clinton pergale netrukus po to gali sumažėti, nes ji susidurs su naujomis problemomis, o respublikonų kandidato pasiūlymai bus pamiršti. Tokia situacija buvo kai rinkimuose į Amerikos prezidento postą dalyvavo kiti prieštaringai vertinami kandidatai.

Ko galime tikėtis jei laimės Hillary Clinton?

Karas

Atsižvelgiant į Hillary Clinton nuomonę ir jos patarėjų komandos sudėtį, jei ji laimės galime sulaukti gana keisto Barack Obama ir George W. Bush politikos susijungimo. Vidaus politikoje Hillary Clinton gali parodyti savo liberalų arba netgi progresyvų veidą. Tuo tarpu kalbant apie išorės arba užsienio politiką, ji gali likti neokonservatorė.

Nepaisant agresyvios Donald Trump retorikos, tai būtent Hillary Clinton galėtų greičiau sukelti karą. Ji pritarė invazijai į Iraką, Libijos vadovo Mu’ammari al-Kaddafi pašalinimui, be to, Hillary Clinton taip pat mano, jog Amerika turėtų padidinti savo dalyvavimą konflikte Sirijoje, kur kovotojai arba sukilėliai kovojantys prieš Basharo al-Assado vyriausybę jau seniai gali tikėtis Amerikos paramos.

Remdama vadinamosios neskraidymo zonos kūrimą Sirijoje Hillary Clinton Ameriką pastato prieš Rusiją, kuri yra didžiausia branduolinė super valstybė pasaulyje. Reikėtų pridurti, kad tarptautinės teisės požiūriu Rusijos veiksmai Sirijoje, kuri palaiko tarptautiniu mastu pripažintą vyriausybę kovoje su teroristais ir karinėmis grupuotėmis, turi tvirtesnį pagrindą nei Amerikos ir jos koalicijos veiksmai.

Didžiausia grėsmė siejama su Hillary Clinton prezidentavimu - tai politika, kurios metu remiamos džihado ir teroristų grupuotės kovojančios su pasauliniais diktatoriais Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje, kaip Kaddafi, Huseino ir Assado atveju. Atsižvelgiant į situaciją Libijoje ir Irake po to, kai ten įsitraukė Amerika, sunku vienareikšmiškai vertinti šios šalies „humanitarines intervencijas” kaip ir Vašingtono paramą Saudo Arabijos karališkajai šeimai, kuri jau ne kartą pažeidė žmogaus teises.

Todėl Hillary Clinton prezidentavimo metu tęsiamas ilgalaikis Amerikos imperalistinis projektas gerokai pablogins santykius su Rusija.

Bumas Volstrite

Akcijų rinka nori, kad laimėtų Hillary Clinton. Jos prezidentavimas ne tik reikštų status quo kalbant apie tarptautinę prekybą, bet taip pat ir švelnesnę nei Donald Trump poziciją Amerikos Federalinio Rezervų banko ir jos vadovės Janet Yellen atžvilgiu. Per pirmus prezidentinius debatus Donald Trump užpuolė FED vadovę ir apkaltino, jog jos vadovaujamo banko veiksmai, kalbant apie itin žemų palūkanų išlaikymą, yra politiškai sąlygoti.

Nuo finansų krizės laikų akcijų kainos Amerikoje ir dolerio kursas yra glaudžiau nei anksčiau susiję su FED vykdoma politika. Tuo tarpu Donald Trump kritikuoja Amerikos Centrinį banką, kad jis išlaikydamas neįprastai žemame lygyje palūkanų normas sukūrė „dirbtinę ekonomiką”. Hillary Clinton pabrėžia, kad žodžiai turi pasekmes, žodžiai daro poveikį rinkoms, jos pozicija yra nuosaikesnė, o tai patinka Volstritui.

Žiniasklaidoje pasirodė informacija, jog vienas iš Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovų palaiko Hillary Clinton prezidento rinkimų kampaniją. Kalbant apie finansinę paramą, tai milijardierių pagalbą Hillary Clinton ir Donald Trump galima vertinti santykiu 20:1. Be to, demokratų kandidatę palaiko toks žymus investuotojas kaip George Soros ir hedge fondų valdytojas James Simons. Tuo tarpu Goldman Sachs bankas uždraudė savo darbuotojams finansiškai remti Donald Trump kampaniją (dotacijos Hillary Clinton yra leidžiamos).

Finansinis elitas iš tiesų egzistuoja ir jis remia Clinton.

Transatlantinės sutarties atgaivinimas

Hillary Clinton viešai nepritaria transatlantiniam susitarimui, tačiau niekas iš tiesų ja netiki. Kodėl? Ji jau nuo seno yra daugiašalių prekybos susitarimų (pavyzdžiui, Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos sutartis - NAFTA, kuri buvo pasirašyti jo vyro prezidentavimo metu) bei taip pat globalizacijos procesų, kurie yra panašių susitarimų pagrindas, šalininkė.

Rugpjūtį Hillary Clinton savo rėmėjams Ohajuje pareiškė, jog nutrauks bet kokį prekybos susitarimą, kuris neigiamai paveiks darbo vietas ir atlyginimus, taip pat ir transatlantinį susitarimą. Tačiau 2012 metais kalbėdama Australijoje Clinton sakė, kad transatlantinė sutartis, kalbant apie prekybos sutartis, nustato standartą, ir veda prie prie laisvos, skaidrios ir sąžiningos prekybos sukūrimo, bei taip pat prie taisyklių, kurios galiotų visoms šalims.

Tuo tarpu demokratų kandidatas į viceprezidentus Tim Kaine televizijos laidoje pareiškė, jog niekad nereikėtų uždarytų durų geriems susitarimams.

Pastebimas didžiųjų bankų akcijų brangimas

Ketvirto ketvirčio prognozėse Saxo Bank pagrindinis akcijų rinkos strategas Peter Garnry tvirtina, kad jei laimės Hillary Clinton, tuomet pastebimai pabrangs Amerikos bankų akcijos,nes bus išlaikytas status quo, arba ta pati padėtis.

Jos prezidentavimo metu be jokios abejonės bus daromas spaudimas tolesniam pinigų politikos normalizavimui. Tuo tarpu Donald Trump paskelbė apie federalinės teisės aktų pokyčius, kad tokiu būdu būtų sustiprintas stambusis verslas, nes dabartinė finansinė tvarka, kurią palaiko Clinton, daugiausia remiasi globalizacijos procesais.

Klaidinga yra manyti, kad demokratai - tai kairė, o respublikonai - tai dešinė ir bankai turi palaikyti dešniuosius. Demokratai yra neoliberali partija, o respublikonai Trump laikotarpiu - tai populistai.

Bankai renkasi neoliberalizmą.

Sveikatos priežiūros sektorius patirs spaudimą

Saxo Bank pagrindinio akcijų rinkos stratego Peter Garnry nuomone, jei laimės demokratų kandidatė, tuomet sveikatos priežiūros sektorius patirs spaudimą, be to, spekuliuojama, jog Hillary Clinton nori išspręsti didelių vaistų kainų problemą. Prezidentinės kampanijos metu ji ne kartą pabrėžė, jog kovos su didelėmis vaistų kainomis, ir tai visuomet lemdavo farmacijos bendrovių akcijų kainų kritimą.

Peter Garnry prognozuoja, kad sveikatos priežiūros sektoriaus laukia sunkūs laikai, nes tiek Clinton, tiek Trump atveju aukštos vaistų kainos ir didėjančios išlaidos susijusios su sveikatos priežiūra bus dėmesio centre. Tačiau tuo pačiu galima pastebėti, kad didesnį neigiamą poveikį farmacijos įmonėms lemtų Hillary Clinton pergalė.

Verta prisiminti ir tai, kad 1993 metais triuškinantį pralaimėjimą patyrė Clinton planas sveikatos priežiūros srityje, t.y. taip vadinama programa Hillarycare. Tuomet labiausiai pokyčiams priešinosi būtent farmacijos kompanijos.

Teigiamas poveikis pesui

Dažnai galima išgirsti nuomonę, kad Donald Trump nemėgsta Meksikos, ką žinoma lėmė jo pareiškimas, kad išilgai pietinės Amerikos sienos jis ketina pastatyti sieną. Be to, respublikonų kandidatas viename iš savo pasisakymų tvirtino, kad kai Meksika išsiunčia savo piliečius, tai nesiunčia geriausių, o žmones su daugelių problemų, kurie šias problemas tuo pačiu atneša ir į Ameriką. Taip pat atkeliauja ir narkotikai bei nusikaltimai.

Donald Trump tuo pačiu apkaltino Meksikos vyriausybę, kad ši leidžia nusikaltėliams emigruoti į Ameriką, kad galėtų lengviau išspręsti šią problemą savo pačių kieme. Tai nėra beprecedentinė situacija, nes 1980 metais Kubos lyderis Fidel Castro leido nusikaltėliams ir psichiniams ligoniams prisijungti prie pabėgėlių, kurie keliavo į Ameriką.

Bendra nuomonė rinkoje yra tokia, kad Trump ir Meksika, o tuo pačiu ir pesas, yra priešingose barikadų pusėse. Meksikos valiuta paprastai pastebimai sustiprėja kaip pasirodo skandalinga informacija susijusi su respublikonų kandidatu arba kai jis pralaimi debatus. Tad Hillary Clinton pergalė lemtų pastebimą peso sustiprėjimą.

Didelė naftos sektoriaus įtaka

Fortune leidinys rugsėjo pradžioje paskelbė, kad Hillary Clinton iš naftos sektoriaus gavo dvigubai daugiau lėšų nei Donald Trump. Tai yra anomalija, nes respublikonų kandidatas tradiciškai galėjo tikėtis gauti didesnę finansinę paramą iš šios sektoriaus. Tačiau šie rinkimai yra išskirtiniai, ir nedaugelis sektorių remią populistinę, o ne neoliberalią politiką.

Taip pat nereikėtų pamiršti ir apie Siriją ir Artimuosius Rytus. Zero Hedge pranešė, kad Amerika yra suinteresuota statyti naftotiekį iš Kataro į Europą, kuris sumažintų Senojo žemyno priklausomybę nuo tiekimo iš Rusijos, be to, Europa turėtų stipresnius ryšius su naftos išgavėjais, kurie bendradarbiauja su Vašingtonu.

Tačiau toks vamzdynas neturės galimybės atsirasti jei Siriją ir toliau valdys Assad. Be to, reikėtų pridėti, kad Sirija kartu su sąjungininkais Rusijoje turi planų statyti savo naftotiekį iš Irano į Europą.

Tačiau Assad (ir Rusijos) planas nebūtų įgyvendintas, jei dabartinė Sirijos valdžia būtų nuversta.

Laisvoji prekyba

Wikileaks paskelbti Hillary Clinton elektroniniai laiškai - tai viena iš karščiausių temų prezidentinės kampanijos metu. Nepriklausomai nuo jų kilmės, mes norėtume sutelkti dėmesį į jų turinį.

Paviešintuose elektroniniuose laiškuose galima rasti Clinton 2013 metais pasakytą kalbą skirtą Banco Itau bankui Brazilijoje, kur ji teigė: „mano svajonė yra bendra rinka pusrutulyje, su laisva prekyba ir atviromis sienomis. Augimo rėmimas ir galimybių suteikimas kiekvienam asmeniui iš pusrutulio”.

Panagrinėjus Hillary Clinton karjerą galima surasti daugiau panašių pareiškimų. Demokratų kandidatė - tai laisvos prekybos šalininkė, kuri pasirengusi didelį dėmesį skirti bendradarbiavimui su Pietų Amerika.

Sudėtingi laikai pramonei

Viena iš pagrindinių priežasčių, kuri slypi už protekcionistinės ir izoliacinės Donald Trump politikos - tai Amerikos pramonės sektoriaus žlugimas, ir tai, kad daug darbo vietų, kurios praeityje suteikė puikias sąlygas šalies darbininkų klasei, buvo perkeltos į užsienį. Darbo vietos paslaugų sektoriuje, kurios turėjo kompensuoti prarastas darbo vietas pramonėje, nesiūlo tokio pačio užimtumo stabilumo.

Prezidentinės kampanijos tokiose vietose kaip Mičiganas ir Ohajas, kurios pasižymi didele darbininkų klase, metu Clinton bandė kalbėti apie apie tų asmenų problemų, kurie kadaise dirbo pramonės srityje, sprendimus. Vis dėl to reiktų prisiminti, jog demokratų kandidatė visų pirma yra laisvos prekybos šalininkė. Kaip, pavyzdžiui, Amerikos gamintojai susidorotų su iššūkiais jei būtų visiškai laisva prekyba pusrutulyje? Šiuo metu darbuotojai dirbantys trijose didžiausiose Amerikos automobilių gamyklose uždirba nuo 50 iki 60 dolerių už valandą. Meksikoje tie patys trys didieji gamintojai darbuotojams moka nuo 8 iki 10 dolerių už valandą.

Legitimumo krizė (visuomenės sukilimas)

Dabar dėmesį sutelkime į pagrindinį scenarijų. Donald Trump pareiškė, jog jeigu jis pralaimės, tuomet naujoji administracija negali tikėtis, jog bus ramu ir niekas neprieštaraus.

Jis visą spalį įtikinėjo savo rinkėjus, kad yra manipuliuojama politine sistema, apklausos yra suklastotos, o korumpuotas elitas daro viską, kad Hillary Clinton užtikrintų pergalę.

Amerikos visuomenė šiuo metu yra ant tiek poliarizuota, kad egzistuoja didelis prieštaravimas tarp populistinės dešinės ir neoliberalios kairės. Kaip ir Europoje yra bendras įsitikinimas, jog elitas remiasi Davoso susitarimu ir padarys viską, kas tik jų galiose, kad išlaikytų jų pageidaujamą pasaulio tvarką. Tuo tarpu Trump retorika atspindi tų žmonių lūkesčius, kurie iki šiol buvo pralaimėjusių padėtyje.

Ar baimės dėl elito poveikio yra pagrįstos? Na viena vertus Brexit parodė, kad sulaukėme to, ko elitas nenorėjo. Kita vertus bendrovės Smartmatic, kuri gamina balsavimo mašinas, vadovas yra Mark Malloch-Brown, kuris taip pat yra ir George Soros Atviros visuomenės fondo, kuris užtikrina finansinę paramą Clinton, valdyboje. Smartmatic balsavimo mašinos yra šešiolikoje valstijų, tuo pačiu ir tokioje svarbioje rinkimams vietoje kaip Floridoje.

Tuo tarpu Clinton rinkėjams, net tiems, kurie ieškojo panašių pažeidimų 2004 metais, kuomet respublikonų rėmėjas Diebold kontroliajavo daugumą balsavimo mašinų Amerikoje, šios kalbos ir baimės yra tik paranojikų fantazijos.


Būtent taip atrodo Amerika prieš penkiasdešimt aštuntuosius prezidento rinkimus. Apie pusę visuomenės mano, kad Hillary Clinton yra protinga politikė, o tuo tarpu Donald Trump jie vertina kaip politinį klouną, kuriam leista mosuotis alkūnėmis politinėje scenoje bei mesti purvą į visus, kurie yra priešingoje barikadų pusėje.

O kita pusė? Ji palaiko kandidatą, kuris rizikuoja viskuo, kad nutrauktų technokratų vyriausybės, kuri sėdi dešimtmečius Vašingtone, valdymą.

Dar ką nors norėtumėte sužinoti?

Amerika atrodys lygiai taip pat ir lapkričio devintą dieną.
 
1.   Parašė lkkp1   2016-11-05 09:27  

Dar ką nors norėtumėte sužinoti? !

Koks chamiskas poziuris i skaitytoja.