„Komercinio nekilnojamo turto sektoriuje ir įmonių išpirkimo skolintomis lėšomis srityje, „kraujo nuleidimas“ dar laukia“ – pareiškė George Soros.
„Šie faktoriais ir toliau neigiamai veiks Amerikos ekonomiką, na o Amerikos vartotojai jau tikrai nebus pasaulio ekonomikos varikliu, nes ims daugiau taupyti ir mažiau išlaidauti“ – pridėjo milijardierius.
Visame pasaulyje nuo šios ekonomikos krizės pradžios finansų sektoriaus atstovai jau nurašė turto bendrai net už 1.66 trilijonus dolerių.
Moody agentūra praneša, kad pasaulinė abejotinų įsipareigojimų neįvykdymo norma šį ketvirtį pasieks savo piką, kuomet pakils iki 12.5 procentų, kadangi Amerikos ir Europos ekonomikos ir toliau susiduria su problemomis. Vien per trečiąjį šių metų ketvirtį minimas rodiklis ūgtelėjo iki dvylikos procentų reikšmės. Kai prieš metus pasaulinė abejotinų įsipareigojimų neįvykdymo norma sudarė tik 2.8 procentus. Taigi per dvylika mėnesių ji pakilo beveik dešimt procentų.
Milijardierius George Soros teigia, kad atsižvelgiant į šiuos faktus, pasaulio ekonomikos atsigavimui gali pritrūkti „garo“ ir jau 2011 metais galime sulaukti dar vieno ekonomikos nuosmukio.
Kai kurie ekonomistai taip pat sutinka, kad galime sulaukti dar vieno ekonomikos nuosmukio.
Žinomas ekonomistas bei Nobelio premijos laureatas šioje srityje Paul Krugman mano, kad labiausiai pasitikėjimą pakerta ir toliau didėjanti bedarbystė, kuri Amerikoje jau pasiekė dviženklį skaičių.
Galime sulaukti naujų praradimų ir nuosmukių, kadangi silpna ekonominė lyderystė pasaulio didžiosiose šalyse gali sukelti nepasitikėjimą tarp paprastų darbuotojų ir sukeltį įmonių žlugimus.