Pirmadienį nebuvo paskelbta jokių svarbių ekonominių naujienų, todėl investuotojai jau užbėginėjo vyriausybei už akių, kuri penktadienį turėtų paskelbti peržiūrėtą sumetintą II ketv. BVP įvertį. Laukiama, kad jis bus mažesnis ir sieks 1,4 proc., vietoj anksčiau paskelbto 2,4 proc. ketvirtinio augimo.
Vakar „Hewlett-Packard“ pasteikė pasiūlymą įsigyti duomenų saugojimo sprendimų kompaniją „3PAR“, pasiūlydama 1,6 mlrd. JAV dolerių, t.y. 33 proc. daugiau nei praėjusią savaitę siūlė jos konkurentė „Dell“. „3PAR“ akcijos šovė į viršų ir pabrango 45 proc. Tuo tarpu „Dell“ akcijos pigo 1 proc., o „Hewlett-Packard“ – 2 proc.
Vakarų Europa
Pirmadienį Vakarų Europos akcijų indeksai pagaliau pakeitė kryptį ir kilo aukštyn. Rinkoje pasirodė naujienos iš įmonių susijungimų ir įsigijimų fronto – šį kartą bankas "HSBC" paskelbė apie ketinimus įsigyti draudikės „Old Mutual“ Pietų Afrikoje turimo banko „Nedbank“ dalį. Rinkų augimą palaikė kalnakasybos bendrovių akcijos, kurių kainos kilo iš Australijos pasigirdus dvejonėms dėl planuojamų naujų mokesčių šiam sektoriui.
Ekonominės naujienos vis dar tebeatrodo netinkamos rinkų augimui palaikyti. Euro zonos paslaugų ir pramonės indeksai rugpjūčio mėnesį dar sumažėjo, o gamybos indekso reikšmė buvo prastesnė nei rinkos konsensusas.
Azija
Japonijos akcijos smuko investuotojams nerimaujant dėl laukiamų JAV ekonomikos naujienų ir jenos stiprėjimo. „Canon“, kuri gauna 82 proc. pajamų už Japonijos ribų, pigo 1 proc. Tiek pat prarado ir didžiausias Japonijos bankas „Mitsubishi UFJ Financial Group“. Pigo ir vienintelio iPhone tiekėjo Japonijoje, „Softbank Corp.“, akcijos, „Japan Communications Inc.“ paskelbus, kad ši pasiūlys mikroschemas leisiančias telefonui prisijungti ir prie kitų tinklų. Tuo tarpu, ieškodami saugumo, investuotojai brangino „Daiichi Sankyo Co.“ ir kitų farmacijos kompanijų akcijas.
Šįryt Kinijos akcijų indeksas CSI 300 lipo į viršų, o daugiausia jį tempė nekilnojamojo turto (NT) vystymo bei plieno gamybos įmonių akcijos. NT vystymo įmonių akcijų brangimą skatino pranešimai, kad viename didžiausių Kinijoje Šenzeno miesto praėjusią savaitę labai išaugo NT pirkimo-pardavimo sandorių skaičius ir augimas buvo didžiausias per paskutinius keturis mėn. Panašu, kad NT vystytojų mažinamos būsto pardavimo kainos ima traukti didesnį pirkėjų susidomėjimą šalyje. Tiesa, rinkoje toliau baiminamasi, kad NT kainų kritimas Kinijoje gali būti ganėtinai stiprus po praėjusiais metais matyto augimo ir tai neigiamai atsilieps tiek bankinei, tiek ir visai ekonomikos sistemai.
Baltijos šalys
Lietuvos pramonės produkcija liepos mėnesį palyginti su tuo pat laikotarpiu prieš metus buvo 4,7 proc. didesnė. Augimo tempas tik nežymiai sumažėjo palyginti su birželiu, tačiau iš esmės atrodo stabilizavęsis. Lietuvos pramonė atsigauna kartu su atsigaunančia paklausa iš Vakarų Europos, ypač Vokietijos, įmonių.
Vidurio ir Rytų Europa
Rusijos bendrovių pelnas pirmąjį šių metų pusmetį išaugo 63 proc., skelbia šalies statistikos tarnyba, tačiau nuostolingai veikiančių bendrovių skaičius palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus sumažėjo vos 1,1 proc. Šiuo metu, 34,4 proc. Rusijos bendrovių veikia nuostolingai. Tokia statistika parodo, kad dėl augančios Rusijos ekonomikos, stiprėjančio rublio ir augančių žaliavų kainų pasaulyje, šalies bendrovių pelnas išaugo, bet įmonių išgyvenančių sunkmetį skaičius išlieka labai didelis.
Vakar Vengrijos centrinis bankas „Magyar Nemzeti Bank“ paliko galioti nepakeistą bazinę palūkanų normą, kuri šiuo metu siekia 5,25 proc. Bankas sumažino prognozuojamą infliaciją ir ekonomikos augimo prognozes ateinantiems dvejiems metams. Laukiama, kad infliacija šiemet sieks 4,7 proc., o ne 4,9 proc., kaip buvo prognozuojama anksčiau. Ekonomikai kitais metais prognozuojamas 2,8 proc. augimas vietoj 3,2 proc. prognozuotų anksčiau, o 2012 metams – 3,8 proc. vietoj 3,9 proc. Šių metų ekonomikos augimo prognozė liko nepakeista – 0,9 proc. Banko nuomone, šalies biudžeto deficitas šiemet gali padidėti iki 4,3 proc. nuo BVP ir viršyti vyriausybės siekiamą 3,8 proc. ribą.
Žaliavos
Pirmąją šios savaitės dieną „WTI“ naftos ateities sandorių kaina vėl smuko beveik vienu procentu ir prekyba vyko sudarant sandorius žemesne nei 73 JAV doleriai už barelį kaina. Nuotaikos naftos rinkoje ir toliau išlieka niūros, tad esant pesimistinių lūkesčių antplūdžiui, naftos kainai sunku išsilaikyti nekritusiai. Artimiausias dvi dienas rinkos dalyviai atidžiai vertins naftos atsargų pokyčių JAV ataskaitas. Naujienų agentūros „Bloomberg“ apklausti analitikai tikisi, kad žaliavinės naftos atsargos per praėjusią savaitę turėjo išaugti, o benzino kristi. Besibaigiant vasaros sezonui, naftos paklausa sezoniškai šiek tiek sumažėja, tad tikėtis žaliavinės naftos atsargų kritimo artimiausiu metu darosi sudėtinga. Tai, kad JAV naftos atsargos yra rekordinės, neigiamai veikia ir „WTI“ bei „Brent“ kainų skirtumą, kuris vėl kelias savaites jau yra neigiamas.