Labai prasti namų pardavimai nusmukdė JAV akcijų indeksus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2010-08-25 13:55 Komentarai: (0)
Antradienį akcijų kainos gerokai smuko paskelbus prastesnius nei tikėtasi esamų namų pardavimų rodiklius. Visi pagrindiniai indeksai prarado tarp 1 ir 2 proc. savo dydžio. Vakar buvo paskelbti esamų namų pardavimų duomenys už liepos mėnesį. Rinkos dalyviai tikėjosi mažesnių pardavimų nei birželį, tačiau tikrieji skaičiai buvo dar prastesni. Lyginant su birželio mėnesio statistika pardavimai sumažėjo 27,2 proc. iki 3,83 mln. vienetų. Namų pardavimai skaičiuojami kas mėnesį, nurodant per paskutinius dvylika mėnesių parduotų nenaujų namų skaičių vienetais.

Namų pardavimai tik sustiprino baimes dėl šlubuojančio ekonomikos atsigavimo, todėl pigusių akcijų skaičius maždaug tris kartus viršijo brangusias ir „Nasdaq“, ir „New York Stock Exchange“ biržose. „General Electric“ ir „Sony“ pigo daugiau nei 2 proc., „Citigroup“ ir „Bank of America“ prarado daugiau nei 1 proc., „Pfizer“ – 2 proc. Tarp labiausiai pigusių kompanijų buvo „Medtronic“, kurios akcijos pigo 11 proc., šiai paskelbus nuviliančius ketvirtinius rezultatus ir sumažinus metų prognozes.

Vakarų Europa

Akcijų indeksai Vakarų Europoje antradienį vėl smuko žemyn. Geros nuotaikos rinkose neišsilaikė ir viršų ėmė vyraujanti šio meto tendencija, kurią lemia ekonomistų skepticizmas dėl pasaulio ekonomikos raidos artimiausiu metu. JAV paskelbta būstų pardavimo statistika tik patvirtino tokius nuogąstavimus. Nerimas išplito po daugelio įmonių, pradedant statybų baigiant energetikos, sektorius.

Patikslintais duomenimis Vokietijos BVP per II ketv. išaugo 2,2 proc. – daugiausia nuo tada, kai tokia statistika buvo pradėta rinkti 1991 metais. Lemiamą įtaką šalies ūkio augimui turėjo analitikų lūkesčius viršijęs net 8,2 proc. eksporto augimas ir 4,7 proc. investicijų padidėjimas. Vidaus paklausa ir vyriausybės vartojimas buvo prastesni nei tikėtasi, tačiau taip pat augo II ketv. Vokietija yra antra pagal dydį eksportuotoja pasaulyje, kaip ir daugeliui Europos ekonomikų jai svarbi eksporto įtaka, ypač kai padėtis šalies vidaus sektoriuose kol kas suvaržyta.

Azija

Japonijos akcijos pigo antrą dieną iš eilės. Nerimas dėl JAV esamų namų pardavimo rodiklių nebuvo be pagrindo ir paskelbti prastesni nei tikėtasi duomenys akcijas pigino dar labiau. Nikkei 225 Stock Average smuko iki 16 mėnesių žemumų. Pasklidus naujienoms iš JAV, investuotojai skubėjo pirkti jeną, kuri jau yra pabrangusi iki 15 metų aukštumų JAV dolerio atžvilgiu. Dėl brangstančios jenos lėtėjo ir eksportas. Nors, palyginus su praėjusiais metai, liepos mėn. eksporto apimtys išaugo 23,5 proc., jos buvo 1,4 proc. mažesnės nei birželį. Tuomet metinis augimas sudarė 27,7 proc.

Baltijos šalys

Nedarbas Lietuvoje II ketv. pasiekė 18,3 proc., I ketv. jis siekė 18,1 proc. Lietuvos ekonomika prie teigiamų metinių plėtros tempų sugebėjo sugrįžti jau II ketv., tačiau atsigavimas vyksta vedinas užsienio paklausos. Kaip rodo nedarbo statistika, darbo rinka pagerėjimo kol kas nejaučia. Darbdaviai pradės samdyti daugiau darbuotojų kai bus jaučiamas stabilus paklausos atsigavimas, o šiuo metu ekonomistų lūkesčiai dėl pasaulio ekonomikos plėtros nėra itin palankūs.

Vidurio ir Rytų Europa

Liepos mėnesį Rusijos ekonomikos metinis augimo tempas buvo 2,5 proc., o per septynis šių metų mėnesius palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus – 3,8 proc. Statistiniai duomenys parodo, kad Rusijos ekonomika sulėtino augimo tempą birželį ir stabtelėjo liepą. Per Liepos mėnesį pagal darbo dienų skaičių ir sezoniškai koreguotas Rusijos BVP sumenko 0,3 proc.

Vengrijos ekonomikos ministras savo laiške „Bloomberg News“ pranešė, kad Vengrija rudenį atnaujins derybas su Tarptautiniu valiutos fondu, kuris yra suteikęs Vengrijai 20 mlrd. eurų paskolą. Derybos nutrūko šių metų liepą, kai Vengrijos vyriausybė nesutiko laikytis Tarptautinio valiutos fondo keliamų reikalavimų.

Žaliavos

Antradienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina tęsė kritimą ir prekyba jau vyko žemiau 72 JAV dolerių už barelį. Pakankamai prasti makroekonominiai rodikliai toliau lemia tai, kad naftos rinkoje nesitraukia įsivyravusios neigiamos nuotaikos, susijusios su dideliu naftos atsargų lygu bei baime, kad naftos paklausos augimas ims lėtėti. Beje, vakar Amerikos naftos institutas pranešė, kad žaliavinės naftos atsargos JAV per praėjusią savaitę krito 1,85 mln. barelių, o benzino atsargos padidėjo 0,69 mln. barelių. Benzino atsargų augimas lemia, kad naftos perdirbimo maržos išlieka labai silpnos, tad kai kurios naftos perdirbimo gamyklos bus priverstos mažinti naftos perdirbimo apimtis.

Vakar prekyba auksu buvo labai permaininga – pirmąją dienos pusę tauriojo metalo kaina nusirito sparčiai iki 1210 JAV dolerių už Trojos unciją, tačiau, prasidėjus prekybai JAV ir ėmus smarkiai silpnėti JAV doleriui, aukso kaina vėl pašoko iki 1230 JAV dolerių už Trojos unciją. Panašu, kad baimė dėl finansų rinkų ir ekonomikos ateities verčia investuotojus naudotis kiekvienu aukso kainos pakritimu. Beje, vakar Pasaulinė aukso taryba, renkanti ir pateikianti oficialią statistiką apie aukso rinką, pranešė, kad šio metalo paklausa 2010 m. II ketv. buvo 36 proc. didesnė nei 2009 m. atitinkamą ketv. Paklausą labiausiai didino investicinės aukso paklausos išaugimas. Pavyzdžiui, biržoje prekiaujamų fondų (ETF) aukso paklausa praėjusį ketv. sudarė 291 toną ir buvo 5 kartus didesnė nei prieš metus. Aukso paklausa juvelyrinių dirbinių gamyboje per metus sumažėjo 5 proc., bet pramonė sunaudojo 14 proc. daugiau aukso. Aukso pasiūlą daugiausia formavo naujo aukso lydimas iš iškastos aukso rūdos. 2010 m. II ketv. pasaulyje iškasta ir išlydyta 3 proc. daugiau aukso nei prieš metus. Centriniai bankai ir toliau liko grynieji aukso pirkėjai, o ne pardavėjai.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui
2025-01-24 » Japonijos centrinis bankas didina palūkanas
2025-01-23 » Bevaisiai Kinijos valdžios bandymai stiprinti akcijų rinkas
2025-01-22 » Analitikus nustebino „Netflix“ prenumeratorių augimas
2025-01-20 » Trumpo 2.0 istorija prasideda su nauja kriptovaliuta

 
Dar nėra komentarų