„Lennar Corp.“, „KB Home“ ir „Toll Brothers“ – visos pabrango daugiau nei 3 proc. Tai įkvėpė pasitikėjimo ir kitiems rinkos dalyviams, todėl iki sesijos pabaigos dauguma akcijų atgavo tai, ką praradusios. Kilo visi pagrindiniai indeksai. Visgi, tendencija aplenkė finansų sektorių. Tokios kompanijos kaip „Wells Fargo“ ir „Citigroup“ vakar pigo.
Naujų namų pardavimai JAV liepos mėnesį, lyginant su birželiu, smuko 12,4 proc., o su praėjusių metų liepa – net 32,4 proc. Naujų namų pardavimai yra vienas iš pirmaujančių indikatorių atspindinčių ekonomikos būklę. Jei namų pardavimai auga, galima tikėtis, kad augs paklausa ir kitiems produktams, tokiems kaip baldai, finansavimas, aptarnavimo paslaugos, ir atvirkščiai.
Viena iš priežasčių, kodėl paskelbus nedžiuginančius naujų namų pardavimo skaičius brango namų statytojos „Toll Brothers“ akcijos, buvo ta, kad įmonė pranešė apie pirmąjį ketvirtinį pelną per trejus metus. Kompanija per paskutinį ketvirtį uždirbo 27 mln. JAV dolerių pelno, tuo tarpu kai pernai tuo pat metu nuostoliai siekė 472 mln. JAV dolerių.
Vakarų Europa
Trečiadienį Vakarų Europos akcijų indeksai toliau tęsė savo smukimą žemyn. Kaip ir antradienį rinkoms pagrindą išmušė ekonomistus nuvylę JAV paskelbti ekonominiai rodikliai. Rinkose jau kurį laiką vyrauja nepasitikėjimas tolesne ekonomikos raida, kai daugelis paramos programų išsikvėpė ir pasaulio ūkiui vėl reikia funkcionuoti savo jėgomis.
Vokietijos verslo pasitikėjimo indeksas rugpjūtį vis dėl to sugebėjo nustebinti analitikus padidėdamas vietoje laukto sumažėjimo. Tai kiek guodžianti naujiena, nes suteikė vilčių, kad antroje metų pusėje ekonomika gali neprarasti savo pagreičio taip spėriai, kaip dabar numanoma.
Azija
Rinkos dalyviams viliantis, kad Japonijos bankas imsis skubių papildomų priemonių monetarinės politikos švelninimui, buvo pranešta, jog banko valdytojas Masaaki Shirakawa išvyksta į kasmetinį Federalinio rezervų banko simpoziumą JAV. Toks pranešimas išsklaidė investuotojų lūkesčius, kad įvyks skubus Japonijos centrinio banko susitikimas. Dėl to, išaugus Japonijos 10 metų obligacijų pardavimui, jos pigo. Japonijos centrinio banko politikos valdybos susitikimas suplanuotas rugsėjo 6-7 dienomis, tačiau manoma, kad, priklausomai nuo situacijos rinkose, valdyba gali surengti ir neeilinį susirinkimą.
Baltijos šalys
Lietuvos vyriausybė vėl pasamdė „Barclays Capital“, „HSBC“ ir „Royal Bank of Scotland“ kad šie organizuotų potencialius susitikimus su investuotojais. Kaip ir buvo numanoma anksčiau, Lietuva ko gero svarsto dar vieną euroobligacijų emisijos platinimą kaip priemonę savo biudžeto deficitui finansuoti. Paskutinį kartą šalis tarptautinėse finansų rinkose vasarį pasiskolino 2 mlrd. JAV dolerių.
Estijos Finansų ministerija pakėlė šalies ekonomikos augimo prognozę nuo 1 proc. iki 2 proc. šiems metams. Labiausiai akcentuojama eksporto plėtra, kuri suteikė stiprų postūmį šalies pramonei ir manoma lems greitesnį ūkio atsigavimą nei prognozuota metų pradžioje.
Vidurio ir Rytų Europa
Rusijos vartotojų kainų indeksas auga trečia savaitė iš eilės, po 0,2 proc. per savaitę. Per tris rugpjūčio savaites infliacija išaugo 0,6 proc. Dėl sausros maždaug trečdaliu sumažėjus grūdų derliui, vartotojų kainų indeksas išaugo daugiau nei 2009 metų rugpjūtį, kuomet per tris savaites ji buvo 0,2 proc., o per visą mėnesį – nulinė. Daugiausiai nuo mėnesio pradžios Rusijoje brango grikiai ir kvietiniai miltai, 27 proc. ir 9 proc. atitinkamai.
Turkijos gamybos sektoriaus pasitikėjimo indeksas rugpjūčio mėnesį sumenko iki 111 nuo 112,7 liepą. Indekso pikas buvo pasiektas balandžio mėnesį, kuomet jis siekė 118,8. Indekso mažėjimas prasidėjo lėtėjant eksporto užsakymams ir pramonės gamybai.
Vengrijos vyriausybė pareiškė, kad atnaujinusi derybas su Tarptautiniu valiutos fondu nesieks naujos paskolos. Prieš du metus gautos 20 mlrd. eurų paskolos terminas baigiasi šių metų spalį. Tuo tarpu Vengrijos centrinis bankas pranešė, kad jei vyriausybė nesiims papildomų priemonių, planuojamas biudžeto deficitas nebus pasiektas. Šiemet vyriausybė tikisi biudžeto deficitą sumažinti iki 3,8 proc. nuo BVP, tačiau banko nuomone deficitas sieks 4,3 proc. nuo BVP.
Žaliavos
Trečiadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje pagaliau sustojo kritusi ir baigiantis dienai sugebėjai atšokti daugiau nei 1 proc. Įdomu tai, kad naftos kaina pakilo nepaisant to, kad lauktoji JAV energetikos administracijos ataskaita vėl atskleidė, kad padėtis JAV naftos rinkoje nėra palanki naftos kainai. Žaliavinės naftos atsargos per praėjusią savaitę padidėjo 4,1 mln. barelių, o benzino - 2,3 mln. barelių. Tai yra daug didesni išaugimai nei laukta rinkoje. Naftos produktų suvartojimas JAV per paskutines keturias savaites buvo 1,6 proc. didesnis nei prieš metus, bet reiktų pastebėti, kad šis metinis pokytis traukiasi. Tiesa, vienintelis teigiamas pokytis, kurį atskleidė ataskaita, yra atsargų Kušingo saugyklose, kurios yra „NYMEX“ prekiaujamos „WTI“ naftos pristatymo vieta, sumažėjimas. Vakar prekyba naftos sandoriais dar kartą įrodė, kad kainų judėjimui nemažą įtaką turi ir akcijų indeksų pokyčiai.
Vario kaina Londono metalų biržoje vakar sumažėjo 0,5 proc., o didžiausią neigiamą įtaką kainai turėjo prastesni nei tikėtasi pranešimai iš JAV apie ilgalaikio vartojimo prekių užsakymus bei naujų namų pardavimus, kurie perspėja apie lėtėjančią ekonomiką, o kartu ir apie galintį mažėti vario suvartojimą. Priminsime, kad pagal Tarptautinės vario tyrimo grupės pateikiamą statistiką, vario sunaudojimas JAV per penkis pirmus 2010 m. mėnesius buvo 5 proc. didesnis nei atitinkamu 2009 m. periodu. Apskritai, vario paklausos metinis pokytis pasaulyje per penkis pirmus šių metų mėnesius buvo 8,4 proc. didesnis nei prieš metus. Šiuo laikotarpiu vario paklausa viršijo pasiūlą, todėl atitinkamai buvo stebimas metalo atsargų sumažėjimas. Beje, vakar vario atsargos Londono metalų biržoje krito, tačiau pastebėtina, kad jau kuris laikas jos laikosi truputį virš 400 tūkst. tonų ir niekaip nekrenta žemiau.