Sumažėjęs bedarbių paraiškų skaičius JAV akcijų indeksų nepakėlė

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2010-08-27 10:42 Komentarai: (0)
Vakar paskelbtos geresnės nei tikėtasi žinios iš darbo rinkos nepaguodė rinkos dalyvių, kurie ir toliau reiškė savo nerimą dėl ekonomikos lėtėjimo smukdydami akcijų kainas. Krito visi pagrindiniai indeksai.

Šiek tiek kilstelėjusios akcijų kainas naujienos apie mažesnį nei tikėtasi naujų bedarbių paraiškų skaičių netruko prarasti inerciją, kadangi rinkos su nerimu jau laukė šiandien pasirodysiančio pranešimo apie patikslintą antrojo ketvirčio BVP augimo įvertį. Anksčiau skelbta, kad BVP antrąjį ketvirtį augo 2,4 proc., tačiau manoma, kad patikslintas augimo įvertis parodys jį buvus tik 1,4 proc. Tuo tarpu, kaip jau minėta, vakarykštis pranešimas parodė, kad rugpjūčio 21 d. duomenimis naujų bedarbių paraiškų skaičius buvo 473 tūkst. Tai yra kiek paguodžiantis rezultatas po praėjusią savaitę paskelbtų rodiklių, kuomet naujų bedarbių paraiškos viršijo 500 tūkst. ir įnešė nemažai nusivylimo rinkose.

Kompiuterių gamintoja „Dell“ pranešė, kad duomenų saugojimo sprendimų kompanija „3PAR“ priėmė jos 1,6 mlrd. JAV dolerių perėmimo pasiūlymą. Sesijos metu „3PAR“ akcijos smuko 3 proc. Bet, jau pasibaigus prekybai, konkurentė „HP“ pranešė, kad ji pagerino savo pasiūlymą, kuris viršijo „Dell“ pasiūlytą sumą.

Automobilių gamintojos „Toyota“ akcijos krito 1 proc., kai ši pranešė, kad atšauks daugiau nei 1 mln. automobilių „Corolla“ ir „Corolla Matrix“ dėl variklio gedimų. Taip pat apie 1 proc. pigo ir „AMR Corp.“ akcijos. Šiai kompanijai priklauso skrydžių bendrovė „American Airlines“, kurią Federalinė aviacijos administracija apkaltino įvykdžius tūkstančius nesaugių skrydžių ir skyrė didžiausią administracijos kada nors skirtą, 24 mln. JAV dolerių, baudą.

Vakarų Europa

Po keletą dienų iš eilės užsitęsusio smukimo, ketvirtadienį Vakarų Europos akcijų rinka atgavo kvapą. Indeksai atsitiesė tiek dėl JAV paskelbtos geresnės nei tikėtasi savaitinės naujų bedarbių statistikos, tiek dėl pačios Vakarų Europos rodiklių. Vokietijos vartotojų pasitikėjimas rugsėjo mėnesį dar palypėjo į viršų – apskaičiuotoji reikšmė pasirodė esanti geresnė nei laukta. Įmonių naujienos taip pat turėjo įtakos – Prancūzijos bankas „Credit Agricole“ paskelbė lūkesčius viršijusį pelną, o didžiausia pasaulio kosmetikos gamintoja „L‘Oreal“ brango, kai pranešė, kad jos pelnas augo 21 proc.

Vis dėlto rinkų augimo potencialas kol kas vertintinas atsargiai – daugelis ekonomistų mano ekonomikos augimą būsiant ne tokį įspūdingą antroje metų pusėje.

Azija

Japonija pažėrė ekonominių naujienų. Tolesnį nerimą dėl ekonomikos lėtėjimo pakurstė paskelbtas liepos vartotojų kainų indeksas, kuris krito 17 mėn. iš eilės, o namų ūkių išlaidos augo mažiau nei tikėtasi. Kaip ir prognozuota, metinis vartotojų kainų indekso pokytis buvo -0,9 proc. Tačiau namų ūkių išlaidos liepą augo tik 1,1 proc., palyginus su praėjusiais metais. Buvo paskelbti ir bedarbystės rodikliai. Nedarbas sumažėjo pirmąsyk per 6 mėn. ir liepą sudarė 5,2 proc.

Vidurio ir Rytų Europa

Turkijos gamybos pajėgumų panaudojimas (GPP) smuko nuo 74,7 proc. liepą iki 73,4 proc. rugpjūtį. Rodiklis yra 5,2 procentiniais punktais didesnis nei prieš metus, kuomet jis siekė 68,2 proc. Tikėtina, kad GPP rugpjūčio mėnesį palyginti su liepą smuktelėjo dėl sezoniškumo faktoriaus t.y. industrinių atostogų Europoje ir Turkijoje.

Žaliavos

Ketvirtadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje augo antrą dieną iš eilės ir vienu metu nafta buvo priartėjusi prie 74 JAV dolerių už barelį. Prekybos naftos ateities sandoriais apimtys vakar buvo ganėtinai didelės. Panašu, kad užsitęsęs naftos kainos mažėjimas ir priartėjimas prie 70 JAV dolerių už barelį padėjo pritraukti investuotojų dėmesį ir bandyti pagauti kainos dugną, nes ši psichologinė kainos riba yra tapusi pakankamai rimtu pasipriešinimu kritimui. Tiesa, padėtis JAV naftos rinkoje išlieka sudėtinga dėl rekordiškai didelių naftos ir jos produktų atsargų ir tai artimiausiomis savaitėmis bus vienas iš pagrindinių veiksnių, neleisiančių naftos kainai stipriau atšokti. Tam, kad jos nustotų augusios, būtina neleisti įsibėgėti OPEC ir kitų naftą išauginančių valstybių naftos gavybos lygiui. Visgi kol naftos kaina išsilaiko aukščiau 70 JAV dolerių už barelį, OPEC šalys veikiausiai nesiims ryžtingesnių gavybos mažinimo veiksmų.

Aukso kaina ketvirtadienį šiek tiek sumažėjo, nors dar prekybos viduryje ji buvo pakilusi aukščiau 1240 JAV dolerių už Trojos unciją. Panašu, kad paskelbti geresni nei tikėtasi naujų bedarbių paraiškų duomenys paskatino investuotojų pelnų nusiėmimą po prieš tai kelias dienas regėto aukso brangimo. Tiesa, trylika iš aštuoniolikos naujienų agentūros „Bloomberg“ apklaustų aukso rinkos dalyvių tikisi šio tauriojo metalo brangimo ir ateinančią savaitę, o tai dar kartą parodo, kad investuotojų lūkesčiai aukso atžvilgiu yra labai pozityvūs. Beje, tauriųjų metalų konsultacinė įmonė „GFMS“ tikisi, kad šiais metais aukso kaina dar kils ir bus ne žemesnė nei 1300 JAV dolerių už Trojos unciją, o šias prognozes ji grindžia išliksiančia stipria investicine aukso paklausa.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui
2025-01-24 » Japonijos centrinis bankas didina palūkanas
2025-01-23 » Bevaisiai Kinijos valdžios bandymai stiprinti akcijų rinkas
2025-01-22 » Analitikus nustebino „Netflix“ prenumeratorių augimas
2025-01-20 » Trumpo 2.0 istorija prasideda su nauja kriptovaliuta

 
Dar nėra komentarų